Jump to content

КАТ - масова проверка за А П Т Е Ч К И


turboto

Recommended Posts

Ей т'ва ми го метна един познат... :lol:

Всеки шофьор в страната ще бъде проверен дали има в автомобила си аптечка с годни за употреба лекарства.

Мащабната акция на КАТ започва от днес, предаде "Стандарт". Причина за проверките са стотиците сигнали за фалшиви аптечки, подадени в "Пътна полиция". В тях липсват задължителните стерилни марли и памучни кърпи за превръзка. От КАТ съобщиха, че целта на акцията е да засекат негодните аптечки, но няма да налагат жестоки глоби. Всеки шофьор обаче, който няма в автомобила си годна за употреба аптечка, ще плаща акт от 10 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно "кокошкарство". :lol::lol: Ще ловят водачите за дребни и незначителни нарушения, а бабаитите ще продължават да се държат нагло на пътя - те за аптечки са броили такива суми при покупката на лимузините си, че всичко ще им е наред. :x :x :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че всяко решение на КАТ трябва да се приема негативно.

Ако на някого му се случи да попадне в ПТП ще разбере, че това не е никакво кокошарство, обир по пладне или каквото и да е било друго.... Не мога в никакъв случай да се съглася с теб, колега. Съжалявам.

Аз съм патил и говоря от мое си име.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да се съглася с теб :!: Както отбеляза КОКО 100 С4,това ще е поредната обирджийска,катаджийска работа :) Представям си как спират някое А8,Cayen,SLK и т. н. и го глобяват за аптечка :!: :?: Те дори няма да имат смелостта да ги спрат,камо ли проверяват за това :!: Пак ще си патят простосмъртните :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, нека проверяват. Само, ако може някой да ме упъти, има ли някъде законова наредба или подзаконов акт, какво точно трябва да съдържа аптечката? Защото си имам аптечка, но искам да съм изряден. За целта ще проверя съдържанието й, но откъде мога да науча, какво ТОЧНО трябва да имам в нея? :?

А, и добре дошъл на turboto! Много усмивки и тонове полезна информация му пожелавам да намери тук! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Хайде бре! Все едно само лъскави автомобили се прескачат по нашите улици? Съгласен съм с вас по отношение на това, което вие с колегата KOKO 100 C4 имате предвид, но не можете да ме мръднете от мнението ми, че кола без аптечка е просто безумие!!!! Не ви пожелавам никога да ви трябва да я търсите, както на мен за нещастие ми се е налагало, но повярвайте ми е действително безкрайно важно нещо!

Друг е въпроса защо просто не го направят изискване за минаване на технически преглед.... толкова по-елементарно е и според мен вероятността да си затриеш аптечката в рамките на една готина е минимална. Както и да е...

Хайде със здраве и не ме изяждайте с парцалите :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е въпроса защо просто не го направят изискване за минаване на технически преглед....
Че на мен ми я искаха при прегледа?!

И аз се присъединявам към питането на колегата Magnus, 'щото аз просто си купих една от ОМВ и я метнах в багажника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Друг е въпроса защо просто не го направят изискване за минаване на технически преглед.... толкова по-елементарно е и според мен вероятността да си затриеш аптечката в рамките на една готина е минимална. Както и да е...

Имаш ли идея колко неща трябва да се проверяват и в момента при техническия преглед? И колко се проверяват в действителновт?

И че някой даже не те прекарват на стенда за спирачки, "че човека не бил там", че съм минавал с уговорка - сменяй го тоя маркуч веднага след прегледа че ще се претрепеш, че въглеродния окис на ладата е над 4.5% при наполовина извадена сонда, че иначе е мноооого повече, и си минавам винаги без бележка за пътния данък, не че нямам, ама все я забравям :lol:

Ако ще да сложат и евро 5 изисквания, ще се покрият с 20тина лв :?

Тва е положението, няма нужда от по-строги мерки, а от по-строго прилагане на съществуващите.

Конкретно за аптечката е 100% безмислено, ти не си длъжен да оказваш помощ на пострадалите по закон - въпрос на лична инициатива е, а ако е за мене, по-добре да си кървя отколкото някой да ме превързва с 25годишен бинт с леки примеси на ръжда и спирачна течност :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти не си длъжен да оказваш помощ на пострадалите по закон

97ма когато си искарах изпита за книжка нямаше такова нещо - 1000000%.

Ти като видиш пострадали на пътя след ПТП отминаваш само с поздрави за по-скорощно оздравяване или???? Въпроса ми е риторичен, не искам и не очаквам отговор - от никого!

Прекалено БЪЛГАРСКИ гледате на нещата. Вместо да кажете нещо от сорта "Да, добре е да имаме по една аптечка, че ако не на някой друг, то може и на мен недай си Боже да ми потрябва. Уви това пак ще е повод за щавене от страна на куките, но какво да се прави - да се надяваме, че ще доживеем по-добри дни."

Баси..... :lol: спирам да коментирам......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година като ходих на ГТП беше голям майтап-нчкаква лелка ми обясняваше,че гумите ми били широки(185/65/14 :lol:) и не може да влезнат в уреда за проверка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... мене пък последния път ме питаха дали съм с колата :lol: По-фрапиращо от това, тури му пепел братче!

Колко струва тази аптечка? Толкова ли пречи в багажника или в подлакътника? Дали не е по-добре да я имате когато ви потрябва или да си биете главата в асфалта, че не сте си купили?

Хайде, пак се раздрънках с мойте глупости....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо против аптечката нямам :!: Против мнимите проверки имам мнооого против :lol: Така както "проверяваха" за изтъркани гуми,"Гражданска отговорност",изправни светлини и т.н. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не можете да ме мръднете от мнението ми, че кола без аптечка е просто безумие!!!! Не ви пожелавам никога да ви трябва да я търсите, както на мен за нещастие ми се е налагало, но повярвайте ми е действително безкрайно важно нещо!

По този въпрос едва ли има две мнения. :lol:

...защо просто не го направят изискване за минаване на технически преглед.... толкова по-елементарно е...

Ети го и начина да се проверят аптечките. :lol:

Ето го и грешния начин: Мащабна проверка на КАТ би довела единствено до прехвърляне на известна сума пари от шофьорите към КАТ. И ебемтуално ... 2-3 акта, за цвят. Все пак шофьорите не винаги имат пари в себе си или попадат на някой от 'неподкупните'. ( Сигурно има и такива :lol: Колегите им ги мразят, защото след всяко дежурство с такъв партньор се прибират с по 100 лева по-малко в къщи.) За съжаление и по този въпрос едва ли има две мнения. :lol::):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не мисли Wizi, че съм нарушител - имам аптечка и даже на два пъти я ползвам, като се удря някой от моите отроци. И мен ме интерусува какво трябва да съдържа, за да я "освежа". :roll: :roll: Що касае институцията КАТ - аз и още няколко други колеги сме за радикална промяна в този контролен орган и докато това не бъде направено ще продължавам да му се смея, да пиша срещу него и при възможност да го саботирам и му нанасям вреди от какъвто и да е характер. :111:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не можете да ме мръднете от мнението ми' date=' че кола без аптечка е просто безумие!!!! Не ви пожелавам никога да ви трябва да я търсите, както на мен за нещастие ми се е налагало, но повярвайте ми е действително безкрайно важно нещо! [/quote']

По този въпрос едва ли има две мнения. :lol:

...защо просто не го направят изискване за минаване на технически преглед.... толкова по-елементарно е...

Ети го и начина да се проверят аптечките. :lol:

Ето го и грешния начин: Мащабна проверка на КАТ би довела единствено до прехвърляне на известна сума пари от шофьорите към КАТ. И ебемтуално ... 2-3 акта, за цвят. Все пак шофьорите не винаги имат пари в себе си или попадат на някой от 'неподкупните'. ( Сигурно има и такива :lol: Колегите им ги мразят, защото след всяко дежурство с такъв партньор се прибират с по 100 лева по-малко в къщи.) За съжаление и по този въпрос едва ли има две мнения. :):lol::lol:

Напълно сам съгласен с теб :) . Идеята да повдигна темата беше че не мога да проумея защо един добросъвестен купувач триаа да го отнася заради недобросъвестен продавач :lol: :!: :lol: Или с други думи казано: що триаа да го отнасяме ние за т'ва че държавните органи не могат да контролират или още по-точно да ограничат дори продажбата на боклуци. 'Ся ниама да се очудя ако следващата акция на КАТ бъде имат ли сертификат бинта и марлята ISO9001 примерно. :grosseaugen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за аптечката е 100% безмислено' date=' ти не си длъжен да оказваш помощ на пострадалите по закон[/quote']

Не само, че си задължен, ами е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ (според закона, не само според морала) и носиш НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ, ако не окажеш помощ на пострадал в ПТП. :lol:

А темата за мен е безкрайно безсмислена...Никой не може да ме убеди, че една аптечка ще му пречи в багажника. Както каза батко Wizi, да не се случва, но тази малка аптечка може да е безкрайно полезна :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм да проверяват и не само за това.

И за аптечки, и за светлини, и за пожарогасители, и за вериги ако трябва. Автомобилите трябва да са напълно оборудвани и обслужени. Писна ми да гледам разни с по 2 неработещи стопа, без мигачи, с гуми които могат да паднат всеки момент поради дебаланс и.т.н.

Но май наистина ще стане проверяване за аптечка и нищо повече.

Както и да е , ако правят такива неща не като акции, а ежедневно .. може и нещата да се подобрят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Конкретно за аптечката е 100% безмислено' date=' ти не си длъжен да оказваш помощ на пострадалите по закон - въпрос на лична инициатива е....[/quote']

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Чл. 123. (1) Водачът на пътно превозно средство, който е участник в пътнотранспортно произшествие, е длъжен:

в) ...и да окаже помощ на пострадалите, ако това не представлява опасност за него;

Чл. 124. Водач на моторно превозно средство, който не е участник в пътнотранспортно произшествие, когато пристигне на мястото на произшествието, съобразно необходимостта е длъжен:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) ...и да окаже помощ на пострадалите, ако това не представлява опасност за него;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са закони! "съобразно необходимостта е длъжен.."

Т.е. въпрос на личен избор (всъщтност и спазването на закони също :roll: ).

Интересно, какво стана с всичките рейсари и пияни ченгета, които газят цели семейства и бягат после? Май нещо условно или се лъжа... :oops:

Радвам се че са ги изменили все пак, а дали са направили курсовете по първа помощ задължителни? Неквалифицирана първа помощ след инцидента може да доведе до по-тежки поражения от вече причинените.. А ако знаеш какво да направиш може и без аптечка да се оправиш..

Всъщтност в тези аптечки няма нищо! Бинтове и марли..

Реших да видя какво има в над 25г ми аптечка от ладата, след голям зор успях да я отворя, че нещо се беше разляло и беше залепнала здраво.. Но вътре имаше не само бинтове, торникетче и доста дезинфектанти, даже лекарства.. Като сравня с ментето, което си разкарвах с аудито.. Предпочетох да си я занеса в къщи, че ми е полезна само като се порежа, отколкото при инцидент на пътя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно' date=' какво стана с всичките рейсари и пияни ченгета, които газят цели семейства и бягат после? Май нещо условно или се лъжа... :oops:[/quote']Лъжеш се - адвокатите им са болни или са заети с други дела, та тези се отлагат. Аре сега чакам да ме нападнат юристите, обяснявайки ми колко са чисти и неопетнени! :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре сега чакам да ме нападнат юристите' date=' обяснявайки ми колко са чисти и неопетнени![/quote']

Ама как позна!

Ето затова толкова я обичам тая държава - всеки е компетентен по всички въпроси... :lol:

Ако имаше поне елементарна юридическа култура щеше да знаеш, че това им е работата на адвокатите... Щеше също да знаеш, че в случая може да са виновни и съдиите, и прокурорите, но НЕ и адвокатите :lol:На тях задачата им е да защитават правата и на най-големите отрепки... Това, че те си вършат работата, а съдиите и прокуратурата не, не е по вина на адвокатите, вервай ми! Нищо лично :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...