Jump to content

2 нови гуми - отпред или отзад?


Recommended Posts

Хубаво, ама сега като са ни "изчистени и полирани" булевардите вече 3-ти ден (да е жив и здрав новия кмет), как ще зацепвам с предно предаване, ако са ми по износени от задните :)

Мисля, че този проблем ми е по-голям, особено в Капана, където и днес условията за ски бяха идеални.

Освен това не съм усетил задницата тия дни да ми поднася в никакви завои дори и с по-непредпазлива скорост, а бях и до Чепеларе даже! :hilezh:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е никой не казва че колите са им без гуми. Просто няма никакъв смисъл да се сменят 4те ако примерно срежеш една. Или ей така да се изгъзаря да хвърля още 1500лв и да хвърля 3 почти нови гуми щот съм "педераст тънкач"? Колкото и пари да имам пак няма да направя такава глупост, щото това са си пари на вятъра. Гумите имат определен живот, ако все още 2 от тях стават за каране взимаш още 2. Аз ако са износени ги сменям и 4те, но принципно не е задължително.

Ма ти пак не схвана какво написах, гуми правещи такъв брутален аквапланинг в сравнение с нови надали имат "още някакъв живот" :hilezh: Никой не ти говори за гуми на 2000 км, щот такива гуми гаранция нема се "меткат" така, както показаните на тестовете. Щот практиката е съвсем друга, слагат се по 2 гуми масово, щот в другите 2 "има още живот" :) Така, че ако сложиш 1 гума поради срязване или от тоя сорт, а другите са ти под 10К км не виждам нищо престъпно, но да си оставиш 2 броя на по 30+++К отзад или отпред без значение щот "стааат все още" си си чист педераст тънкач без извинение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе ясно е и че преиграват малко във филмчето. Но все пак ако се случи да се сменят само 2 гуми сигурно е по-добре да са отзад. За истински зимни обаче и истинска зима, би трябвало по-хубавите да са на задвижващите колела според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе ясно е и че преиграват малко във филмчето. Но все пак ако се случи да се сменят само 2 гуми сигурно е по-добре да са отзад. За истински зимни обаче и истинска зима, би трябвало по-хубавите да са на задвижващите колела според мен.

Колега, прашилото важи за летни гуми. При зимните или 4, което е най-добрият вариант или 2 зимни отпред. Иначе няма да можеш да тръгнеш. При спирането обаче е проблем, когато си само с две зимни отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО ЛАМЕЛНИ ЗИМНИ ГУМИ СЪС ШИПОВЕ-ВСИЧКО ДРУГО Е КОМПРОМИС!!!

Това за коя страна важи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе ясно е и че преиграват малко във филмчето. Но все пак ако се случи да се сменят само 2 гуми сигурно е по-добре да са отзад. За истински зимни обаче и истинска зима, би трябвало по-хубавите да са на задвижващите колела според мен.

Съвършено вярно!

Теорията от клипчето, ващи само за летни гуми при летни или дъждовни условия!

Разбира се, че при сняг, по-хубавите трябва да са на задвижващите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми обяснете:

Наклон 35 градуса.

Готини гуми на предните колела (предно задвижване) и шушонки на задните.

Включвам първа и се СПУСКАМ....

И ГЪЗЪТ (пълен член) ме изпреварва.....

------

Така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми обяснете:

Наклон 35 градуса.

Готини гуми на предните колела (предно задвижване) и шушонки на задните.

Включвам първа и се СПУСКАМ....

И ГЪЗЪТ (пълен член) ме изпреварва.....

------

Така ли е?

Не се сещам как ще стане, освен ако кум уравнението не прибавиш завой и инерционен момент! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е в завой, а при екстремно спиране. Винаги можеш да се приготвиш за завой и да влезеш с ниска скорост, а когато трябва внезапно да спреш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, всичко зависи от това в каква ситуация е автомобила на пътя. Могат да се посочат случаи, в които е по-добре на предния мост да са новите. Но в общия случай са прави- по-добре отзад. А зимата- когато не се кара с такава огромна центробежна сила в завоите, тогава ако сте с предно пред, по-добре отпред новите, за да има сцепление за потегляне!!! И к'во излиза- че най-добре да сте с баварец или мерджак.... МНееее, аз не си давам аудито.... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, всичко зависи от това в каква ситуация е автомобила на пътя. Могат да се посочат случаи, в които е по-добре на предния мост да са новите. Но в общия случай са прави- по-добре отзад. А зимата- когато не се кара с такава огромна центробежна сила в завоите, тогава ако сте с предно пред, по-добре отпред новите, за да има сцепление за потегляне!!! И к'во излиза- че най-добре да сте с баварец или мерджак.... МНееее, аз не си давам аудито.... :bia:

Колегата ме изпревари, точно така е - зимата - новите гуми на задвижващата ос, лятото - новите гуми на задната ос :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз съм отвратен, че американците са такива тънкачи и плехари и си сменят гумите 2 по 2. Баси циганите пробити, защото щом правят такова филмче явно е практика се сменят само по 2 гуми. Явно навсякъде има мизерници. :P

Нито са тънкачи нито са плехари а ти си пишман баровец. Айде обясни ми какво се случва в следния случай, купил си си 4 хубави гуми нови караш например 2 сезона (примерно по 8-10 хил.км на сезон), в гумите ти има хляб за още 2 сезона но внезапно появила се дупка на пътя унищожава едната какво правиш (предполагам ти като баровец отиваш и удряш едни пари за 4 чисто нови и си свиркаш, а останалите ти три на боклука) най-нормалното е да прежалиш едната здрава да я пратиш в резерва и да си купиш две нови и въпроса е къде да ги сложиш.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...