Jump to content

Колеги ПРОБЛЕМ!!!


hero_85

Recommended Posts

Та проблема ми е следния. От около седмица ел.стъклата си работеха когато си поискат, а сега вече изобщо отказаха! Влизах в търсачката на форума няколко пъти (вече я знам на изуст всичко което излиза) :flipoff: Но всичко което разбрах е че ел. стъклата нямат предпазител , а имат реле и че то се намира под волана. Релето било хубаво да се препои за лоши споки (доста често срещан проблем ) и всичко се оправяло. Да ама не , на всичкото и отгоре разбрах че и ел. шибидаха не работи. Дали ел. стъклата и шибидаха са заедно , наедно реле ? Горе от каде то се отваря и затваря шибидаха си има реле. От това си вадя извода ,че имат общ предпазител ама каде ? (не е под таблото, поне от това което виждам)

Колата е AUDI 80, B3 91г. мотор DZ и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та проблема ми е следния. От около седмица ел.стъклата си работеха когато си поискат, а сега вече изобщо отказаха! Влизах в търсачката на форума няколко пъти (вече я знам на изуст всичко което излиза) <_< Но всичко което разбрах е че ел. стъклата нямат предпазител , а имат реле и че то се намира под волана. Релето било хубаво да се препои за лоши споки (доста често срещан проблем ) и всичко се оправяло. Да ама не , на всичкото и отгоре разбрах че и ел. шибидаха не работи. Дали ел. стъклата и шибидаха са заедно , наедно реле ? Горе от каде то се отваря и затваря шибидаха си има реле. От това си вадя извода ,че имат общ предпазител ама каде ? (не е под таблото, поне от това което виждам)

Колата е AUDI 80, B3 91г. мотор DZ и тн...

По бушоните да не е някаде :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом ел. стъклата не работят-провери машинките им

Ами колега не съм проверявал машинките щото се съмнявам всички да се развалят наведнъж, та покрай тах и машинката на шибидаха ? Но ако няма други предлойения и това ще направя.

А за предпазителите из форума намерих преведено на български кой предпазител за какво е (става вапрос за предпазителите под капака), а под волана има само един предпазител който не знам за какво е ама си е здрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоши спойки е отговора братле.

Не знам В3 има ли модул комфорт, но ако няма е релето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни бушон 19

и на конзолата под волана където са релетат има едно допълнително жълто нещо с букси

то всъщност е един вид разклонител и бушон 19 отговаря за него

погледни да не би там да има нещо разкачено

най често жиците там за жълто-черни или синьо-черни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли си бушоните в крайна сметка или не си.Най-добре ги вади един по един и ги провери всичките.

Да всички предпазители съм проверил , и пак ще ги проверя !!!

Лоши спойки е отговора братле.

Не знам В3 има ли модул комфорт, но ако няма е релето.

Нямам комфорт модул поне така си мисля.

Добре ама на кое реле, под волана имам три. И трите релета съм ги отварял и нямат лоши спойки

погледни бушон 19

и на конзолата под волана където са релетат има едно допълнително жълто нещо с букси

то всъщност е един вид разклонител и бушон 19 отговаря за него

погледни да не би там да има нещо разкачено

най често жиците там за жълто-черни или синьо-черни

Ако е 19 нали няма да имам централно. Иначе ще погледна утре това за жълтото нещо.

пс:Благодаря на колегите които се отзоваха!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги УРА откарих проблема. От два дена търсене по предпазители релета и много жички. Та как го открих: като сменях поредния предпазител давам на контакт и пробвам разбирасе, (няма промяна ) да обаче след около 10 сек. чух едно исцъкване и се сетих за колегата кадето ме питаше дали имам комфорт модул (све още не знам всичко за него) ама се сетих, че като изгася колата мога да вдигам и свалям стъклата само около 10 до 15 сек. От това изхождам до извода че до определеното реле идва захранване(спрях да търся из предпазителите). Из форума когато се рових намерих една тема кадето един колега беше писъл и снимал даже кое е релето и аз се насочих първо към него,едно правоъгълно и най-дългото от всички. Да ама като го махнах , дадох на контакт и после изчаках 10 сек. изцъка друго. Така започнах да ги махам едно по едно( четвъртити и продълговати, общо три на брой) и взеха та свършиха, а нещото продължаваше да цъка.Наложи се да сваля панела под волана и видях че има ще едно реле(доста по големо). Махнах го съответно вече нямаше какво да цъка. Отворих го и видях лоша спойка (ама от най-лошите :hilezh: ). :hilezh: .

После ще му направя снимки и ще ги постна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пратиш снимки цена няма да имаш. Още като ги видя и отивам да разглабям моята, нищо че се застуди.

Много често ми се случва като сваля стъклото да не мога да го вдигна. Нещо не работи, а пончкога се оправя като изключа и после дам контакт и след известно време се активира. И аз ръчках релетата при бушоните, но проблема си остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еот и обещани те снимки :

post-15696-1226243955_thumb.jpg

post-15696-1226243971_thumb.jpg

Колега това е релето. За да стигна до него трябваше да сваля конзолата на която се намираха релетата,намира се в най-горния край.Поне при мен е така. Прочети горе как съм разбрал кое е релето. И успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... се сетих за колегата кадето ме питаше дали имам комфорт модул (све още не знам всичко за него) ама се сетих, че като изгася колата мога да вдигам и свалям стъклата само около 10 до 15 сек. .....

та сега имаш ли комфорт реле и ли не.И мойте работят 10-15 сек,но май нямам комфорт реле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам, защото като влюча алармата не ми се вдигат стъклата. До колкото прочетох във форума, комфорт модула е като си включиш алармата да ти се затворят стъклата и шибидаха(ако има такъв) а дори да ти се преберът огледалата(за последното не съм сигурен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам, защото като влюча алармата не ми се вдигат стъклата. До колкото прочетох във форума, комфорт модула е като си включиш алармата да ти се затворят стъклата и шибидаха(ако има такъв) а дори да ти се преберът огледалата(за последното не съм сигурен)

като натиснеш бутона на стъклата трябва ли да ги задържаш, за да се отварят или затварят стъклата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на шофьорското място като свалям и вдигам стъклото, само натискам копчето без да го задържам, а на другите е със задържане. Защо ?

Редактирано от hero_85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на шофьорското място като свалям стъклото, само натискам копчето без да го задържам, а на другите е със задържане. Защо ?

и мойта е така!това ще да е комфорта!

Редактирано от dominator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойта е така!това ще да е комфорта!

Колега виж тук :http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=16627&st=0

Има много инфо тук, за комфор модули и тяхните джиджавки!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

След изключване на контакта, стъклата и шибидаха продължават да работят и при отворена шофьорсака врата, но спират при затварянето и.

Измислено е така, че да можеш да си затвориш всичко дори и да си слязъл от колата. Не е на определено време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

След изключване на контакта, стъклата и шибидаха продължават да работят и при отворена шофьорсака врата, но спират при затварянето и.

Измислено е така, че да можеш да си затвориш всичко дори и да си слязъл от колата. Не е на определено време

Да но, ел. стълката и шибидаха също така не работят след 15 сек., релето изклюва и не можеш да затвориш или евентуално да отвориш.

Поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е както го е обяснил LINO - прозорците са активни докато не отвориш и затвориш шоферската врата. Въпреки, че релето изключва лампите на копчетата след 15 сек., като пипнеш някое и прозорците се активират отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...