Jump to content

ПАЗЕТЕ СЕ ОТ НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ


Recommended Posts

За Колегата "търговец"- HuKoJIa-внимавайте като копувате от него,гумите(повечето)са непроверени,с балони,фитили,пирони и различен ДОТ....

3-ри пъти се разкарвах да сменя 3-ри чифта гуми,излезнаха ми златни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 631
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Eдин търговец на части винаги би следвало да е в час с произхода на стоката, която продава. Което автоматично води до извода, че само добросъвестните свеждат до нашето знание истината за произхода и качеството на това, за което ни взимат парите.

С други думи, за да не остана неразбран - Димо, макар и да сме на ясно, че не е производител, едва ли не е знаел, че радиаторът е менте. Аз лично неколкократно съм се убеждавал какви зверски удари издържат оригиналните климатични радиатори на 100 ците, включително челен удар в бетонен кол за ограда.

Да се пробие сам оригинален радиатор ми се струва ... как да кажа ... като да си купиш нещо от Димо с реална отстъпка.... Демек невъзможно. :lol: :lol:

Веднъж ... ок, но системно ... съвсем.

Успех Вальо с решаването на проблема.

За Колегата "търговец"- HuKoJIa-внимавайте като копувате от него,гумите(повечето)са непроверени,с балони,фитили,пирони и различен ДОТ....

За въпросния индивид предупредих отдавна в една от темите му, но някой от сръчните мъдератори ми затри поста.

Имам чувството, че модераторския екип на тоя дебилен форум всячески толерира нелегалната и некоректната търговия в АКБ. :bia:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че модераторския екип на тоя дебилен форум всячески толерира нелегалната и некоректната търговия в АКБ. :bia:

Отново "тежки думи".При "членска маса" над 20000 души едва ли е възможно да се поства и модерира като в Република Утопия,перфектно и безпроблемно,вероятно вадиш случай от контекста.

И що пък дебилен,нали и ти пишеш в него,това прави ли те дебил?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да запитам нещо модераторите.Защо изтрихте всички мнения от темата на онова русенско създание наречено Пламенчо????И защо след това в една друга тема,след като стана ясно,че въпросния момък се е върнал с друго име,пак изтирхте всички мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения(или теми) НЕ СЕ трият,крият се за да няма после -"ама що така,ама що иначе".

А защо тогава ги криете?Нека всички колеги да ги видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идея нямам за какви теми,постове и хора става дума,но щом са скрити вероятно е имало сериозна причина,иди в темата за която говориш (щом толкова държиш) ,щракни на "Нередност" и попитай модератора/ите на раздела защо са скрити мнения.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случаят не е изолиран. Особено с рижавия нещата са системни. Попитах го официално два пъти в една тема долу в специализирания раздел защо в купува/продава всеки си прави каквото си пожелае, отговор не получих.

И що пък дебилен,нали и ти пишеш в него,това прави ли те дебил?

Не е задължително това заболяване да се предава генетично. Ти ако се чувстваш дебил, аз не се чувствам такъв, въпреки че и двамата сме част от АКБ, а трябва да признаеш, че напоследък много дебилизъм се изля тук.

Просто скрийте достъпа на хората, които са некоректни търговци до този раздел и готово ... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто скрийте достъпа на хората, които са некоректни търговци до този раздел и готово ... :rolleyes:

да оставим дебилното настрана,то излез на улицата ей така за разходка и виж какви "неща" ходят свободно там,че тук ли......

Знаеш колко "лесно" се ограничава достъп по "строги и стройни" критерии,трудно е да се докаже -ТОЗИ е некоректен и точка.Въпросните търговци имат и немалък позитивен отглас,златната среда е труднопостижима.Все пак това е сериозна тема и като че ли няма да е лошо да се поразисква малко по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Виж сега, по отношение на първото изречение, спор няма. По същество: Отиваме на потребители, кликаме и в прозореца пишем HuKoJIa, профилът на колегата. ЦЪК

Сега, като дадем на всички теми на потребителя, излиза това - цък.

Видно от 7 теми, пет са в купува / продава за продажба на гуми втора употреба. Отзиви няма за него като търговец никакви. След моя коментар в една от темите му, въпросния дори ми писа на "личен есемес", какво точно искам да кажа.

Прегледай темите и сам прецени дали въпросния колега е ... как да кажа ... с безрезервен кредит на доверие.

Позволете ми да имам поглед над хората, все пак ежедневно работя с много клиенти, отдалеч си личи в повечето случаи намерението на един потенциален измамник.

Не казвам, че въпросния е такъв, просто на мен вътрешно ми изникна този образ на притеснителен елемент, търгуващ втора употреба гуми със съмнителен произход из форума.

Е това ми беше идеята, но понеже напоследък цяла шайка бездарници се навъдиха в АКБ да проповядват нехилизъм, все повече се убеждавам, че едва ли има смисъл да се хабя.

Освен това, напоследък се усещам, че дори да знам отговора на даден въпрос, просто прескачам темата ... дали ме мързи или просто тъпизмът тук ми е в повече. Е тази тема например, защо е заключена ? http://audibg.com/forum/index.php?s=&s...t&p=1240317 :rolleyes:

:hilezh: Нищо лично, колега. :hilezh:

П.С. Да не забравяме възкресението на Пламен Шеев, който неколкократно уж беше с бан по IP и с изтрити постове, както и други ждрольовци, които безпрепятствено се ресеректват. Не говорим за нови регистрации, а за възобновяване на стари профили.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........прозореца пишем HuKoJIa................

този го виждам сега,пропуска е незначителен като имаме предвид,че в него раздел модератори има достатъчно.Но сам казваш че въпросния може и да не е "такъв",тук си е тънкия момент според мен.Когато споменах за позитивни отгласи имах предвид сериозните (във форумната среда) търговци,всички ги знаем,вероятно стотици(ако не и хиляди) пазаруват от тях и на теория има логика няколко клиента да са недоволни,или търговеца да има кофти попадение.

Нихилизъм едва ли,просто е като гъбена чорба-има правила(дори и спорни и оплювани),има и реакция съобразно същите.Верно е ,че вратички в "правилника" може да се отварят и същия да се тълкува свободно в някои отношения,но ето въпросната затворена тема,става дума за прословутите заглавия ,аз я затворих и пак бих го направил в такъв конкретен случай,което не изключва следващия път да се скрие например,или да се поправи заглавието след едно ЛС към автора,или само да се поправи без нищо друго......Знам че е архидосадно да се види заключена поредната тема,ама нещата така добре са били потръгнали като диалог и напипване на проблема и хоп,злобния модератор я клъцнааааалллл.....,кооолко противно.

Нищо параноично,но маймуницата,телеграфните заглавия,ненужните и абсурдни постове и кофти отношението по принцип ще се парират нежно и бавно,като китайско мъчение с капки :wall: .

А по темата......,аз още си пазя една счупена решетка менте(а бях уверен,че е перфектна и оригинална),два фара в плачевно състояние,за които собственика каза че не знаел,че трябвало да имат ушички,моторчета и уплътнения под стъклата.....,рейка със счупена ос откъм кормилния прът(пак бях убеждаван,че е перфектна и е работила до последния момент),един нов ключ,получен с уверението,че е оригинален(по-бясно менте не бях виждал честно :) ),казанче за антифриза с пукнатина и неработеща клапан-капачка(естествено неизползваемо,купих си спешно неоригинално,че трябваше да събирам колата).......и още няколко такива паметника,които си пазя като сериозна обеца на ухото срещу некоректни търговци.Вероятно изглеждам като лесен за "минавка" клиент,но се старая да вярвам на човека отсреща,по-често познавам отколкото не.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги забелязах въпросния субект ,Когото именувате като Русенското създание.Да оперира свободно във форума .Предлага части но дали вече се е поучил и не хитрува. Думата ми е че той въпреки критиките . Не е получил предупреждение .Дали не се чувства недосегаем.Може би се е поправил човека . :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали.Опитах се да му обясня,по нормалния начин като на човек,че с тея дребни мушкувания си пикае необратимо в/у името....е след като му е дебела кратуната да си сърба попарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се пробие сам оригинален радиатор ми се струва ... как да кажа ... като да си купиш нещо от Димо с реална отстъпка.... Демек невъзможно.

Веднъж ... ок, но системно ... съвсем.

Успех Вальо с решаването на проблема.

Така е Ради, но какво да се прави. Купих нов радиатор и се надявам да нямам проблеми повече. Честно казано харесвам форума и много ме е яд, когато някой се опитва да мишкува по този начин (визирам коректността на Димо - TheSaint ). Почва да се увива, че видиш ли не му признавали гаранцията от склада, че ОРИГИНАЛНИЯ радиатор явно не е толкова оригинален и с намаляваща гаранция веднага щом го купиш явно. Такива като него заслужават един лев да не изкарат повече. Но не ми се занимава повече с него - рано или късно ще си получи заслуженото. Едва ли съм първия му "доволен" клиент от "оригиналните" части, които продава. Халал да са му парите, които съм му дал, с тях да си купи ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plamen_Sheev

drifting_club_ruse

Аз лично бих ги отбягвал.Снощи отварям форума и получавам заплашително Л.С. започващо с думите "къв си ти БЕ" от оня гумаджията...Никола ли къв беше...

Започна да ми обяснява как той е прав и невинен,а другите са виновни,че не гумите му не били ставали,но все пак цитирам "тва са гуми 2-ра употреба,за толкова пари-толкова"

Редактирано от akulata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тона на същия към мен определено не беше такъв, но намеренията явно еднакви.

А тоя русенския го почвам на къс пас. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не питате колега кинжал кат си взе гуми от мен и след колко време ми казва в темата че едната гума му излезна балон.след кат ги е взел 2 седмици тогава ми казва че е ислезнал балон.а другият колега кой то се оплака не си знаеше размера та затова се върна 2 пъти за гуми.3 я път ислезна с балон която му е смених.и 10 пъти да беше се разкарал нямаше да ти излезнат златни тази цена на която ти ги дадох.

Редактирано от HuKoJIa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не питате колега кинжал кат си взе гуми от мен и след колко време ми казва в темата че едната гума му излезна балон.след кат ги е взел 2 седмици тогава ми казва че е ислезнал балон.а другият колега кой то се оплака не си знаеше размера та затова се върна 2 пъти за гуми.3 я път ислезна с балон която му е смених.и 10 пъти да беше се разкарал нямаше да ти излезнат златни тази цена на която ти ги дадох.

Неграмот, научи се да пишеш първо, тогава търговия прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неграмот, научи се да пишеш първо, тогава търговия прави

Ти колегата на далавери не го учи!Той е напред в матрЯла,а ние сме риПки...и както е казал "търговецът":

"За тея пари-толкова"

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги.

преди две седмици си поръчах кабели за свещи от '' 318carbio '' или Велико Аврамов от Град Ловеч за който се представя.

Попитах го има ли кабели за ауди 100 2.0 16в авант DOHC и той ми каза че има.

Прати ми ги отидох и ги взех на доверие но като се прибрах видях че кабелите нямат нищо общо с мойте.

Писах му че не стават и да му ги връщам.

той се съгласи и ми даде кординати.

от тогава та до сега вече втора седмица си чакам парите от тях но без успех уви.

изписах си писането да му пиша накрая ме блокира без отговор

кабелите са може би за ауди 80 или Б4 но нямат нищо общо с моето ауди

иначе са като нови но не ми вършат работа.

ако на някой му трябват да плаща 10 лв еконт и да му ги подарявам.

не ми е за друго просто съм останал с впечатление че от повечето форуми в които съм влизал и търгувал

в на ауди форума колегите са супер коректни

не един път купувам или продавам нещо.

ако някой познава този 318carbio да му каже 2 приказки относно

и не търгувайте с тоя мизерник долен ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към НuKoJla

1-ят път като му се обадих,5 пъти му казах за размер 16.На място ги погледнах-само грайфера,без да гледам размера(тук грешката е моя).Отивам при гумаджията с гумите,сваля ми едната джанта,а аз изкарвам гумите.....и оппа,едната с пирон,др. с фитил(тук грешката пак е моя,че не ги огледах на място-в обявата си пишеше"без балони,фетили и т.н."та се доверих на сляпо.И така,гумаджията лепенка ще и слага.Сваля и др. гума и тръгва да слага др. "нова с фитила" и вика-ТЯ 15" БРЕ.

Върнах се да ги сменя,взех други 2-ве(с различен ДОТ-просто др.нямаше,а бях дал пари вече-80лв+10лв за гумаджия).Обратно,слагаме едната и опппа късмет....балон(и наистина късмет ,че я слагаме първа).Обратно до колегата за 3-ти чифт-пак с разл.ДОТ(но бях дал още веднъж за гумаджия и отдело 20лв гориво вече).И се молех да е за последно и уви така беше(+ пари пак за гумаджия).

И да, "златни" ми излезнаха,що нерви и време изхабих+50лв отгоре.

....поне проблем не направи момчето за сменяне,менкахме яко.....

До някъде и аз съм си виновен,но затова казвам ВНИМАВАЙТЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...