Jump to content

Последни стонове на духалката на климатроника


djemo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

извинявам се ако се повтарям, самият аз имам спомен за една подобна тема (може би някъде лятото), но търсенето ми в търсачката беше неуспешно, затова ще питам директно. Някой знае ли дали тези моторчета се правят някъде, защото шума от моето е наистина непоносим. А и сериозно ме притеснява вероятността да откаже тотално в най-скоро време. За сажеление втора употреба нямаще при италианеца и в няколко морги, които проверих, а новото е 435лв. :bia: Моля ви, ако някой случайно има спомен, идея или някакво напътствие към мен - пишете спешно! :hilezh:

Благодаря ви предварително!

Емо

П.С.: Колата е Ауди 100 92г.; 2,0 115к.с.; ААД мотор

Редактирано от djemo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то като е втора употреба и е работило колкото твоето ,дали няма и то да поскърцва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято имах същият проблем- като пуснах климатика да духа студено след кратко време започваше да издава ужасни звуци. Смених вентилатора ама ТЦ- същата работа. След повторно разглобяване се установи че се е износила една гумена втулка, в която влиза вентилатора и като завърти почва да дере по корпуса. Така и не я смених. Проблема го реших (за сега) като махнах единият датчик отстрани на корпуса и през отвора напръсках обилно с бяла бързооборотна грес. От тогава не съм го чул, на предполагам че е временно. Дано съм бил полезен. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Благодаря Ви, че сте отделили от времето си, за да ми помогнете. Вариантът с вентилаторче втора употреба ми мина през главата, но доста ме притеснява до каква степен ще бъде износено то, защото всички ние знаем, че било то лято или зима, на климатроника и конкретно на това вентилаторче почти не му даваме почивка. Все пак ако не намеря друг вариант - остава този. Иначе съм от София, така че Варна би ми оскъпила доста цената на вентилаторчето - ще я оставя за краен вариант. На мен ми беше любопитно дали няма някакво място, където да ги отремонтират тези духалки - особено след като моторчето е здраво и си работи. Всъщност оста би трябвало да се прави...

Колегата с проблема с гумата ме амбицира утре или други ден да отворя и да погледна каква е ситуацията под капака. :nixweiss: Интересно ми е защо казвате, че смяната на вентилаторчето е кошмарна. На пръв поглед ми се стори директно под кората под капака на няколко винта... ?

Приятен ден!

Емо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ремонтира се ! на предишната ми кола - ауди 100, ми го оправиха в "ШЕН Компания", даже има и тема по въпроса .... или питай чичко гугъл с "шен компания" ....

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Проблема го реших (за сега) като махнах единият датчик отстрани на корпуса и през отвора напръсках обилно с бяла бързооборотна грес. От тогава не съм го чул, на предполагам че е временно. Дано съм бил полезен. :2gunsfiring_v1:

Каква е тази бяла бързооборотна грес - в спрей под налягане ли е? Моето също скърца от време на време и забравих да го погледна когати си сменях радиаторчето на парното. Щом се е оправило при теб може да пробвам и аз, че не ми се разглобява пак :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ремонтира се ! на предишната ми кола - ауди 100, ми го оправиха в "ШЕН Компания", даже има и тема по въпроса .... или питай чичко гугъл с "шен компания" ....

Много ти благодаря! Чичко "Гуугъл" си каза всичко веднага и то пак от нашият форум. Обадих се по тел. и си уговорих час за другата седмица. Надявам се това да сложи край на ужасните звуци на духалката... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази бяла бързооборотна грес - в спрей под налягане ли е? Моето също скърца от време на време и забравих да го погледна когати си сменях радиаторчето на парното. Щом се е оправило при теб може да пробвам и аз, че не ми се разглобява пак :(

Точно така- в спрей под налягане. Такава имах под ръка- такава пръснах. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде го купи и как се казва? Трябва и аз да правя май същата интервенция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я въпросната бързо оборотна бяла грес + тефлон

imgp3761cr4.th.jpg

Купена от близката железария за 6.80лв

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора <_< , трябва само да видя откъде да я купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си закупих въпросната грес и веднага я употребих по предназначение! След напръскването през отвора на датчика в купето се възцари невероятна тишина! Целия ден не съм чул да проскърца вентилатора. Незнам колко дълготраен ще е ефекта ,но за сега съм доволен! Благодаря колега ! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я купих от МЕТРО, за 7,50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите, ще си я купя от Борово довечера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си закупих въпросната грес и веднага я употребих по предназначение! След напръскването през отвора на датчика в купето се възцари невероятна тишина! Целия ден не съм чул да проскърца вентилатора. Незнам колко дълготраен ще е ефекта ,но за сега съм доволен! Благодаря колега ! :respekt:

От миналата пролет до сега не съм чул въпросното пищене. Дано и при теб да е така :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от време на време при определени неравности отново проскърцва и сега съм намислил второ напръскване. Я обясни по -подробно ти как го направи и какво количество изпръска? Докато го пръскаше работеше ли вентилатора? От дупката на кой точно датчик свърши работата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от време на време при определени неравности отново проскърцва и сега съм намислил второ напръскване. Я обясни по -подробно ти как го направи и какво количество изпръска? Докато го пръскаше работеше ли вентилатора? От дупката на кой точно датчик свърши работата?

От лявата - шофьорската страна на автомобила, на корпуса на вентилатора отстрани има един датчик (май) - леко наклонен настрани е . Отвива се с две винтчета вертикално едно под друго. При пусната перка на вентилатора пръснах няколко пъти... Мой съвет е да затвориш всички въздуховоди в купето :blink: - аз не го направих. Това е... Работа за 10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пръсках от същото място и явно тези дни ще го лекувам отново. Мерси колега за отговора! :blink:

Редактирано от slav4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си от железарията на Борово такава грес и напръсках доста. Утре ще видя резултата. При мен поскърцва от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...