Jump to content

нови накладки свирят


Raziel

Recommended Posts

Здравейте,

Сменях преди няколко дена накладки и дискове.

Дисковете са спортни нарязани, накладките са маркови от ауди плд.

Карам ги от няколко дена, минал съм 300-400км и започнаха да свирят като луди, и само при бавно спиране(при леко натискане на педала)

Ако натисна рязко не се чуват изобщо.

Иначе си спират много добре...

Някакви идеи?

Редактирано от Raziel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сменях преди няколко дена накладки и дискове.

Дисковете са спортни нарязани, накладките са маркови от ауди плд.

Карам ги от няколко дена, минал съм 300-400км и започнаха да свирят като луди, и само при бавно спиране(при леко натискане на педала)

Ако натисна рязко не се чуват изобщо.

Иначе си спират много добре...

Някакви идеи?

И мойте са така, свирят само при бавно спиране. Като са мокри също не свирят :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко и аз смених накладки и дискове преди месец - първите 500-600-700(не помня точно) км. свиреха доста гадно, но сега са като слънце...,

трябваше им времне да улегнат явно - бях на косъм да си върна старите, който имаха още живот по принцип

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кви петстин

1.5 к навъртях сигурно, пеят като славей :hilezh: точно както са обеснили колегите

а некви скъпи ги земах, хубави УЖ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смених задни дискове Циберман и накладки Феродо,и не се обаждат изобщо.

Феродо имах на пасата и те много свиреха.

Сега уж убави един куп пари, марката я забравих ще вида утре ква беше...

Ама преди малко един приятел ми обеснява че понеже били "спортни" квото и да значи и били по твърди...

Иначе е ужасно, уж караш хубава кола а хората се обръщат гледат трамвая ли идва като спирам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе е ужасно, уж караш хубава кола а хората се обръщат гледат трамвая ли идва като спирам :P

Напълно те разбирам, аз съм точно така и то цяло лято. Задните накладки звучат като аварийно спиращ старинен влак. :( Вчера купих един "TEXTAR", рекламирани като най-добрите на пазара и след като остане време за сервиз за смяна ще споделя подобрило ли се е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да споделя и за моите - преди година смених и четирите диска + накладките, марката е TEXTAR и съм изключително доволен - нямаше грам свирене, дори в началото, когато се "разработваха", не само че бяха напълно безшумни, но и спираха съвсем прилично. Вече са към средата на живота си, и никакви проблеми съм нямал с тях. А спират идеално. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да посвирват 100-200 км след смяната. Аз съм с Bosch и съм много доволен - спират си чудесно и не се обаждат, а на всичкото отгоре са и йофтинки! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колко пари вървят накладките предни/задни? Че и аз свиря, че и задните са за смяна скоро и те...

От 80 до 200 лева. Аз взех от коко паджет и вече съм минал 2к км, не съм ги чул нито един път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 80 до 200 лева. Аз взех от коко паджет и вече съм минал 2к км, не съм ги чул нито един път.

Благодаря ти за отзива, но на мене ми е чудно защо свирят оригинални накладки (твоите са със същото качество, но без щемпел VAG. Просто Pagid гарантира съответствието). :hilezh:

В интерес на истината и моите, които са вече на 5 хил. км на 2 пъти нежно посвирваха, след което това изчезваше и кажете възможно ли е това да е от някоя песъчинка, микростъкълце или пр. мизерно парченце??? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокич, аз моите ги взех от теб и нямам никакъв проблем - въобще не свирят :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че причината за свиренето, е в недостатъчното спирачно усилие.

Казани иначе, вибрират с висока четота. Някои накладки имат специална лента, която е за това, да предотвратява тези вибрации.

Толкова са ми познанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мен от магазина дето взех дисковете и накладките ме предупредиха,че е възможно от начало да ми посвират,ама те не свират имало някаква сработка

.

Също така ми казаха първите 3-400км да не бия рязко спирачи защото има опасност за дисковете,имало някакво каляване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сменях преди няколко дена накладки и дискове.

Дисковете са спортни нарязани, накладките са маркови от ауди плд.

Карам ги от няколко дена, минал съм 300-400км и започнаха да свирят като луди, и само при бавно спиране(при леко натискане на педала)

Ако натисна рязко не се чуват изобщо.

Иначе си спират много добре...

Някакви идеи?

Сменял ли си спирачната течност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в сервиза казаха че няма нужда от смяна.

По какво определиха, че няма нужда от смяна???

Препоръчително е течността да се сменя на всеки 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите които възнамеряват да купуват TEXSTAR,да споделя мнение моите ги смених преди 5000 км и не са спряли да свирят от монтажа им ходих в магазина Ауто Плюс да се оплаквам но там почнаха да се оправдават с майсторите след това ми казаха може да е от дисковете и тем подобни та хора не купувайте TEXSTAR

просто ще останете разочаровани един куп пари за боклук части " за съжаление така е в България "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Паджид-а от Коко.Спират зверски и не издават звук, вече 4к километра.

Към колегите при които свирят - понякога при екстремно спиране некачествени накладки прегарят и се втърдяват, съответно започват да свирят, така знам аз......

Другото е при монтажа, "майсторите", както обикновено да са си оставили ръцете и да има някакво друго триене при прибирането на накладките - да речем при мен някой галфон беше изкривил предпазната ламарина и при ниска скорост се чуваше едно скрибуцане, защото се триеше метал в метал.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...