Jump to content

Някой да е с ксенон на А6 Ц4


Guest splin

Recommended Posts

Интересувам се от варианта на кьси и на халоген да имам ксенон, ако някой го е направил да сподели дали има ефект или само на кьсите да слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интересувам се от варианта на кьси и на халоген да имам ксенон, ако някой го е направил да сподели дали има ефект или само на кьсите да слагам.

Здравей Колега,

Аз съм с фабричен ксенон на късите и мога да кажа че свети много прилично. Замислял съм се и аз дали да не сложа и на халогените, но май няма смисъл засега ми е достатъчно само на късите плюс това при мен ще се получи разлика(в цвета) между двата вида ксенона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Аз съм с фабричен ксенон на късите и мога да кажа че свети много прилично. Замислял съм се и аз дали да не сложа и на халогените, но май няма смисъл засега ми е достатъчно само на късите плюс това при мен ще се получи разлика(в цвета) между двата вида ксенона.

Защо ще ти се получи разлика в цвета м/у халогените и късите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ще ти се получи разлика в цвета м/у халогените и късите?

Защото, ксенона както писах по-горе е фабричен и е 4300К и е HELLA. А този който щях да слагам нямше да е такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, ксенона както писах по-горе е фабричен и е 4300К и е HELLA. А този който щях да слагам нямше да е такъв.

Защо не сложиш пак 4300К, мисля че ще стане много добре. Или има значение и марката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Аз съм с фабричен ксенон на късите и мога да кажа че свети много прилично. Замислял съм се и аз дали да не сложа и на халогените, но май няма смисъл засега ми е достатъчно само на късите плюс това при мен ще се получи разлика(в цвета) между двата вида ксенона.

Мерси за ифото май ще пробвам и на двете:birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте днес сложих ксенон на късите светлини на Аудито но се появиха два проблема.Единя-започна да ми свети лампа за изгоряла крушка и другия като покарам малко (10-тина минути) едната крушка гасне гася фаровете пускам ги веднага и светва.Някои ако е имал този проблем моля да сподели мн щте съм благодарен :bia: :bia: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е защото едното устроиство ти е фалшиво аз като си слагах ксенон така ми направи още на първото палене и после се оправи докато един ден въобще не цъкна фарчето добре че ми беше още в гаранция че ми го смениха от тогава съм нямал никъкви проблеми ....успех колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...започна да ми свети лампа за изгоряла крушка..." - ксенона има много ниска консумация на ел. енергия и затова чек контрола изобщо не отчита, че има крушка, да не те притеснява.

М/у другото откъде и за колко пари го взимаш ксенона, че нещо ми мъждеят обикновените крушки?

Редактирано от geshata86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес сложих ксенон на късите светлини на Аудито но се появиха два проблема.Единя-започна да ми свети лампа за изгоряла крушка и другия като покарам малко (10-тина минути) едната крушка гасне гася фаровете пускам ги веднага и светва.Някои ако е имал този проблем моля да сподели мн щте съм благодарен :lol2::stupid::flehan:

Даа баласта ти е леко фалшив . Първите няколко цъкания е нормално да прави номера . Или ще се оправи сам или ще сгъне нацяло . А това че ти свети индикация за изгоряла крушка не е нормално . Може пък наистина да имаш нещо друго изгоряло :hilezh: За първи път чувам някой с С4 да има такъв проблем . Доколкото знам я нямаме тази "екстра" . При мен не свети тази лампичка и всичко си е нормално .

..... а до това да ли има смисъл да се слага ксенон на халогените абсолютно НЕ . Ксенон на късите , се държи перфектно в мъгла и цялата работа се обезсмисля . А вариант да караш едновременно на къси и халогени със сигурност ще ти докара или акт , или здрав бой някоя вечер :hilezh: Аз специално халогени не ползвам , дългите ги цъкам 10 пъти годишно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :respekt: :respekt: :) за инфото колеги оказахте се прави :) :) :D свалих баласта и крушката и ги вързах директно на акумолатора -стана същата история изгасна след около 5 мин. утре го връщам да ми го сменят(с тоя моя каръшки касмет нямам думи :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих ксенон 4300К/55W и доста светна но се появи един проблем започна да трепка левия фар. До сега съм го разглобявал 5-6 пъте има съвсем леко притрепване на целия рефлектор породен от износване на "шарнирните" връзки. Та ..... някой имал ли е такъв проблем наистина ли е проблема в рефлектора или нещо крушката се дъни??????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих ксенон 4300К/55W и доста светна но се появи един проблем започна да трепка левия фар. До сега съм го разглобявал 5-6 пъте има съвсем леко притрепване на целия рефлектор породен от износване на "шарнирните" връзки. Та ..... някой имал ли е такъв проблем наистина ли е проблема в рефлектора или нещо крушката се дъни??????????

Или целия вар ти се е разхлопал и обира вибрациите от колата или и твоя баласт е боклук . Крушката когато трепти обикновено значи ,че баласта ще си ходи . Както и от рефлектора няма как да трепти . Смени баласта или пак ги размени , да видиш ще продължи ли да трепка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и при мен от време на време има леко трепкане(май и на двата фара). Определено фаровете не мърдат - това беше първото което проверих. Моят случай е следния: поръчах си 35 W 4300 К ксенон, но тъй като нямали 35W лампа на 4300 К ми пратили 55 W лампи с 35 W баласти. Ксенона го ползвам вече седми месец. През деня карам също на фар. Нямам случай да не запали или да изгасне някоя лампа. Това с трепкането съм почти убеден, че е от ксенона и обикновено се случва когато още не е загрял.

1. Можеш да оставиш колата срещу някоя стена с включен ксенон и изгасен мотор и да видиш дали пак трепти.

2. Можеш да изключиш ксенона(самия балалст) и да видиш дали трептят дългите. Ако дългите не трептят, значи проблема е в ксенона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Колега, и при мен от време на време има леко трепкане(май и на двата фара). Определено фаровете не мърдат - това беше първото което проверих. Моят случай е следния: поръчах си 35 W 4300 К ксенон, но тъй като нямали 35W лампа на 4300 К ми пратили 55 W лампи с 35 W баласти. Ксенона го ползвам вече седми месец. През деня карам също на фар. Нямам случай да не запали или да изгасне някоя лампа. Това с трепкането съм почти убеден, че е от ксенона и обикновено се случва когато още не е загрял.

1. Можеш да оставиш колата срещу някоя стена с включен ксенон и изгасен мотор и да видиш дали пак трепти.

2. Можеш да изключиш ксенона(самия балалст) и да видиш дали трептят дългите. Ако дългите не трептят, значи проблема е в ксенона.

Днес карах на фарове за мъгла и светлината от тях не потрепва нито за миг, т.е. фара е стабилен. Остава проблема да е в ксеноновата система. Тия дни ще разменя и мястото на баластите макар че са доста навряни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Можеш да оставиш колата срещу някоя стена с включен ксенон и изгасен мотор и да видиш дали пак трепти.
Пробвай и по този начин. Нямам представа, какво точно има в баласта, но си мисля да не би някакви пулсации на напрежението в системата на автомобила да го смущават и затова да трепка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, какво точно има в баласта

Няколко слоя от платки и една дузина полупроводникови елементи, включително интегрална схема, плътно заляти с нещо като гума. :);) ;)

Разглобих един от типа "слим", и като го видях, останат гръмнат.

Пълно е с разни стабилизатори вътре. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и по този начин. Нямам представа, какво точно има в баласта, но си мисля да не би някакви пулсации на напрежението в системата на автомобила да го смущават и затова да трепка.

Само когато колата тропне в дупка само тогава претрепва светлината. Няма значение дали работи или не мотора (не съм го пробвал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би механично да мърда крушката (дефектна) в цокъла или в самото гнездо :nixweisss: ? Друг вариант е да ти е хлабав рефлектора на съответния фар или целия фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt:

Не ти е чисто мястото, от където взимаш минуса (маса). През реле ли минава + на 12 V?

"+" го хвана (експерта по монтажа) от цокала за крушката а "-" от обходния за всички крушки като вместо с клемичка използва супер метода да "кримпне" (възможно е кримпването да не е сполучливо). Но и десния фар е така а той няма проблеми.

Редактирано от GogiCh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rotcol:

"+" го хвана (експерта по монтажа) от цокала за крушката а "-" от обходния за всички крушки като вместо с клемичка използва супер метода да "кримпне" (възможно е кримпването да не е сполучливо). Но и десния фар е така а той няма проблеми.

Ще имаш проблеми с ключа в най-скоро време. Задължително през релета. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова темичка ... гледам че тук има хора, които разбират :D

Трябва ли да се заземява баласта или не?

И още едно въпросче ... трябва ли да се сменя нещо по лостчето за включване на фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво искаш да заземяваш :unsure: Просто закачаш буксите , с някоя опашка или болт привързваш баласта някъде - да не са мандахерца . Това да си монтира ксенон е най-простата работа , просто няма как да объркаш :lol: И нищо не се бара по лостчето за фаровете .

... ето ти едно ръководство ...

http://www.xenon-hid-bg.com/shop1/files/HIDsystem1.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...