Jump to content

Audi Q7, обсъждане на качества, проблеми


Деян

Recommended Posts

Може би това ще е моя избор за гуми http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/asymmetric/110w-27545-eagle-p-114875.html

Освен ако не реша да карам със зимните, ако се държат добре като напече, и без това съм решил да вземам нови наесен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето като поръчвах моята, 20-ките гуми с тоя размер бяха по 1000 лева, сега гледам са на нормални цени.

Аз така карах едно лято със старите зимни, които бях решил да хвърлям. Голям кеф, вози супер меко. Препоръчвам ти да пробваш. Само ако ще взимаш нови зимни обаче, щото стават леш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги почвам да се плаша. Тази сутрин жената по рабта сутринта ( 8 км Софийско каране в Неделя без задръстване ) е дала 23/100 ? 3.0 TDI. Май нещо имам да правя ? На компа не чете никаква грешка. Печката е изключена. А и отделно не загря, което ме навежда на мисълта за термостата. Някой сменял ли е? И дали заради него ще даде такъв разход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен тестис е този Goodyear! Мое мнение! И не държи добре, суче се като дъвка из завоите и на тази цена ще е с дот от 2010-та със сигурност, то това е първият Асиметрик. post-40853-1363546629,8769_thumb.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kupe, имай в предвид, че по принцип си загрява бавно дизела.

Ако си "хвърлил" око на термостата, просто загрей колата до работна температура и следи дали ще се мени.

А ако не ти се занимава - сменяй, не е торба с пари все пак.

Тоя разход, за тоя камион, при такива условия си е г/д очакван.

Именно затова мн хора се отказаха от тея автобуси - освен да гори много и да дава някаква усещане за височина - няма друго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В студа няма как да загрее за 8км, най-много да отлепи стрелката с половин сантиметър. А разход за толкова кратко разстояние не се счита за достоверен, засечи си километража от зареждане до зареждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще я покарам дълго време да видим след, като загрее дали ще падне стрелката. Той термостата е евтин, ама смяната е ужасна. Така ми казаха в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В студа няма как да загрее за 8км, най-много да отлепи стрелката с половин сантиметър. А разход за толкова кратко разстояние не се счита за достоверен, засечи си километража от зареждане до зареждане.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте:) възможно ли е audi q7 3.0tdi 2007 година да е 115кв или 211коня :blink: така е дошла от италия и на талона и от там така пише? знам че имаше разлика в това двигателите да са с верига,с ремък но някак тея коне....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо 115 кВ не са 211 коня.

Имаше някакви версии на този мотор по 204 коня, но 211 не съм чувал. Да не е била за американския пазар, там дали имаше дизели от тоя модел?

Така като гледам май някой е правил врътка за данъците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо 115 кВ не са 211 коня.

Имаше някакви версии на този мотор по 204 коня, но 211 не съм чувал. Да не е била за американския пазар, там дали имаше дизели от тоя модел?

По - скоро е обратното, колега.

Има мн мн редки версии с 211к.с. при Q7 и А8.

204к.с. са най - новите бази

При старите 204к.с. има на А4 само

Дефакто 204, 211, 225, 233 са едни и същи варианти, разликата е в настройките :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега сметнах, че 211 коня са 151 кВ, явно печатна грешка. Това обяснява нещата.

Каква е идеята на тези версии по 211 коня? Само за някакви пазари с по-лоша нафта ли са, или пък са с някакви специални еко-филтри, които спъват мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едното! Както при много версии, които са 163к.с.

Другото е наличнието на гамово разнообразия - биене по гърдите колко много версии предлагаме

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте. Имам Q7, 3 tdi, 2007 година.

С интерес следя пудликациите на сайта.

Интересува ме как мога да си обновя версията на MMI.

Чета, че може да се влиза от конзолата в скрито меню, но при мен не се получава. Моля, споделете как да вляза.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм питал в сервиза няколко пъти - нямало ъпдейт за MMI. Тоест ъпдейтнаха ми го един път някъде през 2007-ма и ми изчезна показанието за акумулатора, други "подобрения" не видях.

Ъпдейтвам си само навигацията с диск всяка година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм питал в сервиза няколко пъти - нямало ъпдейт за MMI. Тоест ъпдейтнаха ми го един път някъде през 2007-ма и ми изчезна показанието за акумулатора, други "подобрения" не видях.

Ъпдейтвам си само навигацията с диск всяка година.

Показанието за акумулатора ти е пак там, но трябва да се отключи. Иди при някой познат в сервиза, да ти го закачат на компа и да го отключат. Или ако идваш към София, мини през Мишо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, дайте информация как да се свържа с Мошо. Аз съм в София.

Благодаря

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой да има представа какъв е максималният размер гуми, които могат да се сложат на 19" или 20" джанти без да опират никъде или по-големи от заводските не стават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смениш размера, ще промениш и показанията на километража. Каква ти е точно идеята? Искаш на 20" да сложиш по-широка или с по-голям профил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой близък познат ме помоли да попитам тук.

Идеята е да се сложат гуми с по-висок профил. Също искам да питам дали на 4.2тди след фейслифта могат да се сложат 18" джанти. Заводски колата пристигна с 20" джанти и с гуми с размер 255/55 R20, но ако е възможно ще се минава на 19" или на дори 18" с по-високи гуми. Нека някой по-запознат да сподели.

Отклонението на километража не е толкова важно. Той и без това на старото си Q7 3.0тди караше All-Terrain гуми с размер 265/65R18, но май няма да влезнат 18" на 4.2тди-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едни хубави 19" джанти са идеалният компромис. При мен дойде с 275х45 R20, но отделно си взех зимни джанти за 19", с които стоеше толкова добре, че ми харесваше дори повече от 20"-ките. Мисълта ми е, че ако минеш на 19", можеш да си останеш с фабричния за този цолаж размер на гумите и ще спечелиш желаната височина на борда, без да загубиш визията. Имаше един размер 265х55 R19, който мисля че беше за GL на мерцедес и го няма като посочен за Q7 размер, защото е с малко по-висок борд, но с тях стои също много хубаво. Иначе 22" ако не се лъжа беше максималният размер, но мен лично не ме кефи грам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...