Jump to content

Като подам газ след 120км/ч колата почва да трепери


djsmash

Recommended Posts

Здрасти ви!

Имам следния проблем. Като карах вчера по магистралата ми направи впечатление, че като карам със скорост по-голяма от 120км/ч на 5-та, колата почва да тресе като натисна педала на газта повечко. Ако си махна крака спира да тресе, като я освободя от скорост, пак няма проблем, само като давам газ тресе и то на 5-та. Разход ми даде около 6, като почти през цялото време съм карал с около 130-150км/ч.

Някаква представа на какво може да се дължи това? По ходова част всичко ми е префектно, гледаха я днес в ХЕЕД. Казаха да ходя на диагностика, но не ми остана време днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиго полуоска по всяка вероятност вьтрешно каре-то не чатка,и не се чува-вдигни колата и ги провери за луфтове.Или паднал баланс на полуоска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиго полуоска по всяка вероятност вьтрешно каре-то не чатка,и не се чува-вдигни колата и ги провери за луфтове.Или паднал баланс на полуоска.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиго полуоска по всяка вероятност вьтрешно каре-то не чатка,и не се чува-вдигни колата и ги провери за луфтове.Или паднал баланс на полуоска.

Мерси колега, ще я закарам в сервиза и ще споделя мнението ти, пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И на моето А3 притриса така,а всичко по предницата ''Уж'' е здраво.Някой ако реши проблема да пише от какво е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че проблема въобще не е в предницата а от самото впръскване на горивото--пробвай на 4-та в ообороти 1300-1500--натисни газта до края--ако пак притриса си е от впряскването-малко по голямо е но не е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма от какво да е друго,защото в ниските обороти докато набере притриса много яко като наляво-надясно и на мен мисе струва че някоя полуоска ими тампон е дал фира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли и аз съм склонен да подкрепя тезата за полуска/каре, точно същия проблем съм го виждал на един VW Sharan 2.8, видимо полуските/карета изглеждаха добре, но се тресеше здраво на висока скорост като подадеш газ, като понякога проблема изчезваше и пак се връщаше. След смяна на каре проблема се реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотите на празен ход как са ти? Да не си влезнал и ти в клуб "Замина ми дросел-клапана" :hilezh:

Не нямам никакъв проблем с оборотите непомръдват на празен ход,проблема се появява като е на 4 или 5 в ниските обороти като и дам повечко газ или иначе казано при извънградско.Като набере май несе усеща толкова тресенето.Иначе колата си върви много здраво но това тресене...

Колата е 1.8Т :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди поискай да ти огледат ВНИМАТЕЛНО каретата на полуоските - и вътрешните и външните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здрасти ви!

Имам следния проблем. Като карах вчера по магистралата ми направи впечатление, че като карам със скорост по-голяма от 120км/ч на 5-та, колата почва да тресе като натисна педала на газта повечко. Ако си махна крака спира да тресе, като я освободя от скорост, пак няма проблем, само като давам газ тресе и то на 5-та. Разход ми даде около 6, като почти през цялото време съм карал с около 130-150км/ч.

Някаква представа на какво може да се дължи това? По ходова част всичко ми е префектно, гледаха я днес в ХЕЕД. Казаха да ходя на диагностика, но не ми остана време днес.

Колега, при мен се оказа крива гума. Признаците бяха много заблуждаващи, защото при движение по инерция не тресеше, а само при подаване на газ. Провери си гумите преди да предприемеш скъпоструващи ремонти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при мен не беше от крива гума защото сами нови и 4-те,а проблема излезе от дясното (външно)каре което беше с големи луфтове,а и тая дясната полуоска ходеше наляво-надясно защото и беше паднал зегера на вътрешното каре.

След смяната на външно каре и поставяне на изчезналия стар зегер на вътрешното всичко вече е супер,след ремонта тествах колата на магистралата и тресенето изчезна напълно дори и при 240 :hilezh::stupid::rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...