Jump to content

Лаптопа умря.....


Recommended Posts

Колеги ,както се вижда преносимия ACER-рец в един прекрасен момент просто си отиде от белия свят,батките в сервиза казаха 90% дъно и ме засилиха към София да го пращам,което няма да стане естествено(модела е вече стар и не си струва усилието).

Питанката ми е възможно ли е на местна почва във Варна да си намеря такова дъно(или по принцип някъде в БГ) и струва ли си изобщо да търся(вършеше ми идеална работа машината и не ми се изхвърля,всичко друго си му работи перфектно)?

Модела е(беше) ACER TravelMate 2300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,както се вижда преносимия ACER-рец в един прекрасен момент просто си отиде от белия свят,батките в сервиза казаха 90% дъно и ме засилиха към София да го пращам,което няма да стане естествено(модела е вече стар и не си струва усилието).

Питанката ми е възможно ли е на местна почва във Варна да си намеря такова дъно(или по принцип някъде в БГ) и струва ли си изобщо да търся(вършеше ми идеална работа машината и не ми се изхвърля,всичко друго си му работи перфектно)?

Модела е(беше) ACER TravelMate 2300.

Моя като умря ми обадиха такава цена за дъно и за смяната му че направо се отказах, беше колкото цената на един нов, а пък те сега са толкова паднали че няма смисъл, то само на цената на доставката на дъното ще си вземеш нов.

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов..

П.П. Колко време ти изкара, за статистиката.. ?

Редактирано от Ickata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия модел 2303, март месец ще навърши 4 години, работи безпроблемно, рядко го спирам, доволен съм. И да умре вече си е изплатил стойността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е някоя дреболия по дъното да е изпаткала и да подлежи на ремонт, но си трябва знаещ и можещ човек за тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи какво става с дзверот.....,пратих го все пак до София(там ги ремонтирали ейсърчетата) и днес ми се обадиха с предложение за ремонт на дъното на стойност.....550 левчета :stupid: !!!!

Вече пътува за Варна неремонтиран :hilezh: .Само за протокола машината издържа три рейса на море и някъде година и нещо на сушата и те това беше.Не ги знам какви проблеми му откриха,възможно е наистина и нещо дребно да е,но 550 лв. изключено да им дам(дори не е за ново дъно,а РЕМОНТ на старото?!?!!).Благодаря на всички отзовали се на питанката,ако някой има същия с повреден монитор ,или кутия купувам.

Е нов естествено,нито съм доволен от конфигурацията нито от работата му,нито от хардуера,затова ще си взема най-после и аз от хамериката нещо работещо.

В първия пост писах,че всичко му работи перфектно....,обаче да я постигна тая "перфектност" три пъти му сменях дивидито,батерията един път...,някакво блокче за звука също и още дребни неща,така че ACER не купувайте е неангажиращият ми съвет.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми си заля неговия ACER и му обявиха подобна цена за ремонт на дъното :huh:, като все пак е от последените модели. С 300 зора му намериха 2-ра ръка пак доста соленичко.

Аз и за това, покрай темата на daks бая ги мисилих работите и се спрях на Lenovo, че за него части бол.

CPU INTEL CORE 2 DUO T5250 1.5 GHZ

-DISPLAY 15.4" (40 CM.) WXGA VIBRANTVIEW

-RAM 1 GB DDR II

-HDD 160GB SATA

-VIDEO INTEL GMA X3100

-DVD-RW DUAL LAYER

-WLAN 802.11 B/G

-WINDOWS VISTA HOME PREMIUM 32

-ТЕГЛО 2.87 КГ

-Четец на пръстови отпечатъци

-5-in-1 Multi-card Reader (SD/MMC/XD/MS/MS Pro)

-МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

1,199.00 лв. с ддс.

Тия дни трябва да дойде уж....

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми си заля неговия ACER и му обявиха подобна цена за ремонт на дъното B), като все пак е от последените модели. С 300 зора му намериха 2-ра ръка пак доста соленичко.

Аз и за това, покрай темата на daks бая ги мисилих работите и се спрях на Lenovo, че за него части бол.

CPU INTEL CORE 2 DUO T5250 1.5 GHZ

1,199.00 лв. с ддс.

Тия дни трябва да дойде уж....

Ами живот и здраве след месец-два ще си пазарувам директно на земята на червенокожите,въпроса е ,че тия месец-два ще издивея в каютата без забавления и любимите тарикатлъци :hilezh: ,но да,ще бъде нещо високоефективно и висококачествено,там ще решавам на място.Защо не и Lenovo,ще видим.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено това и това намерих. Втората е употребявана и няма гаранция. Май по-добре нов ноутбук B)

Аха,първото и аз го изрових,но естествено го прескочих....,а второто ето кво се изказал пича:No shipping world wide so don't ask. Павчо благодарско за усилието,някой ден :hilezh: !

Нов определено,ясна работата.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Защо не и Lenovo,ще видим.....

Дилемата при мен беше дали това Леново(или по - скъп модел пак Леново) и TOSHIBA, като при Тошибите цената за същите характеристики беше 300лв. нагоре.

Та понеже настолният ми е за кеф, прецених че нещо читаво и що годе евтино с налични консумативи е моят лаптоп, който ще бъде 99% за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата при мен беше дали това Леново(или по - скъп модел пак Леново) и TOSHIBA, като при Тошибите цената за същите характеристики беше 300лв. нагоре.

Та понеже настолният ми е за кеф, прецених че нещо читаво и що годе евтино с налични консумативи е моят лаптоп, който ще бъде 99% за работа.

Абе честно склонен съм да дам сериозна сума,както за характеристики така и за качество,в момента на покупката Асер-а беше добра алтернатива на пазара,естествено ако само знаех що за "стока" е.... :P ,пак че изтрая 4 годинки и един хладилник отгоре си :hilezh: (надра се капака и...нищо друго B) ).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е някоя дреболия по дъното да е изпаткала и да подлежи на ремонт, но си трябва знаещ и можещ човек за тази работа.

Съответно прецизна техника и подходяща лаборатория. То не е като да хванеш поялника ;-) Ремонт като цяло на лаптоп не се прави, само матрици се сменят или цели модули. Аз лични смених 2 IBM-a и един Dell. На Toshiba работих известно време и мога да споделя, че такава изпипана машинка като IBM няма! На Vayo не съм се "качвал". Така че моето предложение е нова машина, дори да намериш на старо същата, няма гаранция колко ще ти издържи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е,а и като вземеш предвид и "производителя"........ :bia: ,никога повече ACER и сие народности(ако не са подарени :bia: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах знаещ и можещ имах предвид такъв, а не някой самозванец. Лаптопа като електроника не е нищо по-различно от друга електроника, ако проблема му е от "по-традиционните", свързан с пасивни елементи или повреда на нещо не-интегрирано, би могло да се ремонтира. Дали ще е целево или икономически оправдано, е друг въпрос.

Що се касае до Ейсър по принцип -- аз имам един такъв и съм много доволен от качеството и стабилността на изработката. Сигурно има разлика между моделите, шаситата, а и годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви малко отзиви за горното Леново:

За сега забележки към затварянето на лаптопа - т.е. ключалките не са най - най, вградените колонки не струват и с Вистата която пристига 1гб рам е крайно недостатъчен и мисля да го изкормя съвсем скоро.

Към екран, клавиатура, шаси, наличен софтуер - без забележки. :bia: :bia:

Ако някой го интересува нещо да пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,както се вижда преносимия ACER-рец в един прекрасен момент просто си отиде от белия свят,батките в сервиза казаха 90% дъно и ме засилиха към София да го пращам,което няма да стане естествено(модела е вече стар и не си струва усилието).

Питанката ми е възможно ли е на местна почва във Варна да си намеря такова дъно(или по принцип някъде в БГ) и струва ли си изобщо да търся(вършеше ми идеална работа машината и не ми се изхвърля,всичко друго си му работи перфектно)?

Модела е(беше) ACER TravelMate 2300.

Аз миналата година имах сходен проблем с TravelMate 4000 - смениха ми дъното с ново, ремонта излезе около 350-400 лв, ако не се лъжа, и един месец чакане за да пристигне новото дъно. В коя фирма го прати за ремонт? Аз го занесох в Кантек / Контракс ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година имах сходен проблем с TravelMate 4000 - смениха ми дъното с ново, ремонта излезе около 350-400 лв, ако не се лъжа, и един месец чакане за да пристигне новото дъно. В коя фирма го прати за ремонт? Аз го занесох в Кантек / Контракс ако не се лъжа.

в "официален" сервиз ACER-София(май същите юнаци,Кан-нещоситам).Подозирам,че са решили да извадят някой лев за моя сметка,но нищо не мога докажа естествено.Или както пееше Йорданката-"Щееее прооодължааааавввааааам дааааа пеяяяяяя(тъъъърсяяяяя)!!!" :)

Имам си разкошен паметник иначе,един такъв сивичък,в кутийка.... :) Баси и чудото,да няма "батки" разбирачи да оправят едно лаптопно дъно.....,за срам ставаме.....,"нация техническа" уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми казаха, че ще го оправят, ако могат, но ако било за смяна щели да го сменят :-)))

Е или не можеха или не им се занимаваше :hilezh: Предполагам прихода от ремонта ще им е по-голям за фирмата от новото дъно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси и чудото,да няма "батки" разбирачи да оправят едно лаптопно дъно.....,за срам ставаме.....,"нация техническа" уж.

Аз имам батка дето ги разбира, но като му платим по 20-25 лева на час работа, пак ще ревнеш че ти идва дебело.

Просто приеми че лаптопа си е изпял песента и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам батка дето ги разбира, но като му платим по 20-25 лева на час работа, пак ще ревнеш че ти идва дебело.

Просто приеми че лаптопа си е изпял песента и това е.

"пак ще ревнеш че ти идва дебело"-мислиш ли? ;)

"Просто приеми че лаптопа си е изпял песента и това е."-не мога.....,сърцето ми се къса..... :bia:

Колега, реагираш като пряко засегнат от загатнатия и общо взето риторичен "упрек",ако знаеш нещо повече по въпроса просто ми удари едно рамо с информация, а аз ще преценя дали ще ревна,или ще го сурна за ремонт :hilezh: със скръбно вайкане и жълти стинки в джоба. :bia:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма замисъл да се ремонтират тези неща , не че е невъзможно , но сметките не излизат, а и трябва да се подменят компютрите с по-нови все пак, тъй че следващия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какво да съм обиден, искам да ти помогна с каквото знам, и то е че докато Иван го ремонтира, пак ще излезе сметката 300 лева.

А и техниката се амортизира, наистина си иска смяна. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма замисъл да се ремонтират тези неща , не че е невъзможно , но сметките не излизат, а и трябва да се подменят компютрите с по-нови все пак, тъй че следващия
така е....и не е така :hilezh:
От какво да съм обиден, искам да ти помогна с каквото знам, и то е че докато Иван го ремонтира, пак ще излезе сметката 300 лева.

А и техниката се амортизира, наистина си иска смяна. Това е.

конкретно за случая да разкатавам из летищата и корабите(често при доста кофти условия) един добър лаптоп не е разумно най-малкото,трябва ми точно такава неотговорна и в известен смисъл дуракоустойчива машина,разхода от 300-350 лв. беше приемлив за споменатите ремонти,но вече ще си стои паметник определено.Естествено,че нещата търпят развитие,няма да споменавам каква ми е домашната лаптопка :2gunsfiring_v1: .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...