Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

Им аме но участник в конкурса Най идиотски конструиран заден спирачен апарат на Volvo 440 ,само 5 часа се борих с два свалени при това апарата

029916430-big.jpg?r=0

Wv transporter, много надеждно измислен апарат

029916429-big.jpg?r=0

и накрая едно безумно чегъртане и тресене ,за което виновник е ето този диск

дано бившия собственик да си го познае:hilezh:/>

029916428-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пепи :respekt:

Дам, повече никога няма да си купя дискове Брембо :rotcol:

П.С. стария собственик изобщо не я е карал тази кола, а стоенето на едно място не прощава на нищо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

2-3 седмици след смяната на хибридните тарелки и тампони всичко е наред. Колата е устойчива в завои, вози по-комфортно и няма потропвания.

Минах на реглаж на предницата (какъвто бе правен точно преди една година) и се оказа че не е необходимо да се пипа нищо, заради смяната на тампоните без да се свалят макферсоните.

За Пепи :respekt:

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Предни и задни дискове АУДИ Q7 3.0 ,невероятна красота,пазете гумените маншончета на буталата,мн са нежни,

030094088-big.jpg?r=0

030094089-big.jpg?r=0

030094092-big.jpg?r=0

Предни и задни спирачни дискове на ВОЛВО V70 ,много нестандартни размери

030094094-big.jpg?r=0

030094095-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Молим всички които нямат тапи на пробките за обезвъздушаване на спирачните апарати,да пръснат нещо от типа на ВД 40 в отвора и да сложат тапи,страданието после е голямо:steinigung:/>,не искам да снимам вече такива ужаси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готин спирачен диск,при това на камион,3.5 т мерцедес спринтер

030272175-big.jpg?r=0

030272176-big.jpg?r=0

резултат ,смазана помпа и разбита предница,слава богу без човешки драми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почивката за мен свърши ,напекох темето,душата отпочина на линия за всички зорлии,дано не се налага:rolleyes:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко отзиви след известни километри с новите предни дискове и накладки (АТЕ). Понеже не ползвам интензивно спирачките не съм имал проблеми със спирането със старите дискове, но поради очевидни причини реших да ги сменя. В началото дори при маневри за паркиране се усещаше че не ловят добре новите дискове, което е очаквано. След известно каране и позаглаждането им (което все още не е пълно), вече се държат осезаемо по-добре от старите. Предните накладки не помня какви бяха, но ме дразнеха как скърцат (не съм ги препичал). Сегашните са тихички :)

Преди смяната:

IMG_0241_resized.JPG

 

Виновникът за сегашното състояние на спирачките на колата (а и не само :respekt: ), в действие:

IMG_0245_resized.JPG

 

 

След известен екшън и преди довършителните щрихи:

IMG_0246_resized.JPG

 

 

Искрени благодарности :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрени благодарности и от мен Пепи :gut!. Днес ми смени за нула време задните накладки на 100-цата, като междувременно сложи необходимите смазочни средства по водачите и бутлацето на задните апарати. Направи ми "тунинг" на педала на спирачките да хващат още от самото начало със специален апарат (конструиран от него), който няма да издавам за да не наруша съответния патент :hilezh:.  Страшен си приятелю :flehan: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Вече съм на нов адрес,с много по добри възможности за ремонти , смяна масла ,ходова част и тн .Ориентир НАДЛЕЗ НАДЕЖДА

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах удобен момент да снимам как изглеждат задните спирачки след намесата на Пепи :biggthumpup: .

 

img20130525163621.jpg

 

Снимки преди това ме беше срам да снимам :Eyecrazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

колко още има да ги търкаш :rock: , виновни са накладките,просто са идиотски, обичам ги ,и ръчна дърпаш гледам

 

пп ,на новото място има някои екстри ,може да до нагодим инжекциона ,газ аналзатор :zustimm:,стробоскоп...

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сминки на новия обект, нема ли да видиме вече :hilezh:

 

пп: скоро ше ти идвам на гости, да ми правиш ръчната и да монтирваме малко апарати, предни+задни и всички съпътстващи това начинание процедури, разбира се ако ме приемеш :hilezh:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм близо, ма не си е дал адреса да го изненадам след работа някой ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...