Jump to content

Recommended Posts

Има ли интерес от страна на потребители и модове/админи да се направи една група във Facebook. БМВ-тата имат, Ауди Емоушъните имат, макар и никой да не пише нищо там...

Плюс това има чат и т.н. И все пак Facebook си е Facebook... ;)

Редактирано от trespasser
Адрес на коментара
  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Не мисля, че е излишно, но както вие си решите.

Просто не искам аз да я създавам тая група да не ревнат админите, че нямам такива права и съм нарушил не знам си кой член от правилата на форума и т.н.

Аз не се нагърбвам да обяснявам какво е Фацебук. Ето ви линк: Facebook

Който го ползва, знае колко е удобен. Просто АCB липсва там и си мислех, че няма да е лоша идея да имаме група.

Редактирано от trespasser
Адрес на коментара
Който го ползва, знае колко е удобен. Просто АCB липсва там и си мислех, че няма да е лоша идея да имаме група.

Хората споделят ТУК.

Май не е съвсем удобен тоз Face book, и е създаден с цел да "продава реклама базирана на подадени данни" при регистрация, ако не греша и съм разбрала добре.

Редактирано от tita
Адрес на коментара

"с цел да продава реклама базирана на подадени данни при регистрация" ;)

Пълни глупости. Целта (началната) на Facebook е същата, както и на това: DotBulgaria

Преди години хората гледаха по същия начин на форумите, пък днес нещата са доста различни...

А и мнение като това - "Нарочно се регистрирах преди два месеца, само за да видя какво има в него. И още не го разбирам. Сериозно, нищо не разбирам. Интерфейса, макар и прост, ми е непонятен. Защото ми остава общото усещане, че нещо липсва или не е там, където трябва да е. Какво се очаква от мен също ми е непонятно, какво печеля от участието си в сайта още повече."

- е повече от показателно за автора. Както и да е. Вие го обърнахте все едно искам да местя форума някъде другаде... :redface:

Адрес на коментара

Добре, толкова ли е трудно някой да обясни с 2-3 приказки за кво става въпрос на тия дето за пръв път чуват за Фацебук? С думи прости кат за прости 'ора - "Tоя сайт е за тва и тва, ще е от полза на форума заради тва и тва..." Aз лично преди малко го отварях, ама ме домързя да се регвам, щото РСто ми е трагично и ще ми отнеме 1 час. ;)

Адрес на коментара

Facebook е поредния сайт за поддържане на контакт с хората, които познаваш. Има опция да се създаде група от хора, примерно за дадено училище, нещо което се харесва на дадена маса хора и пр. За такава група става дума и в предложението на колегата. Има групи "Обичам боза", "Чалга", "Слънчев бряг".... все ум да не ти го побере!

Това е просто още един начин да попаднеш на човек, когото всъщност познаваш. Това е.

Аз лично не виждам смисъл от такава група. Не би донесла някакво специално предимство.

Адрес на коментара

Малко е трудно за обяснение, щото е нещо ново (явно) за повечето от форума. Та, ще се опитам, макар и да знам, че няма да успея...

Стартира на 4 Февруари 2004 с идеята ученици/студенти от Щатите да се регистрират с информация откъде си и най-вече къде си учил и/или учиш, като по този начин лесно може да намериш познати и т.н. Всеки юзър си има профил и този профил ти е център (работна среда, начална точка и т.н.). В този профил основна функция има "Стената", на която всеки твой приятел може да остави "бележка", т.е. един вид съобщение, но видимо от всички останали. Отделно си имаш входяща кутия, която си е видима само за теб. Има и секция с информация за потребителя (кво харесва, кво не, с кой обича да го прави и т.н.), както и секция с това какво е вършил напоследък. С кой се е запознал във Фейса, кво е писал и пр. Един вид е "безценно" за хора дето обичат да се ровят по чужди профили като си нямат работа. Тва не ми допада много на мен, но пък всеки има право да прави квото си иска, така че...

Можеш да се присъединяваш към различни групи (има си търсене). Можеш да се присъединяваш към различни мрежи, които пък се явяват някакви по-големи групи... и т.н.

Много често хората го сравняват със MySpace (също ужасно популярен ИЗВЪН България), но докато при MySpace може да се модифицира всичко чрез HTML и CSS, тук можеш само да редактираш вече зададени полета.

Друга опция са снимките. Качваш без ограничения (мисля, че единственото беше 60 на албум) и на всяка снимка можеш да посочиш кой е на нея. Така ако въпросния човек е във Фейсбук ще му се изпрати съобщение, че е бил "посочен" в еди коя си снимка и той ще може да я види и така. Също може да се оставят коментари под всяко фото.

Има също "Статус", което се явява нещо като "Какво правиш в момента"...

Не мисля, че е НАЛОЖИТЕЛНО Audi Club Bulgaria да има група. Просто предложих. Също така не мислете, че рекламирам Facebook или нещо подобно. Просто си се ровех преди малко за Audi групи и единственото, на което попаднах в България бяха Емоушъните... Това е. Не мисля, че би пречила на някой една група, както не мисля и че би помогнала по някакъв начин за "разрастването" на клуба... ;)

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Facebook е поредния сайт за поддържане на контакт с хората, които познаваш. Има опция да се създаде група от хора, примерно за дадено училище, нещо което се харесва на дадена маса хора и пр. За такава група става дума и в предложението на колегата. Има групи "Обичам боза", "Чалга", "Слънчев бряг".... все ум да не ти го побере!

Това е просто още един начин да попаднеш на човек, когото всъщност познаваш. Това е.

Аз лично не виждам смисъл от такава група. Не би донесла някакво специално предимство.

И още една характеристика на фейсбука - направен е, и е създаден от Майкрософт на Бил Гейтс.

Адрес на коментара
Нищо против НЕ-то ти, но по какъв начин би ти пречила една група там?

Защо трябва да му пречи?

Въпросът ти е "Искате ли да има група на ACB във Facebook?" Ако не иска, отговаря с "НЕ", естествено ;)

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара

Добре де. Не мога да ви разбера. С какво би помогнала - С НИЩО! Как би "попречила" и на кой ме интересува... Чудо голямо от кой бил създаден Фейсбука. Старите гарги като не искат да не влизат. Никой няма да им се сърди.

ОК, да си задам въпроса по друг начин. Ръководството на АКБ би ли имало нещо против да създам група на АКБ във Фейсбук? И ако НЕ - защо?

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...