Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Прав си, 14В ще му дойдат повечко на входа :gut:

Колеги, май нещо сте се заблудили - 7805 мисля беше до 35V за U-in. Поне със сигурност не е 10 волта...

Що се отнася до китайското мр3, аз се опитах да го вградя в една бензинова старичка мазда 323 вместо касетофон, съответно купих един КИТ-усилвател 2х20W и понеже се занимавах по празниците и нямаше много отворени магазини, купих цял още един КИТ - стабилизиран регулируем изправител, заради 5-те волта /така и нямаше магазин за електроника да работи да си взема 7805/. Всичко стана ОК, само дето се появи брум и нещо не се харесаха изходния сигнал на плеърчето с импеданса на входа на усилватела, с 2 резистора към маса го намалих проблема, но като запалих мотора и високото напрежение по мениджмънта на мотора разказа играта на цялата схема - пращене! Сега проектчето е в застой, докато мисля филтри и т.н. В тази връзка да питам колегата с ц4-ката - има ли някакви подобни проблеми и бензин, или дизел е неговата? Все още обмислям как да подкарам най-елегантно мр3 на мойта ц5, без да развалям фасона вътре, сега следващата ми идея е да вградя нейде A2DP BT приемник в концерта-1 и да си пускам музика безжично от телефона.

Още един въпрос - знае ли някой дали мултиволан ще се сработи с концерт-1?

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7805 го гледах в каталога - по спомен около 10В му беше номиналното на входа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в каталога от линка, който си дал за 7805 стойността на Vi=10V (Input Voltage) - точно под надписа на секцията за 7805. Най-горната таблица, където дават Vi=35V не е за 7805 - този каталог е за цялата фамилия 78/79хх.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в каталога от линка, който си дал за 7805 стойността на Vi=10V (Input Voltage) - точно под надписа на секцията за 7805. Най-горната таблица, където дават Vi=35V не е за 7805 - този каталог е за цялата фамилия 78/79хх.

Колега, там са описани условията, при които са провеждани тестовете с резултатите по-долу. Нека не заблуждаваме хората с неверна информация...

ИС 7805 работи с входящо напрежение до 35, (или до 40 волта (за 7824))

Тестовете са провеждани при тестова верига с диапазон на нагряване на елемента между 0 и 125 градуса, тока на консумация е бил 0.5А, напрежението на входа на ИС е 10 волта, капацитета на входа 0.33 микрофарада, на изхода - 0.1 микрофарад.

Хората са определили условията си при замерването в скобите горе за всеки тип /усреднени параметри, спрямо вход-изход/, в първата таблица са работните параметри за всички типове.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,има ли някой който по някакъв начин е подкарал mp3 на CD audi concert 2.

Имам предвид по евтиния начин от xcarlink.

Предварително благодаря

Редактирано от radimos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи сте мързели:( ами поне 3 пъти сме писали в темата по последните Ви въпроси

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано на колегата maximoff му се случат най-хубавите неща на света!

Да се гмурне и да се СНИМА на най-хубавите рифове и едно ново Allroad-че 2012 като за капак да му подари/я дядо коледа,я баба Марта/

Поздрави!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те търся ти да ме снимаш ;):bia: ,а аз ще те повозя в АЛЛчето :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз се присъединявам към многобройните благодарни на колегата Максимов :zustimm:

Евала на такъв човек :respekt:

И както сме се разбрали, някой ден ще пием по нещо на хладно в Доспат :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

LEO БРАВАС! много добре се е получило! само ако може да ми кажеш и името на песничката от клипа че я търся от 100 години! мерси :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни модерни програмки за телефоните, за РС или друго не знам дали ги има.

Едната е SoundHound, другата е Shazam ID. Аз ги ползвам на моята Нокия Х6 със Symbian. По принцип са платени, но имат и фрий версии.

Докато звучи песента, без значение от къде - просто телефона трябва да я "чуе", пускаш програмката и натискаш Listen (Слушай), После праща запаметеното прослушано и го сравнява с база-данни, след което ти връща заглавието на песента и изпълнителя.

Изисква интернет - дали по Wi-Fi, или през GSM-оператор, но по нещо трябва да прати и получи инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Големи сте мързели:( ами поне 3 пъти сме писали в темата по последните Ви въпроси

Здравейте, прав е колегата Maximoff - много е писал, а и много е свършил по темата! Навремето ми оправи и касетофона на колата, за което пак му благодаря!!

Иначе аз ползвам от 4 години Xcarlink и съм доволен, свири, пее, говори ми по телефона, само дето не танцува. Но ..... скоро един дръвник от автомивка, като почиствал тапицерията отпрал микрофона на Bluetooth-a из основи. И микрофончето паднало на шофьорската постелка, и чак като го настъпих разбрах какво ме чака. Сега търся микрофонче, вероятно от тези за PC-ще стане, но ще трябват проби пак. Maximoff, някакви идеи - ти поне имаш в изобилие! :)

Редактирано от tages
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maximoff, някакви идеи - ти поне имаш в изобилие! :)

Ами да процедираме така:

Снимай го макар и счупено да му хвърля едно "онлайн" око ;) Пък после ще го мъдрим :zustimm:

Как е свързано към системата (вида на конектора) букса, жак?

За момента се сещам за тези малките които се хващат за гредата на предния прозорец, такъв ли е?

Има ли някакви букви, цифри, белези цветове по него? Може микрофона да е здрав само "опаковката" да е счупена.

Давай снимков материал :bia: :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да процедираме така:

Снимай го макар и счупено да му хвърля едно "онлайн" око ;) Пък после ще го мъдрим :zustimm:

Как е свързано към системата (вида на конектора) букса, жак?

За момента се сещам за тези малките които се хващат за гредата на предния прозорец, такъв ли е?

Има ли някакви букви, цифри, белези цветове по него? Може микрофона да е здрав само "опаковката" да е счупена.

Давай снимков материал :bia: :bia:

[/quote

Мога да ти дам само снимков материал от подметката ми

А иначе съм сигурен, че нямаше никакви инициали и други обозначителни знаци по него. Микрофончето е от този тип - закрепва се на сенника или някъде в района, на педя-две от устата. Кабела който остана е свързан направо на платката, но гледам, че новите Xcarlink са с жакове. Сега съм взел едно женско жакче, което ще монтирам на кутийката на Блутуута, след което започват проби с най-различни микрофончета. Докато достигнем до пълна чуваемост Когато отворя блутуута ще ти направя няколко снимки. Я кажи, за по-висока чувствителност микрофончето трябва е с по-висок или нисък импеданс?

Редактирано от tages
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофоните са няколко вида с различени принципи на работа ,но има два основни принципа на работа: динамичен и кондензаторен принцип (разбирасе има още, но тези са основно използваните).

Аз предполагам, че този твоят е кондензаторен.

Търси нещо в тези граници:

Търси импеданс около 1000 Ohm 2кОhm 2,2коhm

Висок честотен обхват нещо от рода на 300-16000 Hz

Чуствителноста около -62 -60 дб и надолу (-58,-55)

Кондензаторни микрофони се продават из комп. аксесоарите и подобни около 5 до 20лв.

Не е нужно да изкарваш жак, просто отежи жака на новия и го запой на мястото на старият кабел.

Най-вероятно ще стане :zustimm: този http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+%D0%B7%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80+MIC01

Разгледай и това http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+01

и това http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+02

Общо взето са такива джуджавките из колите ни ;)

Виж и това ;)http://prodavalnik.com/xcarlink-bluetooth-a2dp-hands-free-i8214765

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофоните са няколко вида с различени принципи на работа ,но има два основни принципа на работа: динамичен и кондензаторен принцип (разбирасе има още, но тези са основно използваните).

Аз предполагам, че този твоят е кондензаторен.

Търси нещо в тези граници:

Търси импеданс около 1000 Ohm 2кОhm 2,2коhm

Висок честотен обхват нещо от рода на 300-16000 Hz

Чуствителноста около -62 -60 дб и надолу (-58,-55)

Кондензаторни микрофони се продават из комп. аксесоарите и подобни около 5 до 20лв.

Не е нужно да изкарваш жак, просто отежи жака на новия и го запой на мястото на старият кабел.

Най-вероятно ще стане :zustimm: този http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+%D0%B7%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80+MIC01

Разгледай и това http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+01

и това http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+02

Общо взето са такива джуджавките из колите ни ;)

Виж и това ;)http://prodavalnik.com/xcarlink-bluetooth-a2dp-hands-free-i8214765

Хей Maximoff, невероятен си :)))

Точно това от продавалника е мойта джаджа, и както виждаш е без жак. Чух се с човека, след 19 ще ходя да го пробвам и ще се пазариме :) Ако не го даде на разумна цена ще се боря с микрофончетатататататат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, пич, които го продава мисля, че караше Пежо. Звънеше ми за някъкъв проблем с XCarlink-а и оригиналната музика генерираше му грешки или подобно,забравил съм. Устройвото е ново, нещо такова ми се мота из главата по-късно мисля, че щеше да го връща, но незнам какво стана.Може и да не е той :steinigung: както и да е.

Като гледам снимката от продавалника ти казвам веднага.

Ако е здрава черната кутийка след микрофончето ти предлагам следното; Естественно ако имаш под ръка неизползваемо хендсфри слушалки на тел. разцепваш ги и им вземаш микрофончето, запояваш самото микрофонче на кабелчето от което се е скъсало твоето.

Почти съм сигурен на 90%, че е кондензаторен микрофон и ще стане ето такъв http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD+01 подобни са и в хенсфритата. После првиш като рекламата на бисквитки ОРЕО - обелваш, калайдисваш, запояваш :bia:

Другият вариант ако е счупена и тази кутия?

Отивай и правете пазарлъка :bia: , ще загубиш много време и проби с останалите варианти. Не се знае какви са пораженията и дали ще тръгнат другите микрофони и каква ще бъде комуникацията със света после :lol: Понеже там в черната кутия е и блутута и предусилвателя на микрофона, и .... си е е..ло м..та :zustimm: почват филмите :lol:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...