Jump to content

Турих газовата инжекция


Recommended Posts

Сложих газовата ин(д)жекция :birthday:

След смяната на термостата (беше забил и колата не загряваше), трябва да кажа че съм доволен, на газ си върви много прилчино, почти като на бен(д)зин :birthday:

Сега остава само да засеча и колко ще харчи животното.

Сложиха ми в крайна сметка бутилката на мястото на резервната гума, убедиха ме. Стана културно, общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хах.. забравил съм да напиша най-важното :hilezh:

АМи уредбата ми е от българските, БСМ, щото имам познати там и ми дадоха отстъпка. Монтираха ми я в Горубляне, в самата автоборса има един гараж дето слагат газови уредби, Деян се казва момчето. Общо 1150лв. ми излезе с монтажа. 1г. гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраше да се возиш и икономисваш... ;)

Е нема начин бате. Всеки ден въртя по 80 километра извънградско, е и малко в града. Предпочитам да плащам по-малко.

Бъди сигурен, че ако имам възможност, ще си я карам на бензин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
А4 1.8Т куатро. Върви прилично.

Е а кажи колко харчи де. Само ни държиш под напрежение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще дам смесен разход. Предимно карам извънградско, много малко в града. От 100км в града карам примерно 10, останалите 90 извън София. Така при това положение:

9л./100км бензин

11л./100км газ

Имайте предвид че карам спокойно без да настъпвам, извънградско карам 110-140км/ч.

Имайте предвид също така че този разход на газ съм го засичал преди да ходя при газаджиите да ми регулират ГИ. Днес го настроиха, разхода може да остане същия но може и да падне с 1/100. Ще видим :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм решил да купувам А3 1.8Т и от старата кола ми остана газовата инж. искам да питам Ickata нещо : прави ли се нещо по-специално за турбо двигателя(изпарител, дюзи ) или просто си пасва системата . Като цяло газаджиите споменаха ли че има вероятност за по-бързо износване на турбото ( така ми казват от няколко места )?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега нищо специално не се прави.. Казаха ми (няколко източника), че ГИ много добре пасва на този двигател. За износване на турбото нищо не са ми казали, и да се износва едва ли щяха да ми кажат.. :flehan: Но самия газаджия има ГИ на едно Волво с турбо, тъй че ме съмнява да има някакъв проблем с турбото от газта. Слагай смело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега ще е хубаво и някой да сподели за своя разход на А4 1.8Т.. 11/100 извънградско газ добре ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Бах.. мойто иде бая.. Требе да видя да сменя ламбда сондата.. че и без това дава права линия на диагностиката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз също карам 1,8Т с ГИ "Bardolini". Поставих я Ноември.2007 год. при ЕмоГаз. Човека кара същата, смо че комби. Относно разхода: извънградско харчи 10-11 литра на 100км. а градско (Софийско) харчи 15-16. От време на време обаче оборотите на празен ход играят като луди, особенно след натоварване при потегляне и последващо спиране (то в София по друг начин не се кара). Някакъв съвет, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни се при майстора, уредбата ти е в гаранция! Играенето на оборотите има ли го и на бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам 1,8Т с ГИ "Bardolini". Поставих я Ноември.2007 год. при ЕмоГаз. Човека кара същата, смо че комби. Относно разхода: извънградско харчи 10-11 литра на 100км. а градско (Софийско) харчи 15-16. От време на време обаче оборотите на празен ход играят като луди, особенно след натоварване при потегляне и последващо спиране (то в София по друг начин не се кара). Някакъв съвет, моля.

Колега, как ти е термостата? При мен играеха, но имах забил термостат и колата не можеше да загрее. След смяната на термостата си заковават на 800 и не мърдат..

Абе колеги мен нещо друго не ми харесва.. Имам чувството че като е много студено, както сега (-8, -10), колата над 3000 оборота нещо нещо ми придърпва.. На светофар като дърпам пак, след 3000 оборота все едно пускам газта.. И това на загрял двигател.. На бензин си щурее иначе. Не си спомням как беше преди докато беше по-топло, но мисля че си вървеше екстра и на газ.. Ще тествам като се позатопли и ще пиша пак. Но въпроса ми е има ли логика заради студа да не върви добре на газ? Спомням си че преди 80-ката също не щеше да върви на газ в големите студове, обаче наистина в големите - -20 примерно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя проблем е пряко свързан с качеството на газта което особено си проличава при студено време. Ако сипеш по-качествена газ или времето е по-топло няма да имаш грижи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега ще е хубаво и някой да сподели за своя разход на А4 1.8Т.. 11/100 извънградско газ добре ли е?

Може би е малко висок - при мен на по-тежкото купе и по-слабия двигател ми дава около 9.5 извънградско газ.

А това дето казваш, че забива над 3000 оборота е една от причините да се откажа от БСМ и да избера БРЦ - предупредиха ме преди това за този проблем при българските.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това дето казваш, че забива над 3000 оборота е една от причините да се откажа от БСМ и да избера БРЦ - предупредиха ме преди това за този проблем при българските.......

Fuck.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни се при майстора, уредбата ти е в гаранция! Играенето на оборотите има ли го и на бензин?

На бензин работи като часовник. Преди да сложа ГИ , смених Въздушен филтър, свещи (NGK), дебитомера е на 8000 км., но мисля, че "Blow off" клапана нещо не е в ред. При ниски обороти има "добра" турбодупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, да споделя! След смяна на ламбда сондата, колата освен че си подобри поведението на газ, почна да харчи и по-малко! Последния път и засякох смесен разход 9,5/100 газ! При моето каране, от 100км някъде 80 са извънградско (до 140км/ч максимум), 20 са в града (без много висене по светофари).

Не е истина една ламбда как променя нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...