Jump to content

проблеми с оборотите на колата


ickopicko

Recommended Posts

привет на всички фенове на ауди мисля че тук има бая знаещи хора и за това се обръщам към тях карам ауди купе 2.0 16V и напоследък колата започна да ми гасне на празен ход като я запаля сутрин няма проблеми обаче като я оставя малко да изтине и после пак като я запаля започва да падат и качват оборотите до 200-300 после пак до 1000 и така го прави непрекъснато а много често даже и гасне дайте съвет от какво може да е това колата е с газова уредба но не мисля че е от газта защото го прави и на бензин ще съм много благодарен ако помогнете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега :) здравей, аз имам такъв проблем и знам какво е, но при теб предполагам, че не е същия случай като моя

значи аз смених двигателя с същия като твоя смених и стъпковото моторче (моторче за празен ход) и нещата се пооправиха. цената на моторче BOSCH чисто ново е 185 лв. за твоя мотор

карам само на бензин

предлагам ти да си свалиш моторчето и да го погледнеш, ако е замърсено се чисти като се кисне в бензин

успех и се надявам да съм бил прав ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш WD-40 от бензиностанцията и с него чистиш, понеже не само чисти, а и смазва ;) az

скоро правих тази операция с моето и всичко стана ОК ;)

при мен проблема идваше като загрее колата

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и при мен такъв проблем с непостоянни обороти. Само че се получава единствено на газ - на бензин няма проблем с оборотите.

Само почистването на стъпковото моторче ли е решението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същия проблем се забелязва и при мен,само на газ обаче ми губи оборотите.дали ще стане само с едно нали8ване на WD-40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че не колега, щом на бензин е ОК значи не е моторчето!

като загрее колата буталцето на моторчето заклинваше както си поиска и на газ и на бензин 1 към 1

при мен разлика в обороти газ/бензин няма B)

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и при мен такъв проблем с непостоянни обороти. Само че се получава единствено на газ - на бензин няма проблем с оборотите.

Само почистването на стъпковото моторче ли е решението?

И аз съм така - само на газ и проблема при мен е наистина въпросното моторче, защото като му дръпна кабелите и оборотите се стбилизират. Не съм го чистил още, ама имам намерение да го направя в най-скоро време. При мен оборотите играят, играят и накрая се стабилизират, ако разбира се не изгасне мотора докато му играят оборотите. В интерес на истината и на бензин малко поиграват, ама в рамките на 100 оборота(+/- 50) и си мисля, че това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Стига бе хора и аз имам същия проблем но най гадното е че ми гори газ 35/100 с 45 литра 120 км или с 16 литра 40 км някой има ли някаква идея в кой сервиз да отида в русе колата я купих сега нов внос с италианска газова е аз съм с мотор 2000 16V

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен от известно време играят и понеже я карам рядко изкарвам по 40-50 км някоя събота или неделя без да се дразня много ;), но днес си направих експеримента - нормално движи от 1200 до около 600, като откачих стъпковото - 1000 - 400 някъде и е доста неприятно - мотора е 2.0 20V и се чудя от какво може да е ?, между другото и нещо компютъра се дъни като пусна на скорост по надолнище вместо 0 ми дава това: --- и изобщо разхода е нереален - има ли връзка между двете или нещо друго като идея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...