Jump to content

Относно ауди а3 - бензин/метан


digitan

Recommended Posts

Здравейте,

интересува ме колко пари ще ми отиват горе-долу на месец за бензин или газна ауди а3 1.8Т/.18 125 коня. . Ще си купувам такава количка, та се чудя как да я направя.

Дали 1.8Т бензин, или 1.8 газнапример.

Ще се радвам на съвет. :hilezh:

Изплашиха ме че 1.8Т ще харчи като откачено, с по 500 лева на месец за бензин ? ( при положение че се кара средно да кажем ).

А газа бил по евтин, но много свалял конете и нямало файда от турбото...

Мерси предварително. :hilezh:

Иначе колата я търся до 8-9 бона. Черна по възможност. Ако някой се сеща за продавач да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еее кой ти говори такива небивалици, аз съм с 1, 8 т с газов инжекцион, и на газ-пропан бутан де, не метан, си върви колкото на бензин, почти не се усеща разлика, а разхода е с 2 литра отгоре да кажем, на газ съм вдигал 220, върви си колата доста, ако имаш готови 1500 да кажем за газта, слагай веднага и няма да съжеляваш, единствено от време на време ходя на настройки, ако почне газта да дава проблеми, ама вземи си 1,8 т, голяма тръпка е, разхода не е голям-в града максимум 13 - 14 газ , извънградско - 9 ка газ, е ако караш 160 - 180 ще е повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко километра изминаваш градско/извънградско.

Въпрос на малко математика е да се сметне.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко километра изминаваш градско/извънградско.

Въпрос на малко математика е да се сметне.

откъде да знам колко изминавам, нали още я нямам за това съм пуснал тема. вие сте хората с аудитата вие кажете колко обикновено изминавате и какъв разход имате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ми то на твоя въпрос направо трудно може да се отговори ;) ? ? ? Колко пари на месец ? ? ? Ми те колегите ти казаха как стоят нещата с газта и всичко си зависи от твоя пробег- ако оставиш всичко в това положение (без А3 1.8Т) ще си най-икономичен :D 0лв на 100км

Аз въртя много километри на месец и след 1год и 45 000 км на безнзин реших че ще ми е по-добре на метан и сега съм много доволен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич , това е все едно да идеш на дискотека петък вечер и да питаш колко пари ще изпиеш ... Никога не се знае и всичко си зависи от теб :wall: Аз търсих 1.8Т половин година и преди месец си докарах от Швейцария. Извънградско ми даде 6.1 бензин като си го докарвах ... Ще му слагам газ , метана ще го скопи тотално. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пусни си СКАТ и се обади на "маговете" само те могат да ти кажат "колко ще ти излезе".Само знам, че за момента да караш на газ си е най-големата далавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не е много евтино, няма да се лъжем сега, на месец поне по 100 - 200 лева заминават , е ако караш колата по 3 - 4 километра на ден може и с по малко да минеш, а пък ако ти се счупи нещо - пак 100 - 200 лева си ги отписваш ей така, тъй че нямаш ли едно 200 - 300 лева на месец свободни, не се захвашай, вземай си голф 2 ка и нямаш грижи, или карта за цялата градска мрежа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе да му се невиди - и картите май ще поскъпват ... Купи си ауди , може да ти е мааалко по-скъпо от карта за транспорт ама поне ще се накефиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Само не мога да разбера защо хората искат да карат бегачки,но обезателно да са на газ или метан :flipoff: и защо скачат да разсипват хубавите аудита с алтернативни горива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо хората искат да карат бегачки,но обезателно да са на газ или метан :flipoff: и защо скачат да разсипват хубавите аудита с алтернативни горива.

Щото няма смисъл да пълня гушите на бензин-станциите. Не че ще фалирам, ама има ли смисъл, има много по-хубави неща за които да си давам парите.

Откак сложих чип и после ГИ съм много доволен - върви ми кат на бензин - т.е доста, харчи ми литър отгоре, САМО ЧЕ зареждам на 1.14 литъра:hilezh:

Нека се разсипва, няма да живее с орлите, интересно ми е кво толко да им пазим на тия 12 годишни кошери, все едно че нови ще станат. И да се разсипва това ще се случи много след като си я сменил с друга ако приемем че караш 25 000 на година:flipoff:

П.С. тя газта толко разсипва, че бакшишите връткат по 800 000 км еу така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото няма смисъл да пълня гушите на бензин-станциите. Не че ще фалирам, ама има ли смисъл, има много по-хубави неща за които да си давам парите.

Откак сложих чип и после ГИ съм много доволен - върви ми кат на бензин - т.е доста, харчи ми литър отгоре, САМО ЧЕ зареждам на 1.14 литъра:hilezh:

Нека се разсипва, няма да живее с орлите, интересно ми е кво толко да им пазим на тия 12 годишни кошери, все едно че нови ще станат. И да се разсипва това ще се случи много след като си я сменил с друга ако приемем че караш 25 000 на година:flipoff:

П.С. тя газта толко разсипва, че бакшишите връткат по 800 000 км еу така.

:flipoff:

Te баш си прав.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Didoya,сигурно си прав обаче аз не мога да прескоча тая граница да карам с гориво,което не е фабрично пригодено за колата ми. знам,че е по-евтино на газ или метан,ама и тук да намериш кой да ти ги монтира(качествено)си е бая късмет. Малко хора ли изреваха с куцо сложени уредби. Абе всеки си знае за себе си. Аз карам само на бензин. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Didoya,сигурно си прав обаче аз не мога да прескоча тая граница да карам с гориво,което не е фабрично пригодено за колата ми. знам,че е по-евтино на газ или метан,ама и тук да намериш кой да ти ги монтира(качествено)си е бая късмет. Малко хора ли изреваха с куцо сложени уредби. Абе всеки си знае за себе си. Аз карам само на бензин. Поздрави

Само за протокола - и мен ме беше страх да я прескоча цяла година:wall:

И то главно заради приказки на чули и недочули че тоя мотор не ставал или не обичал газ.

Сега ме е яд защо съм чакал толкова, невероятен е кефа да заредя за 30 лева и да мина 200км софийско градско през задръстванията.

Но всеки си решава какво да прави с колата си де:(

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кеф ли ти е да се редиш с бакшишите по газстанциите , не се заяждам просто си питам

не отричам карането на газ , всичките коли които ползвам за служебни са ми с метан но да се опитвате да твърдите че е много по добре да се кара една кола на метан или газ при положение че е излезнала да се кара на бензин няма нужда , то си е смешно , всъщност то май няма човек които да кара на гас и да си е признал че е кофти да се кара вместо с бензин.... всичките са много доволни , всичките незнам си какво , то даже някой се опитват и да натрапват че е по-добре от бензина

Особено голямата гъзария в пловдив в момента е тойота тундра 5,2 двигател незмам си колко коня и 2 газови инжекциона отзад в багажника........

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина и 5лв. да стане пак няма да си сложа газ.Може да ми е 10 годишна колата,но не мога да направя компромис със себе си и с нея да я карам на алтернативно гориво.Хората са я конструирали да я краш на бензин,ако ти изнася караш,ако не некараш.Никой не може да ме убеди че на газ му върви толкова колкото и на бензин,че е по-евтино спор няма.Примерно ако говорим за 1.6 или 1.8 мотора горе-долу се приема че може човек да се прежали,но да си купиш вървежен мотор с турбо и да му сложиш газ никак не ми се връзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина и 5лв. да стане пак няма да си сложа газ.Може да ми е 10 годишна колата,но не мога да направя компромис със себе си и с нея да я карам на алтернативно гориво.Хората са я конструирали да я краш на бензин,ако ти изнася караш,ако не некараш.Никой не може да ме убеди че на газ му върви толкова колкото и на бензин,че е по-евтино спор няма.Примерно ако говорим за 1.6 или 1.8 мотора горе-долу се приема че може човек да се прежали,но да си купиш вървежен мотор с турбо и да му сложиш газ никак не ми се връзва.

Искате ли да ви повозя? Ще скрия копчето за ГИ и ще ви карам да познаете на какво гориво съм:hilezh:

И да - върви като на бензин, с идеята че харчи малко отгоре. Ако искаш ще ти дам да врътнеш кръгче да видим как "не върви":hilezh:

Какво като е турбо мотор? Това че му слагаш газ не значи че е скопен.

Между другото колко км на ден въртиш градско. Аз над 50 на ден в Софийските задръствания.

За другият колега - карам на пропан-бутан, не на метан. Вервай ми опашки за пропан бутан нема, бакшишите са на метан.

Ама вие ги разбирате де:flehan:

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина и 5лв. да стане пак няма да си сложа газ.Никой не може да ме убеди че на газ му върви толкова колкото и на бензин,че е по-евтино спор няма.Примерно ако говорим за 1.6 или 1.8 мотора горе-долу се приема че може човек да се прежали,но да си купиш вървежен мотор с турбо и да му сложиш газ никак не ми се връзва.

Колега няма смисъл пак да се изпада в безсмислени спорове против алтернативните горива.Все пак всеки сам си решава какво ще си прави с колата.Да ти кажа и аз дълго време мислех като теб и 50000км зареждах само на бензиностанцията (за 1 год)

Сега като си направя една проста сметка чак лощо ми става колко пари за гориво съм хвърлял на вятъра.

И както всеки каза-много зависи как ще ти настроят газовото :hilezh:

За 1.8Т не споря, но тея другите 1.6,1.8,1,9тди до 110кс на оригиналното им гориво :hilezh: ще ги направя бавни на метан :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма смисъл пак да се изпада в безсмислени спорове против алтернативните горива.Все пак всеки сам си решава какво ще си прави с колата.Да ти кажа и аз дълго време мислех като теб и 50000км зареждах само на бензиностанцията (за 1 год)

Сега като си направя една проста сметка чак лощо ми става колко пари за гориво съм хвърлял на вятъра.

И както всеки каза-много зависи как ще ти настроят газовото :hilezh:

За 1.8Т не споря, но тея другите 1.6,1.8,1,9тди до 110кс на оригиналното им гориво :hilezh: ще ги направя бавни на метан :flehan:

Колега разбира се че всеки сам си решава на какво да кара,как да го кара и защо да го кара.Аз изказах моето мнение, и важавам личното мнение на всеки един тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и аз се чудех много дълго време дали да сложа газ на колата си.Парите за гориво не са ми били проблем давах по малко над 200 лева за гориво всеки месец.Карам по 1000-1300км градско само.Да уточня, че давах тези пари, като бензина беше 1.80-1.90.Около нова година стана 2.20-викам си няма да е по-евтин никога вече.Монтирах си едно ГИ и си карам и си кръкам, като с днешните цени давам под 200 лева за гориво и си карам без да му мисля къде и колко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и аз се чудех много дълго време дали да сложа газ на колата си.Парите за гориво не са ми били проблем давах по малко над 200 лева за гориво всеки месец.Карам по 1000-1300км градско само.Да уточня, че давах тези пари, като бензина беше 1.80-1.90.Около нова година стана 2.20-викам си няма да е по-евтин никога вече.Монтирах си едно ГИ и си карам и си кръкам, като с днешните цени давам под 200 лева за гориво и си карам без да му мисля къде и колко...

:birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех 1.8Т преди месец .. Мислех да го слагам на газ , но ме разубедиха защото отива катализатор, ламда сонда и тн и тн .. Турбо двигателя не е мн мн за газ .. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм чувал, че от газта заминавала ламбда сондата, аз съм на газ и вече смених една, ама защо така става, какво и прави газта, че се поврежда, някой знае ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...