Jump to content

ЛАПТОП ИЗБОР


Кой от двата да избера?  

43 гласа

  1. 1. ??? ?? ????? ?? ???????

    • MSI MSI MEGABOOK EX600X- 283BG
      8
    • LENOVO 3000 N200 TY2BSMH/BM
      35


Recommended Posts

Колеги, моля ви за бърз отговор и гласуване.

Става въпрос точно за ТЕЗИ два модела !!!!!

Ето линк към LENOVO-то

Ето и към MSI

Не обръщайте толкова внимания на цените, те не ме касаят!

Ще се ползва основно за забавление - филми, игрички, интернет....

Моля за мненията ви :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена ми бе даден един *ТОЧНО* такъв MSI бъде обслужен - няма толкова еФтин сглобка! Пластмасата му все едно е от претопени пластмасови чашки от по 3 стинки, ма черни. А и с този номер дето са се опитали да пробутат "full size" клавиатура на 15.4" дето едва пасва на 17" просто да не ти казвам някои копчета как ги натискаш с по-финните си пръстенца, че иначе просто няма шанс да нацелиш само тях. Пълен ташак!

Вземи Леновото, мен ако питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви за бърз отговор и гласуване.

Става въпрос точно за ТЕЗИ два модела !!!!!

Ето линк към LENOVO-то

Ето и към MSI

Не обръщайте толкова внимания на цените, те не ме касаят!

Ще се ползва основно за забавление - филми, игрички, интернет....

Моля за мненията ви :hilezh:

Съвета ми е МСИ, малко по-добра видео карта има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради видеото МСИ-то, така и така ще е за игри и филми.

Според мен това, че е грозен от вън не трябва да има толкова голямо значение. За тези пари можеш да си вземеш и много красива и луксозена пишеща машина с батерия :hilezh:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09035625

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш "грозно" с "неудобно" и "анти-функционално".... На MSI-а е просто бедствено положението, казвам го от личен опит! А Леновото е толкова красиво, че просто нямам думи. Сделано у ССССССР!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно, нямал съм допир с МСИ, щом казваш, че е неудобно, вярвам ти, все пак бутоните са доста малки. Искам обаче да кажа, че щом е за игри и филми, не вярвам да има проблем с клавиатурата, верно ще е терсене като си чати и пише във форума, но...

http://www.notebookcheck.net/NVidia-GeForc...-GT.3708.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForc...300.2145.0.html

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Лоново - то.

На MSI дисплеите са доста зле /мътни, замазани, тъмни/, май са по-зле от всички преносими компютри, които съм виждал.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви за бърз отговор и гласуване.

Става въпрос точно за ТЕЗИ два модела !!!!!

Ето линк към LENOVO-то

Ето и към MSI

Не обръщайте толкова внимания на цените, те не ме касаят!

Ще се ползва основно за забавление - филми, игрички, интернет....

Моля за мненията ви :hilezh:

Колега доста лаптопи имам и ще ти кажа мнение за тях.На мойте лаптопи работя на тях около 10 часа дневно. Първи MSI- 15.4 инча заминаха му тотално капаците около пантите за 2 месеца, искаха ми за капаци колкото нов лаптоп и доставка X време седя 9 месеца и си го взех. Втори MSI 17 инча дъното сдаде багажа за 2 месеца- уж 30 дни макс за подмяна по закон пък го чаках 2 месеца след всекидневни обаждания. Трети МСИ 15.4 пак пластмаси се разбиха. Сега работя на един асус който мисля вече е на 3 месеца и няма проблемации с него.

Изводите MSI хубав хардуеър на супер цена но не е издръжлив не те съветвам да взимаш.

Тошибите най често не работят с XP иначе са прилични.

Леново до сега не съм пазарувал ама чисто визуално не михаресват.

Ако държиш на xp ВИЖ за драйвери дали ще намериш.

Сервиза на MSI е един човек с който се запознах. Смятай цяла БГ с един човек сервиз за какво става дума.

Сигурно не би си взел asus но аз съм доволен имам и малкия му събрат 7инчовия също е много готин и за сега не е мръднал.

HP - така и няма драйвер за XP иначе готин ама с виста има си и дистанционно което не виждам файда от него+ пръстови отпечатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за MSI ! От няколко месеца съм с такъв и в един момент и аз бях пред такава дилема и чесно казано за Lenovo не си и помислих. Oтносно клавиатурата - много съм доволен от тази, която я слагат на 15.4, а е с Numeric keypad и въпреки "кебапчетата" си свикнах с нея за няма и седмица.

... въпрос на вкус :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш "грозно" с "неудобно" и "анти-функционално".... На MSI-а е просто бедствено положението, казвам го от личен опит! А Леновото е толкова красиво, че просто нямам думи. Сделано у ССССССР!

Писах първия коментар без да прочета ваште мнения и явно и колегата е видял качеството на "чашките". За удобство няма проблем поне при мен. Хубаво е че е пълен с ектри и хубаво видео. На 17ката пластмасата е по-здрава но като цяло много им натягат пантите и от там капаците заминават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не, че нещо те разубеждавам, но в МЕТРО гледах един DELL INSPIRON CPU intel core 2 duo 2ghz, ram 2gb ddr2, video (ще те излъжа за марката) 512 МB, HDD 160GB ....

Сам си прецени, но на мен ми хареса. Цената мисля беше 1200 - 300 лв без ДДС. Ако можеш да си теглиш ДДС-то - още по добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo

За мен е здрав и надежден избор. В наща фирма има доста минали варианти за последните гидини. Лично аз съм с X41 от 3 години - ежедневна употреба Само батерия съм сменил. HP/DELL са по ненадежни, но са следващия избор основно като цена/качество.

За мен МСИ, АСУС и др са ОК за домашна не интензивна и неотговорна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, между тези двата - твърдо Леновото - няма нищо по-неприятно от лаптоп с евтина сглобка и изпълнение.

Можеш също да се огледаш за някоя Тошиба - те имат доста добри модели с добро видео, много добри дисплеи и хубав звук.

Например -

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09038397

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09036222

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тошибите най често не работят с XP иначе са прилични.

Тук си в грешка - преди 1 месец инсталнах един нотбук Тошиба с ХР и всичко е 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си в грешка - преди 1 месец инсталнах един нотбук Тошиба с ХР и всичко е 6.

Колега това че на една тошиба си подкарал XP не говори за всички модели.

Другото което не гооворим да сложиш два драйвера пък на другата майната му. Ако искаш да изцедиш всички функции с XP забрави. Опитай на А200 -14Д да подкараш видеото уж nvidia ама ....

Леновото си е по добро определено ако не те дразни вида му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш ефтино утопление за зимата - MSI.

Ако искаш лаптоп - Lenovo.

Аз имам служебен MSI M677 модела. Вярно, играя игри, обаче тези които са правили цялостният дизайн са гледали да изглежда красиво но не и практично.

1. Недостатъчно място за охлаждане и от време на време бая почва да пари

2. Сложи ли са touchpad-a доста близо до лявата ръка и от време на време без да искаш, докато пишеш и кликваш и почваш да пишеш нейде си.

3. Много малък десен shift. Ако си свикнал да работиш често с него ще се озориш докато свикнеш.

4. Супер ниско качество на материалите. Тази пластмаса с нож можеш да я режеш, толкова е мека.

Единственото предимство на този лаптоп, е че за парите, които даваш взимаш "изпудрена" машина + бонус - калорифер за зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се ползва основно за забавление - филми, игрички, интернет....

Само като кажеш игрички и започваш да си мислиш за някаква сериозна машина.

Бих ти препоръчал:

1. Asus - 2 години гаранция

2. Dell - 3 години гаранция

Ако говорим за Асус правилната серия е M50. Или нещо подобно:

http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37874

Доста добър дизайн. Функционален. Доста добър звук като за лаптоп. Качествена сглобка. Трудно се намират драйвери за XP, но не и невъзможно. Иначе като параметри е правилния лаптоп за "игрички" :redface: Може да се намери без OS, което ще му свали цената. Същия лаптоп с малко по-слаба видеокарта и без OS е към 1850лв с ДДС.

Ако говорим за Dell, може да се погледне нещо подобно:

http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1413

Делчето има много солидна конструкция. Малко е грозноват. Звука му е гаден като на повечето лаптопи. Тежък е. Но пък за парите си е с доста добри параметри. И освен това е с правилната резолюция за 15.4" 1440х900.

Асуса между другото също е 1440х900.

Бе тоя Асус е много добър, но е скъпичък ;) В момента се забавлявам с един такъв и мога да дам само положителни отзиви на този етап :redface:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функционалността и здравината на Леновото не може да се мери с нищо!

Който е имал ИБМ/Леново знае за к'во иде реч. От половин година търкалям всеки ден едно и до сега нямам забележки към нищо. Отделно имам наблюдения над другите марки.

То и резултатите от анкетата са очевидни ;)

Ако много държиш на игрите си вземи едно Леново за 1200лв., а с другите настолен комп / ъпгрейд на сегашния евентуално.

Както съм казвал и преди, ръсенето на голяма сума за 5 игри не е оправдано. Щото после с лаптоп за една камара пари ще цъкаш нет и ще гледаш филми, като видеото му поостарее.

Разликата с този за 1200лв. е само процесора. Всеки двуядрен процесор ще върши работа, отделно за това видео 7300 е предостатъчен.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не, че нещо те разубеждавам, но в МЕТРО гледах един DELL INSPIRON CPU intel core 2 duo 2ghz, ram 2gb ddr2, video (ще те излъжа за марката) 512 МB, HDD 160GB ....

Сам си прецени, но на мен ми хареса. Цената мисля беше 1200 - 300 лв без ДДС. Ако можеш да си теглиш ДДС-то - още по добре!

DELL нямат преносим с 512мб видеоконтролер като изключим XPS1730 който обаче е над 3000...долара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...