Jump to content

Колко ви гори колата


KAD

Recommended Posts

Колеги занм че темата е стара колкото бабите ни, но като се ровя във форума попадам на некакви разходи дето си мисля че тия йора карат на два цилиндъра.Аз със моя скромен опит от 1 година и 3 месеца мога да кажа следното:градско под 10,5 немога да я сваля/извънградско 5.6/6,5 зависи от карането.Моля да отразите вашия реален разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги занм че темата е стара колкото бабите ни, но като се ровя във форума попадам на некакви разходи дето си мисля че тия йора карат на два цилиндъра.Аз със моя скромен опит от 1 година и 3 месеца мога да кажа следното:градско под 10,5 немога да я сваля/извънградско 5.6/6,5 зависи от карането.Моля да отразите вашия реален разход

Градско 7 извън градско 5,5 с ръчна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги занм че темата е стара колкото бабите ни, но като се ровя във форума попадам на некакви разходи дето си мисля че тия йора карат на два цилиндъра.Аз със моя скромен опит от 1 година и 3 месеца мога да кажа следното:градско под 10,5 немога да я сваля/извънградско 5.6/6,5 зависи от карането.Моля да отразите вашия реален разход

Много зависи от стила на каране, гориво, гуми, предварения на запалване и пр. Затова някъде се получават големи разлики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6,5-градско,без ръчкане и малко под 5/100-извънградско,но не повече от 120 км/ч ,иначе като се понастъпи си гори повече,а и наистина факторите са доста...гуми,джанти,гориво и т.н. а бе...,доволен съм,особено като си заредя на 1.20,аз за това и я купих:hilezh:няма и 2 месеца..вече сме на над 4000 км!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6,5-градско,без ръчкане .......

Браво....подобрил си заводските параметри, които ако не се лъжа бяха 6.8 или 6.9 :respekt::hilezh: :hilezh: ......или караш в град без коли и светофари....или караш нощно време от 12 до 4...без трафик.

ПС: Сега видях че си от Ловеч....това обяснява до някъде разхода.....във всеки голям град от калибъра на София, Варна, Бургас, Пловдив обаче работата е по-различна :respekt:

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така...мен лично заводските настройки не ме интересуват,минавам 100 км и доливам до първо изключване,възможно е поради простата причина че предния път пълних и обезвъздушавах,и за това може би е събрала по малко последния път!Колкото до града,да-има 3 сфетофара...от провинцията сме,друже!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е така е,...София е голяма,пренаселена,трафик,сутрин бързаш,караш на студен двигател,а и все пак караме коли на N-та употреба,всичко е доста относително!да не се чупят често пък каквото стане:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според вас трябва ли да отида на диагностика при положение че колата си върви перфектно ,гориво сипвам само от ОМВ и съм нямал никакви проблеми.Просто незнам такива стойности за мен са недостижими под 10/100 във Варна не мога да я сваля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според вас трябва ли да отида на диагностика при положение че колата си върви перфектно ,гориво сипвам само от ОМВ и съм нямал никакви проблеми.Просто незнам такива стойности за мен са недостижими под 10/100 във Варна не мога да я сваля

Колега, тревожиш се за глупости, много ясно ,че като си с автоматична кутия ще ти се вижда малък разхода на тея с ръчна. При автомата е така: колкото повече сфетофари и трафик ,следователно повече стоене на едно място на директна, колата се мъчи да тръгне, ти я спираш със спирачките, не е като да си на свободна. Затова пък не ръчкаш като луд постоянно първа- втора ,най- много трета и така до безкрай, автоматика и той иска да хапва гориво за да ти е комфортно, няма как. Извън града вече няма значение, там разхода си е горе долу като на ръчна кутия. При дизела пак е добре тази разлика, да видиш при бензина как е , хората с двигател като моя им харчи в града 13- 14 на сто, а при мен е 16-17 на сто, че и отгоре някой път, но аз не бих купил никога вече кола с ръчна кутия, щото щяла да гори по- малко. Карай и се радвай на комфорта, като се развали нещо тогава ще му мислиш. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Софийско (разбирай градско ) през седмицата: 8.5-9.5, в неделя към 6.5-7.0, извънградско: мин.5.4(100km/h)- мах.7.5 (210km/h)

AFN 96KW, 6 скорости, 310NM

Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи щот когато я карам като обикновен участник в движението 7,но когато карам както си искам 12 ми стъпва без проблем иначе извънградско е горе долу същото само че отношението е с 2 литра по малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли като пишете за разхода на автомобила си да добавяте към информацията какво по точно е Audi-то което визите /двигател , к.с. , модификация и т.н./?

Редактирано от ///sasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според вас трябва ли да отида на диагностика при положение че колата си върви перфектно ,гориво сипвам само от ОМВ и съм нямал никакви проблеми.Просто незнам такива стойности за мен са недостижими под 10/100 във Варна не мога да я сваля

Пак зависи от стила ти на каране. Аз със същата кола, но с 2,5 двигател правя от 9 до 12л/100км, според карането. Също така ако караш предимно сутрин и вечер към 17 часа съвсем нормално е да имаш такъв разход.

Ако все пак искаш да си направиш диагностика, мога да ти препоръчам човек, който няма да те излъже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8т (бензин) А3 2003 150магарета в София 12-13л/100 до работа карам между 8:30-9:00 и вечер от 18:00-18:30. извън градско 8л/100 с климатроник и по принцип бързичко каране и в по-високите обороти. Ако се напъна да я карам икономично ми е давало 10-11, но тия 150коня под капака все ме предизвикват да я настъпвам :) Пък и за някакви си 1-2 литра разлика предпочитам да си я настъпвам от време на време :hilezh: Ако много я настъпвам над 14л/100 пре-спокойно дава.

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак зависи от стила ти на каране. Аз със същата кола, но с 2,5 двигател правя от 9 до 12л/100км, според карането. Също така ако караш предимно сутрин и вечер към 17 часа съвсем нормално е да имаш такъв разход.

Ако все пак искаш да си направиш диагностика, мога да ти препоръчам човек, който няма да те излъже!

Колега би ли ми дал координати на този човек .Смятам все пак да я проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя темата е за 1.9TDI...очакваше се да пишат предимно хора с такъв двигател :hilezh:

Ами тя темата е такава , ама 1.9 TDI се поставя с различни к.с. в моделите Б4 , Б5 , Б6 и т.н. , така , че е хубаво да се казва за кой модел е разхода на гориво , който се представя , колко к.с. е двигателя и за даваните параметри в градски условия да се допълва в кой град се кара колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя темата е такава , ама 1.9 TDI се поставя с различни к.с. в моделите Б4 , Б5 , Б6 и т.н. , така , че е хубаво да се казва за кой модел е разхода на гориво , който се представя , колко к.с. е двигателя и за даваните параметри в градски условия да се допълва в кой град се кара колата.

Ами говорим за 1,9 tdi AFN мотор автомобила е А4/Б5 фейсливт 2000г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами говорим за 1,9 tdi AFN мотор автомобила е А4/Б5 фейсливт 2000г

Ами , аз понеже виждам , че темата се отклонява от първоначалния и замисъл , тъй се включват и други потребители , с други модификации на А4 и затова давам като предложение да се пояснява за каква точно А4 се дава информация за разхода на гориво , с какъв двигател и внай вече в кой град се засича разхода в градски условия.

Редактирано от ///sasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги занм че темата е стара колкото бабите ни, но като се ровя във форума попадам на некакви разходи дето си мисля че тия йора карат на два цилиндъра.Аз със моя скромен опит от 1 година и 3 месеца мога да кажа следното:градско под 10,5 немога да я сваля/извънградско 5.6/6,5 зависи от карането.Моля да отразите вашия реален разход

Колега, няма какво да се учудваш. Колата ти е със 4 степенен автоматик от доста старо поколение. Имай предвид, че градския разход по каталог на кола като твоята, но със ръчни скорости е 6.9л/100км. На автоматика (твоята модификация) е 9л/100км. Практиката показва, че ръчката градско гори в интервала 7.5-8.5л/100км, а автоматика 10-11л/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли ми дал координати на този човек .Смятам все пак да я проверя

0897/980526 Ивайло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...