Jump to content

Recommended Posts

И да си купи зимни гуми на лед пак се пързаляш.Аз миналата година също не си купих зимни гуми ,а си карах с летните.Така ,че е въпрос на виждане.Не съм излизал извън София и не са ми били необходими зимни гуми.Тази година също мисля да пропусна и да си взема летни.От пролетта ми се очертава голями командировки до Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това не е ама абсолютно никакъв мотив. Първо, в ниският ценови клас има достатъчно добри гуми и второ виждал съм в раздела за продажби доста добри гуми на атрактивни цени. Ако не можеш да си позволиш нито една от двете алтернативи, значи място на пътя нямаш. Опасен си за себе си, за хората които возиш( предполага се семейството), както и за останалите участници на пътя. Икономията на 200-400лв. при какъвто и да е инцидент(а, инциденти колкото се сетиш могат да станат), ще е не в проценти, а в пъти по - голяма.

Като го прочетох си купих карта за градския транспорт,колега ти ми спря колата от движение а,вътре имаше още към 4,5л. гориво :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се бъзикате с човека от 10 поста насам!?!sneaky.gif

Карайте и по джанти,ако искате...Там сцеплението е най-добро... :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ши прайм квот си искам уе ей,и по джанти и без джанти.Никъде не е записано че зимните гуми са задължителни,това е право на личен избор и никой не може да те задължи да ги ползваш. Да аз карам със зимни гуми защото така ми харесва,освен това каручката ми е с куатро пак защото така ме кефи.Дизел е щото много ме кефи цената на нафтата, и Не ме кефи да ми дават наклон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

язе па вчера минах през Доспат... ТОТАЛЕН ЗАЛЕДЕН ПЪТ ..-4градуса и 40см снЕг...и бях със ЛЕТНИТЕ СИ ГУМИ и познай кво стана!? НИЩО !!!! МИНАХ КАТ МАТОР! :eusa_think: !! и това не е само от сега , а има няма 3 зими насам !! Също така съм минавал Шипка зимата със 1метър снЕг със тотално свършили летни гуми ...и пак НИЩО!!!МИНАХ КАТ МАТОР! :flehan:

СЕга разбирам защо има камикадзета със зимни гуми , които си мислят ,че "хващат" много очен добре на лед ;) /...МАСОВА ЗАБЛУДА/

зимните ми гуми изгниха в избата..седят си на 7мм грайфер!!

Ма така е с кутрото... 8)

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ши прайм квот си искам уе ей,и по джанти и без джанти.Никъде не е записано че зимните гуми са задължителни,това е право на личен избор и никой не може да те задължи да ги ползваш. Да аз карам със зимни гуми защото така ми харесва,освен това каручката ми е с куатро пак защото така ме кефи.Дизел е щото много ме кефи цената на нафтата, и Не ме кефи да ми дават наклон

Ше прайш квот ти кажат!Кой ти говори за "задължително"!?! :eusa_think: Що караш със зимни гуми!?!Е го,Роман и он е ентусиаст-мераклия(минал два-три пъти)!Е некой път мое и да не мине!Цената на нафтата ше те закефи още повече след нова година!Караш дизел,щото неразбираш,само за квадрото си уцелил,ма то сигурно е без да искаш!

И да не те кефи да ти дават наклон,пак ше се пускаш по него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се бъзикате с човека от 10 поста насам!?

А, спокойно аз и спрях да им отговарям. То, на стадо вълци с електрожени моиш ли се опълчи :eusa_think:?

Иначе сериозно пиша, защото темата се чете и от други. То, вярно че да спамиш е достатъчно да си "силен като лиcица и yмен като горила" :flehan:, а да напишеш нещо смислено трябва и да се мисли, а както казва един колега :dance: "то освен да се сяда пред машина с гъз, трябва машината да се ползва с глава. За който има глава, гъз всички имат ;).

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се палите бе? Единия е в Пловдив другия в Бургас. Там зима няма за какво са им зимни гуми? Да дойдат в Русе да видат как без зимни гуми на зима се кара.

П.П. Романе извиняваи че пак споменавам името на твоя любим град :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Роман и Валйо!

И аз съм в Пловдив и карам с летни за дъжд Пирели П 400 (те даже се водат M+S но нямат снежинка).

Не ми се налага да минавам Балкана, а в Пловдив за киша и вода тези гумета са перфектни.

Е миналата зима като трябваше да се кача до хижа Здравец при 10 сантима отъпкан сняг - null problemo. Шпорих си нагоре с 60-70 и колата не мърдаше - на спускането също! Верно че тогава гумите бяха на 1000 км. още пресни пресни и на един дик точно пред хотел Здравец ... знаят го колегите доста коли бяха останали в гората отстрани, а аз си издрапах и даже посредата спрях, за да видя дали ще мога да тръгна - null problemo!

За разлика от това инцидентно качване в планината обаче ми се наложи 5-6 пътувания януари само до София при температури +15 гр. и суха като пустиня магистрала. Ако бях със зимни тогава щеше да ме заболи сърцето!

Предпочитам всяка година да си взимам чисто нови М+S гуми и веригите да ми седят под седалката, отколкото да въртя джанти, пък да сладирам в мазето ... хамалогия само!

Е разбирам и Мартинич - ако бях от Русе или Габрово - няма начин, но за инцидентни пътувани през планински участъци е по-важно задкормилното устройсто по-скоро!

:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в Пловдив и карам с летни за дъжд Пирели П 400 (те даже се водат M+S но нямат снежинка).

как според теб летна гума ще се води М+S? Случайно сигурно ако завали сняг лятото? :hilezh: Всесезонна се води твоята гума :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

язе па вчера минах през Доспат... ТОТАЛЕН ЗАЛЕДЕН ПЪТ ..-4градуса и 40см снЕг...и бях със ЛЕТНИТЕ СИ ГУМИ и познай кво стана!? НИЩО !!!! МИНАХ КАТ МАТОР! :hilezh: !! и това не е само от сега , а има няма 3 зими насам !! Също така съм минавал Шипка зимата със 1метър снЕг със тотално свършили летни гуми ...и пак НИЩО!!!МИНАХ КАТ МАТОР! :(

СЕга разбирам защо има камикадзета със зимни гуми , които си мислят ,че "хващат" много очен добре на лед :hilezh: /...МАСОВА ЗАБЛУДА/

зимните ми гуми изгниха в избата..седят си на 7мм грайфер!!

Ма така е с кутрото... 8)

Баси батката....

Според мен си минал кат МАТОР заради маслото коет си сипа :hilezh:

Редактирано от ACE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как според теб летна гума ще се води М+S? Случайно сигурно ако завали сняг лятото? :) Всесезонна се води твоята гума :hilezh:

Така е ... по-скоро е всесезонна, ама не исках да ви давам жокер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тъй като темата малко се поизкриви ще взема и аз да драсна.

Nokian зимни гуми са по принцип много шумни. И действително скандинавците правят най-добрите зимниги гуми и все още малко от производството им е изнесено на далеко и топло в сравнение с другите голями.

Отностно сцеплението в зимни условия най-голямо значение след мекотата на каучука има ширината на гумата (за шипове не говоря). Ако карате дори и с летни гуми но по-тесни от стандартното ще имате по-добро сцепление от колкото малко по-широки и зимни гуми. Двойното задвижване помага при стабилността и при потегляне, при спиране е все тая.

Зимни гуми се слагат според температурата на асфалта а не според кой месец сме. Така, че колегите дет им е по-топло не им требат освен ако нямат по-специални изисквания или нужди в зимни условия, но кой зимата кара с летни гуми да винаги на има едно на ум и по-лекичко.

Успех на всички и безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимни гуми се слагат според температурата на асфалта а не според кой месец сме. Така, че колегите дет им е по-топло не им требат освен ако нямат по-специални изисквания или нужди в зимни условия, но кой зимата кара с летни гуми да винаги на има едно на ум и по-лекичко.

Успех на всички и безаварийно.

Благодаря :flipoff:

Бих добавил и да си носят вериги в багажника, че не се знае каква виелица може да го изненада човек и насред града. А в последно време като гледам драмата по магистралите мисля при извънградски преход да мяткам и по едно одеало и 2-3 сандвича в комбака :hilezh:

ПС: Народа е казал: Зимно време без храничка и лятно време без абичка на път не тръгвай! :hilezh:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може да са шумни на асфалт,но в снега нямат равни.Доволен съм от поведението им в завой и екстремно спиране на заснежен(необработен) планински път.Така че вече не съжалявам че съм ги взел.Явно тези гуми трябва да се използват основно и главно за сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Лоша работа! От два дена колата е като Лада Нива! Вой, шум! Няма значение дали е на скорост или не, на газ или по инерция, в завой или по правата! От тръгване от място с ускоряването и шума се засилва и тва сие! И си мисля - гумите не искат да вървят на сухо! Искат сняяяяяяяяяяяяяяяяяяг! <_<

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бре! От утре се почва снега! По ми е интересно дали баш от гумите е проблема ма не ми се играе да слагам летните! Иначе веднага ще се разбере! Съмнявам се да е нещи друго - звукът е много специфичен! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...