Jump to content

Разход!


liyan

Recommended Posts

Колеги, дайте всеки да напише какъв му е точно мотора и какъв разход е засекъл(градско, извън градско). Колкото и да се ровя във форума, един написъл - 20 коментират. Така и немога да разбера коя кола колко е нормално да харчи. Мисля че ще е полезно за всички......

А4 1.9tdi AFN 110к.с, автоматик, с чип тунинг

Тип карана - винаги настъпвам яко :huh:

градско - 9-9.5л/100км

навън - 7.5- 8л/100км - при скорост м/у 150 и 190

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 247
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

A3 1.9 TDI 110 к.с. - 6/100 разход за смесено каране 1:1. Засичам винаги от пълен резервоар до достигане на 1/2 от него. Оборотите - градско между 1500-2500. Извънградско - 2500-2700. Декември и януари беше качила малко разхода до 7/100, но може би е заради продължителното подгряване на място като я паля студена.

Редактирано от Пламен П
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 1.9 TDI AFN- стойностите са приблизителни,защото не съм правил точно засичане и са "зимни"

смесено каране -5.9 /100км- (2000-2700rpm)

градско-8.5 (къси дистанции,студена)

магистралата- под 5/100 (2000 rpm със 100 км/ч)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето не е Ауди но все пак и аз "Барабар Петко с мъжете" :2gunsfiring_v1:

Пежо 307 1.6 16V HDI 110к.с.

градско лято 6 - 6.5л с климатроник

зима 7.5 - 8л кара се на къси разтояния

извън градско 5 - 5.5л /в някой случай макс до 6,5л/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойто не е АУДИ ама и аз да кажа.

КИА СПОРТИДЖ 2.0 ТДИ 140коня

градско зимата между 10 и 12 /100

извънградско между 7 и 10 / 100

много зависи колко ми натежава кракът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 тди автоматик quattro

градско-до 12л

изванградско ама то в БГ няма такова-8/9

в германия например ми пада разхода на 7.2-7.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте всеки да напише какъв му е точно мотора и какъв разход е засекъл(градско, извън градско). Колкото и да се ровя във форума, един написъл - 20 коментират. Така и немога да разбера коя кола колко е нормално да харчи. Мисля че ще е полезно за всички......

А4 1.9tdi AFN 110к.с, автоматик, с чип тунинг

Тип карана - винаги настъпвам яко :blink:

градско - 9-9.5л/100км

навън - 7.5- 8л/100км - при скорост м/у 150 и 190

Колега мойте смойности се покриват напълно с твойте само,че аз съм Б4 1Z с чип:huh: и не съм автоматик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско - 15/100 (карам я на къси разстояния)

Извънградско - 9/100 (това в случай, че я настъпвам със 160-170, иначе 7.5/100 с плавно набиране и скорости до 130 км/ч)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си за t-то?

Ако беше по запознат щеше да питаш дали е сигурен за I-то.Но да на б3 има 1.6тди 80 коня.А на ФВ е 1.6 ТД само...ясно е че има и 1.6Д само.

@MadFan това е раздела за дизеляците.... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте всеки да напише какъв му е точно мотора и какъв разход е засекъл(градско, извън градско). Колкото и да се ровя във форума, един написъл - 20 коментират. Така и немога да разбера коя кола колко е нормално да харчи. Мисля че ще е полезно за всички......

А4 1.9tdi AFN 110к.с, автоматик, с чип тунинг

Тип карана - винаги настъпвам яко :eusa_boohoo:

градско - 9-9.5л/100км

навън - 7.5- 8л/100км - при скорост м/у 150 и 190

Ми то си зависи от чипа! Дали ти играе с турбото или само с мапинга за горивото.

Но според мен тези стойности дето си ги дал са сравнително нормални или с една идея отгоре, ако говориме за ЯКО настъпване!

Аз след чипа направих тест, карах над 100км. градско, няколко дена - отиване на работа и връщане! Яко ръчкане все едно е служебна.

Тръгване от светофарите с пилене на гуми, непрекъснато държане в над 3000 оборота и т.н.

Резултатът беше 9/100 -граЦко!

Извън, предполагам че и аз мога да го докарам 8/100, но трябва да карам, като самоубиец! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 quattro 2.5TDI с чипс

Градско - Перник - София(лозенец, изток, слатина) всеки ден сутрин и вечер, 8,5/100 за един резервоар период, като засичам при пълнене догоре - по борд комп е с лътър надолу. Стил на каране... нямам много избор в тея задръствания, но гледам да карам по-спокойно напоследък обаче няма много разлика в харча.

Извънградско - от около 5.5 - 6/100 до 9/100. 5.5 е при около 120 на магистрала без темпомат. С темпомат около 7/100 при същата скорст. До Банско и Велинград ми дава средно около 7, щот ми е много кеф по завоите. 9/100 е при около 180-200км/ч за 500км + малко задръстване в истанбул. Правил съм и под 5 разход при 90км/ч ама не е каране това. По книжка го дават 4.8 при 90...верно е. На теория разход над 10/100 мога да стигна ако комбинирам много бързо каране по магистрала с настъпване по планински път. Но не съм го правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Ами опитвал съм да карам без да настъпвам и резултата беше към 0.5 по малко. иначе чипа ми е на цокли и може да връщам оригиналния когато искам.... Пробвал съм и няма разлика.... Ще засека пак и ако пак дава такива резултати се замислям за катализатора или ламбда сондата(поне така чета във форума)... Каквото и да правя под 7 немога да сваля никога, а както виждам тук се говори за некви 6, че и 5л.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МиИзвън, предполагам че и аз мога да го докарам 8/100, но трябва да карам, като самоубиец! B)

corso че тя твойта дига ли повече от 200 че чак и самоубиец :)

Майтапя се да не земеш да се вържеш нещо B)

А6 с4 ААТ моторетка дава ми м\у 5 - 9 извънградско и до 10 в града, 5 дава с подържане на скорост около 100км което съм правил 3пъти за 45 хл.км а 9 при средна над 130 км\ч на макс по правите :)

Новия дзвер С5 2.5ТДИ 99лето има една идея по-голем апетит особено в града при спокойно каране около 12 но трябва да отбележа че маршрутите ми са отврат в най-големите задръствания и само по 5-6км а извънградско нещо от порядъка на 7-8 при 100 средна сега като сложа и новия дебитомер ще видя накъде отиват нещата че карам без :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти все пак си и автомат...

Ма автомат ли си бил бе?! Тва съм го пропуснал! :bia:

Тогава разхоада ти е перфектен!

corso че тя твойта дига ли повече от 200 че чак и самоубиец :)

...

Цъ. :dance: 198! Повече нече! :)

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а6 2.5 тди АФБ мотор

Градско - ба ли го .не го засичам .около 10 е

Извънградско 6-7 литра (6 литра с 120 ,7 литра към 150 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми...мойта гори колкото и туря, карам я предимно само градско по 10 км сутрин и 10 км вечер. Горе долу градско ми дава 7. С чип съм, карам я между 1500 и 2500 оборота. Ееей с тоя чип много върви, кат я сритам и стрелката на обортомера влиза в джабката <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MadFan това е раздела за дизеляците.... :respekt:

Да се чукам... Аз се чудя що ми е толкова висок разхода на общия пейзаж, а то щото съм в раздела на невървящите, ааа, на дизелите исках да кажа. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...