Jump to content

Запотяване на стъклата ?


dak

Recommended Posts

И на мене не ми звучи реално ,но факта си е факт. По нагоре съм писал ,че на мой мн. близък приятел му се

изпотяваше постоянно предното стъкло ,а го чистеше с какви ли не кърпички ,препарати за стъкла и т.н.

Признаци за проникване на вода отвън - никакви ,пране на мокета и седалки не е имало .В колата му съм

се возил много пъти и имам непосредствени наблюдения. С него двамата сменяхме гарнитурата на главата и

смея да твърдя на 100% ,че след ремонта изпотяването на стъклото изчезна като с магическа пръчица.Голямото

налягане в охл. система също .

Който иска да вярва ,който не ще - здраве да е ,все ми е тая.

П.П. Радиаторчето на парното е сменяно предната есен и не създавало проблеми.

Притеснява ме дали не са опасни изпаренията на антифриз в купето ? <_< да не се изтровим докъто отстраним проблема на пролет ?

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме дали не са опасни изпаренията на антифриз в купето ? :) да не се изтровим докъто отстраним проблема на пролет ?

Пиенето на антифриз е на 100 % смъртоносно ( гликола в него блокира функцията на бъбреците ) :bia:

Виж за изпаренията не знам. ;) ,но би трябвало да се усеща характерна миризма.

Относно съмненията ти за радиаторчето - потърси сервиз където могат по класическия начин да проверят

херметичността на охл. система .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ходи да ти сменят радиатирчето!!! Точно преди около 3 месеца моя майстор ми каза, че има някакъв теч от питата на парното(въпросното радиаторче),установил го когато пробвал колата и по предното стъкло се образувало запотяване и то било мазно. Аз на момента не му обърнах особенно внимание а в последствие забравих. Миналата седмица си трънах към къщи(Велинград),6-7 км преди града по едно нанагорнище се чу някакво изцъкване и при мен стана пълна магла, запотени стъкла , нищо не можеше да се види, а там нямаше и къде да отбия(филма беше пълен),а забравих да кажа и че си имах два аквариума(без рибки разбирасе) под караката :bia: Така че хич не се чуди. Една пита(радиаторче) е от 30-45 лв. е има и по скъпи ама ти си знаеш. Повярвай ми хич не е приятно изживяването. :hilezh:

Редактирано от hero_85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ходи да ти сменят радиатирчето!!! Точно преди около 3 месеца моя майстор ми каза, че има някакъв теч от питата на парното(въпросното радиаторче),установил го когато пробвал колата и по предното стъкло се образувало запотяване и то било мазно. Аз на момента не му обърнах особенно внимание а в последствие забравих. Миналата седмица си трънах към къщи(Велинград),6-7 км преди града по едно нанагорнище се чу някакво изцъкване и при мен стана пълна магла, запотени стъкла , нищо не можеше да се види, а там нямаше и къде да отбия(филма беше пълен),а забравих да кажа и че си имах два аквариума(без рибки разбирасе) под караката :bia: Така че хич не се чуди. Една пита(радиаторче) е от 30-45 лв. е има и по скъпи ама ти си знаеш. Повярвай ми хич не е приятно изживяването. :hilezh:

За сега ще седи така , колата я караме на къси разтояния и ако стане проблем не е страшно, а иам и А4 така че и без кола нема да сме.Иначе радиаторчето ще си го сменявам сам :)

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТНОВО СИ ПОЗВОЛЯВАМ ДА СЕ НАМЕСЯ ,ВЪПРЕКИ ГОЛЯМОТО МИ ЖЕЛАНИЕ ДА ПОМОГНА,НО НЕ ПОЛУЧУХ ОТГОВОР НА ВЪПРОСА СИ В 3-ТИ ПОСТ.

ЕДИН ПРАКТИЧЕН НАЧИН ЗА ОТХВЪРЛЯНЕ НА ТЕЧ В РАДИАТОРЧЕТО НА ПАРНОТО:

откачаш входния и изходния маркуч на радиаторчето и изпускаш антифриза от него.После запушваш с пръст единия маркуч а с уста се създава вакуум в другия край,като езика служи за вентил.. .Като се изпомпи въздуха,трябва да остане вакуума за дълго. Ако обаяе след 3-5 сек изчезва,това говори че радиаторчето е пробито и смучи въздух. Ако с този тест констатираш че проблема не е тук, остава ГАРНИТУРА НА ГЛАВАТА (колкото и не логично да звучи)

Успех и пиши,да знаят всички какъв е резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТНОВО СИ ПОЗВОЛЯВАМ ДА СЕ НАМЕСЯ ,ВЪПРЕКИ ГОЛЯМОТО МИ ЖЕЛАНИЕ ДА ПОМОГНА,НО НЕ ПОЛУЧУХ ОТГОВОР НА ВЪПРОСА СИ В 3-ТИ ПОСТ.

ЕДИН ПРАКТИЧЕН НАЧИН ЗА ОТХВЪРЛЯНЕ НА ТЕЧ В РАДИАТОРЧЕТО НА ПАРНОТО:

откачаш входния и изходния маркуч на радиаторчето и изпускаш антифриза от него.После запушваш с пръст единия маркуч а с уста се създава вакуум в другия край,като езика служи за вентил.. .Като се изпомпи въздуха,трябва да остане вакуума за дълго. Ако обаяе след 3-5 сек изчезва,това говори че радиаторчето е пробито и смучи въздух. Ако с този тест констатираш че проблема не е тук, остава ГАРНИТУРА НА ГЛАВАТА (колкото и не логично да звучи)

Успех и пиши,да знаят всички какъв е резултата

Ще пробвам 10Х :rolleyes:

П.П. Колега определено това което е по стъклата не обикновен конденз, мазно си е !

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това срещу запотяване и съм доволен. Днеска пак го тествах в дъжда (все пак сме с Бургас :birthday: ) и съм доволен. Пръскаш обилно и забравяш, запотяват се само участъците кудето не е разнесено добре.

s7301217cr9.th.jpgthpix.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко време трае ефектът, че и аз се замислям за подобно нещо... за задното най-вече, че реотаните ги няма никакви :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко време трае ефектът, че и аз се замислям за подобно нещо... за задното най-вече, че реотаните ги няма никакви :birthday:

Няколко дни и е хубаво да се повтори. Важно е като пръскаш всички врати да са отворени за да не се вдишва и да не дразни очите. И още нещо - като се ползва не е желателно да се пуши в колата. 200ml e и като го взех беше 3.99лв в Метро в промоция, извън промоция не вярвам да е повече от 5 лв.

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега просто иди и си измии колата(самите стъкла отвътре). Това изпотяване го има щото стъклата ти са мръсни. И трябва да я модържаш чиста за да го няма тва изпотяване. Също не е лошо да си вземеш такув спрей против изпотяване на стуклата. Като я измиеш ги напръскаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега просто иди и си измии колата(самите стъкла отвътре). Това изпотяване го има щото стъклата ти са мръсни. И трябва да я модържаш чиста за да го няма тва изпотяване. Също не е лошо да си вземеш такув спрей против изпотяване на стуклата. Като я измиеш ги напръскаи.

Понякога нестава с миене колега,радиаторче си трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...