Jump to content

Audi A2-1.4 TDI


TaChi88

Recommended Posts

Малка , грозновата, скъпа не се вижда мотора освен пръчката за маслото.Не е особено икономична една а3-ка е по-добрата кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка , грозновата, скъпа не се вижда мотора освен пръчката за маслото.Не е особено икономична една а3-ка е по-добрата кола

Аре аман от разбирачи дето никога не са карали дадена кола , но са много компетентни.

Вярно, че преден капак няма, тоест има , но не се отваря, а се сваля. Но колата е градски автомобил, който е направен с цел да се кара предимно от жени- перфектен при това. Те няма да отварят капака, няма да сменят гуми в града, щото няма и резервна гума. Жена ми кара такава 1.4ТДИ 75 к.с от 4 години и за 40000 навъртяни км. се сменя само масло и филтри, харчи между 5-6 градско, а извънградско е под 5. На това ако не му викаш икономичност. А2-ката е много добра като усещане,возия,материали. Единственият недостатък на тази кола е високата цена, но тя се оправадава с качеството , което се предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A2 e уникален автомобил и почвам много да се дразня като хора,които са нямали досег с такъв автомобил почват да го плюят.Разбирам някой да е карал такава 1-2 години и да каже някакви логични минуси които е забелязал,ама то повечето правят глупави повърхностни коментари.

Колата според мен с красиви джанти и хубав цвят си е направи красива,стилна е и най-вече различна и дизайнерска.Интериора не отстъпва като качество на А4,А6,А8.Пълна е с какви ли не глезотийки,като определен ъгъл на педалите,за да може жена да кара с токчета,има и хиляди места за дреболийки.

Автомобилчето,противно на това което се пише е супер стабилно,на извънградско не отстъпва на по-горен клас коли,за градско няма да коментирам,тое ясно.Снабдена е серийно с ESP,което е на 2 нива и може да се изключи само блокажа против приплъзване,но не и срещу поднасяне.Купето е на практика вечно,изхождайки от материала от който е направено.

Наща е бензоново 1.4 и сме супер доволни от разхода и динамиката,1.4 ТDI трябва да е още по-приятно за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка , грозновата, скъпа не се вижда мотора освен пръчката за маслото.Не е особено икономична една а3-ка е по-добрата кола
Версията на Ауди А2 с 1,2 TDI двигател е първият в света автомобил с пет врати с разход на гориво под три литра на 100 км.

Верно че мноо арчи особенно с 1.2 Тди :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A2 e уникален автомобил ...

Интериора не отстъпва като качество на А4,А6,А8.Пълна е с какви ли не глезотийки...

Автомобилчето,противно на това което се пише е супер стабилно,на извънградско не отстъпва на по-горен клас коли...

Абсолютно вЕрно си е тва. Направо се чудя що ги правят изобщо тези другите модели. Хем много харчат, хем не превъзхождат с нищо А2-ката. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се колебая дали да купя такава на приятелката ми... мен лично много ме радва количката. Хем дребна, хем с 4 врати, вътре изглежда просторно, доколкото е възможно. Има разновидности с подгряване на седалките и доста други екстри. Качеството на изработка изглежда много добро, особено ако има кожен салон. Обаче няма автоматик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се колебая дали да купя такава на приятелката ми... мен лично много ме радва количката. Хем дребна, хем с 4 врати, вътре изглежда просторно, доколкото е възможно. Има разновидности с подгряване на седалките и доста други екстри. Качеството на изработка изглежда много добро, особено ако има кожен салон. Обаче няма автоматик.

Има автоматик ама е мултитроник и не се препоръчва.Иначе аз съм виждал в немското мобиле екземпляри с голямата навигация,ТВ,подгряване,кожа.Вътре действително е доста широка и просторна.

Ето няколко предложения с доста екстри: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, някой знае ли на Ауди А2 1.2 ТДИ дали могат да се монтират гуми 165/70/14, защото по талон ги дават 145/80/14. Дали 1см. по-навътре ще пречи? / 145/80/14 много скъпи и ги няма/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да пречи, но ще вдигне леко разхода и ще стане малко по-тромава. Трябва да съобразиш и размера на джантите обаче. Колко са широки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да пречи, но ще вдигне леко разхода и ще стане малко по-тромава. Трябва да съобразиш и размера на джантите обаче. Колко са широки?

4.5 J x 14 H2 оригинални алуминиеви доста плътни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Широчината ти е ~115 мм. По принцип е прието гумите да са по-широки с 30-40 мм от джантите.

Например мойте джанти са 8.5 инча, тоест около 215 мм, с гуми 255. На другата ми кола задните джанти са 10 инча или 255 мм при гума 285. Предните май бяха 215 мм с гуми 245. Това са серийни колела. Не ти препоръчвам да слагаш гуми с 50 мм по-широки от джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Широчината ти е ~115 мм. По принцип е прието гумите да са по-широки с 30-40 мм от джантите.

Например мойте джанти са 8.5 инча, тоест около 215 мм, с гуми 255. На другата ми кола задните джанти са 10 инча или 255 мм при гума 285. Предните май бяха 215 мм с гуми 245. Това са серийни колела. Не ти препоръчвам да слагаш гуми с 50 мм по-широки от джантите.

145/80/14 летни, няма в цяла София. 155/75/14 пък въобще!

Единственото което ми остава е 165/70/14 - поне има избор на модели.

Незнам какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати мейл на Ауди Германия или Англия. Тук в сервиза ще ти кажат "абе слагай смело", без въобще да си направят труда да проверят.

Ако ти се дават пари за нови джанти също е вариант. 14-ките са много евтини и може да използваш момента да си освежиш визията на колата. Трябва ти ширина поне 5.0 инча, може и 5.5 за гуми 165.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
145/80/14 летни, няма в цяла София. 155/75/14 пък въобще!

Единственото което ми остава е 165/70/14 - поне има избор на модели.

Незнам какво да правя.

има колега,има в Автоелит има 4 чисто нови Bridgeston 145/80/14 втора седмица на 2009 година са произведени,ако искаш мога да пусна снимки да ги видиш цената не е лоша 130лв на гума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Имам едно питане!Вярно ли е че корпусът въобще всичко що е тенекия по ауди а2 е от алуминий а той не може да се изчуква и китосва т.е.ако ударим калник се сменя с нов??? Мисля да продавам GOLF 4 1.6 бензин 99г. и да доплащам за ауди а2.спрял съм се на 1.4 ТДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид другото това че не се изчуква алуминия ли?

Питах за това един майстор той ми го коза бил мек метал при изчукване се деформирал!

И го прочетох също тук във форума че всяка част се сменяла при удар!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сменя се, ако има цепнатина и тя е по голяма. Много пластичен материал, при опити да се деформира се пука. Ако е малко може да се завари с агрегат като Кемпи, например. И друго - нямат мултитроник, а е чиста механична кутия с роботче, външно, което се куплира към селекторния механизъм и избира скоростите и натиска съединитела. Слага се на А2 и Лупо. Иначе качеството наистина е много добро на колата като цяло, все пак е Ауди

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

pap21

На вратичката за бензина имаш стикер, на който пише какви размери на гумите можеш да слагаш. Там провери, ако нямаш такъв стикер пиши, ще ти кажа на моя какви са дадени.

karaivanov

Преди време някакъв кретен беше влезнал в двете ми врати и бяха зверски хлътнали. Никакъв проблем! Оправиха ми я и не личи! Зависи и от майстора :)

Колата си е супер! Наистина си карам с високи токчета и нямам проблеми. Има си и резервна гума на второто ниво от багажника. Капака се сваля лесно, но не се налага често! Не мога да разбера защо вечно има хора, които обясняват 10-те причини, поради които няма да си купят дадена кола без дори да са я карали и да имат реална представа. Извънградско разхода е 4.3, градско 5-6, само на пръв поглед е малка, много е комфортна и удобна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...