Jump to content

Fulda Kristall Montero vs. Ultra Grip 6


tenev

Recommended Posts

Някой да ми каже какво е значението на параметъра Li? Той варира за еднакъв р-р от 94 до 99?

и още скоростния индекс Q за каква скорост е?

Това което знам:  

Т-190

H-210

V-240

W-май е 260

за Q са ти казали каква е скоростта, незнам защо смяташ че Т е малко, за мен зимата да си извън границата на Т си е самоубииство, че и опит за убииство на други...

Li е LoadIndex и варира дост, но по принцип за този размер наистина е в тези граници. 94 = 670кг, 98 = 750кг, като вървят през 20кг

от 98 нагоре до 108 са през 25кг, след това през 30 и т.н., ама все пак няма да караш камион де :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана не внасят и не продават Maloya (вече?). Руди 96 продават Maloya Cresta 220 195/65/15 91 Т 122 лв. Може на място да се договори някаква отстъпка. Складът им се намирал в бившия стопански двор на с. Лозен - по Цариградско след София-Франс-Ауто вдясно се качвате на околовръстното, след това първия разклон вляво и на около 2 км бил стопанския двор - това е по обяснения - не съм ходил още. Ако отиде някой да сподели цената за 2/4 гуми pls ;-)

P.S. Предлагат ми две почти нови Kleber и две също много запазени Goodyear Ultragrip (не съм ги виждал още, това е по описание,  свалени са от нов внос B4) - общо за 240. Мислех да ги взема, но сега с тая Maloya лекичко се разколебах... дайте някакво мнение за/против...

много полезно инфо.. аз мисля началото на следващия месец да купувам .. така че ако има някой преди мен да сподели:evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам Новите maloya пред "почти нови" каквито и да е.

Лично мнение :evil: Ама аз долните гащи, чорапите, обувките и гумите си ги купувам само нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако смяташ че с индекс Т мога да карам по40-50 мин с 190-200 вероятно не ми трябва Н, но мисля че е рисково... Както и да е като видях разликата в цените взех решение все пак да се огранича до Т :)

Иначе ходих до ДИАНА и гледах шарките на Bridgestone LM25 и на новия Continetal TS810, просто няма място за сравнение. Всичко говори в полза на вторите, имат много як грайфер и са на челните места в класациите. Разбира се има една 17-ка да я показват :evil: и чакат тази седмица да дойдат количества. За сега резервирах и чакам да се обадят. После ще разкажа как са :)

Иначе гледах и Dunlop M3, ма всички различни от TS810 ми изглеждат като Barum-ite ми на старата кола и това не ме кефи :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако смяташ че с индекс Т мога да карам по40-50 мин с 190-200 вероятно не ми трябва Н, но мисля че е рисково... Както и да е като видях разликата в цените взех решение все пак да се огранича до Т :)

Иначе ходих до ДИАНА и гледах шарките на Bridgestone LM25 и на новия Continetal TS810, просто няма място за сравнение. Всичко говори в полза на вторите, имат много як грайфер и са на челните места в класациите. Разбира се има една 17-ка да я показват  :evil: и чакат тази седмица да дойдат количества. За сега резервирах и чакам да се обадят. После ще разкажа как са  :)

Иначе гледах и Dunlop M3, ма всички различни от TS810 ми изглеждат като Barum-ite ми на старата кола и това не ме кефи  :roll:

цени, размери плс.. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя според вас е по-добрата гума, като се има предвид, че Фулда-та е с 30 лева по евтина. Или с други думи - струват ли си 30 лева отгоре за Good Year-a :roll:  :?:

Миналата зима взех 2 Fulda Kristall Montero и съм доволен, но не мога да ги сравня с Ultra Grip - не съм карал с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iskash li nai-dobroto?

Michelin Alpin Pilot PA2

Bridgestone Blizzak

kato kompromis.. stava i Good Year i Fulda i Continental i Gislaved i Kleber i SAWA i kfo li oshte ne :zustimm:

За тези ли става дума Мишлен ?!

http://www.diana-ltd.com/tyres/michelin/le.../PILOTAlpin.jpg

Щото тиа не ми изглеждат по добри от Ултра грип 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ultra grip 5 е много по-добре от 6-тицата.миналата зима бях с 6 и мисля да я сменя тази година.

Не е вярно! :gut:

карай си ги! не ми харесват и това е! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви питам някой има ли опит със гуми SEMPERIT TOP GRIP че ми изпаднаха тънко и мисля да ги взема. Интересуваме сравнение между другите от този клас . СПЕШНО ми е . Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

taka kato gledam se izpisaha nai razlichni marki gumi

no nikoi ne spomena NOKIAN - modelat im e "hakapelita "

mislja che shvedite znajat kak da pravjat gumi

http://www.nokian.com/ts_size_en

eto vi malko info

http://www.nokiantires.com/newsite/tiresub...cfm?cid=1&sid=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви пари е един Мишлен Алпин Пилот 2 знаете ли? Че много ми трябва :zustimm:

мисля че модела е алпин 2 (A2) и 195x65R15 = ~190lv .. 205x60R15 е вече над 200-220 лв мисля .. това е последния модел на мишелин .. придишния се казва само пилот алпин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от NOKIAN NORDMAN W (на снимката отстрани пише хакапелита) - арси груп твърдят, че 195/65/15 91Т трябва да са около 150 лв

ето ги тук http://www.epneumatiky.cz/ModelPage.asp?MID=2425

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че гумите NOKIAN се правят в Япония в заводите на SUMITOMO - една доста непопулярна марка за България. Ама като ги знам колко са дисциплинирани джапанетките, с две ръце бих заложил на NOKIAN или SUMITOMO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от NOKIAN NORDMAN W (на снимката отстрани пише хакапелита) - арси груп твърдят' date=' че 195/65/15 91Т трябва да са около 150 лв

ето ги тук [u']http://www.epneumatiky.cz/ModelPage.asp?MID=2425

Няма ли да ти е малко нисък този размер за през зимата. :zustimm: :?: Аз съм с В3 и не знам как е при вас с В4-ките, но този размер замо че на 14" ми го препоръчват швабите за летни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предпочитам по-височки гуми затова зимата карам с 185/70 14" а лятото или със 195/60 15" или с 205/55 пак 15 - окачването държи много с тях ама за джантите нема спасение :zustimm::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви пари е един Мишлен Алпин Пилот 2 знаете ли? Че много ми трябва :wink:

мисля че модела е алпин 2 (A2) и 195x65R15 = ~190lv .. 205x60R15 е вече над 200-220 лв мисля .. това е последния модел на мишелин .. придишния се казва само пилот алпин.

Благодаря :!: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от NOKIAN NORDMAN W (на снимката отстрани пише хакапелита) - арси груп твърдят' date=' че 195/65/15 91Т трябва да са около 150 лв

ето ги тук [u']http://www.epneumatiky.cz/ModelPage.asp?MID=2425

Няма ли да ти е малко нисък този размер за през зимата. :wink: :?: Аз съм с В3 и не знам как е при вас с В4-ките, но този размер замо че на 14" ми го препоръчват швабите за летни гуми.

Това е единствения препоръчан за зимата размер в книжката - нямам намерение да експериментирам (освен със спеед индекса който може да е Т или Н). Иначе лятото бях с другия препоръчан размер 205/60/15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствения препоръчан за зимата размер в книжката - нямам намерение да експериментирам (освен със спеед индекса който може да е Т или Н). Иначе лятото бях с другия препоръчан размер 205/60/15

OK, просто не съм в час с вашите размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...