Jump to content

Най-добра газова инжекционна система



Recommended Posts

Колега благодарение на тази тема и доста ровене и питане поне аз достигхах до такова закючение: Най-добра газова БРЦ (има и други но цените са космически),но недей слагай обиковенна газова че ще те е яд много.Лично мое мнение :flipoff:

Приятелю, я кажи в Пловдив каква е цената за 4-цилиндров двигател за БРЦ?

Тук искат 1800 лв... за още 50 отгоре се монтира Бигаз, а аз дори държа малко по-високи цени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Приятелю, я кажи в Пловдив каква е цената за 4-цилиндров двигател за БРЦ?

Тук искат 1800 лв... за още 50 отгоре се монтира Бигаз, а аз дори държа малко по-високи цени...

Ами на мен ми направиха отстъпка и не мога да кажа колко съм дал но мисля,че са околу 1600 лв. някъде за моя двигател 4 цилиндров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Приятелю, я кажи в Пловдив каква е цената за 4-цилиндров двигател за БРЦ?

За 1550лв. ГИ на BRC вече 20 000км. никакви ядове. Монтаж в Пловдив, определено момчетата си разбират от работата. Аз съм от Ямбол и се притеснявах за гаранцията, определено не ми се наложи да я ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой има ли представа от ГИ, които монтират в "София газ комерс" /на "Янко Сакъзов" 21/. Имам двама познати с монтирани ГИ там за по 1000 лв. И двамата имат пробег по около 2000 км. без оплаквания. ГИ били някакви италиански, "но не били известна марка". :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа от ГИ, които монтират в "София газ комерс" /на "Янко Сакъзов" 21/. Имам двама познати с монтирани ГИ там за по 1000 лв. И двамата имат пробег по около 2000 км. без оплаквания. ГИ били някакви италиански, "но не били известна марка". :(

Dream Jet - и аз ги монтирам от два-три месеца, държат се перфектно и компонентите в кита за цената си са перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам ауди а4 1.8 125кс и сам с газов инжекцион.Много съм доволен.Разход и вървене като на бензин. ГИ ми е на ФОБОС и вече 35000км с без проблем.Единствено на 15000км ходя в сервиза им за смяна на филтрите на ГИ/СЕРВИЗА В СОФИЯ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих миналия април BRC в Дружба. Технически проблеми не съм имал досега. Всичко е ок.

Вървежа е да не кажа силна дума минимум 95% същия като на бензин, ако не и повече.

Вече ми се е изплатил.

В моя случай, заради 6-те цилиндъра ми струваше 2300 лева.

Колата не я карам икономично в никакъв случай, настъпвам я при всяка удобна възможност. Извънградско ми дава точно 12/100. В София из задръстванията в зависимост от сезона и натоварването варира между 13.5 и 14.5/100. На бензин в града ми харчи същото, а на извънградско 10/100.

Като цяло съм много доволен от газификацията и вече пестя от разликата в цената на горивата. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vialle и BRC са едни от лидерите в този бранш. Добри са и Бигаз, Ловато, Марини, Тартарини, Еме-газ (истинските). В много от случаите по-голямо значение има монтажът и настройките дали са кадърно направени, от това дали ще караш Бигаз или Ловато. Големите имена общо взето имат добри научно-изследователски отдели и изпитват добре продуктите си. Виж малките фирми - копират нещо от тук, нещо от там, и изделията им пълни с недомислия.

А за течната фаза - не знам газта в България дали е с необходимата чистота за да се ползва с газ-помпата. Дочух история за автомобил с такава уредба, монтирана в чужбина, на който след няколко месеца каране в родни условия му се задръстила помпата. И после какво правим...?

Редактирано от Subsonic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Аз вече 2 месеца карам с газов инжекцион на BSM (забравих му името).Единственото до момента не може да се оправи гадното сяцане в по високи обороти или при по висока предавка при подаване на пълна газ :steinigung: .Интересното е че това се появи след монтирането на ЧИП.Мотора в 1.8Т,при някой от вас има ли го решен този проблем :flehan: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 2 месеца карам с газов инжекцион на BSM (забравих му името).Единственото до момента не може да се оправи гадното сяцане в по високи обороти или при по висока предавка при подаване на пълна газ ;) .Интересното е че това се появи след монтирането на ЧИП.Мотора в 1.8Т,при някой от вас има ли го решен този проблем :respekt: .

Има в раздела тема специално за това сецане, прегледай я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Моята антика я няма в анкетата :respekt: .Tartarini Etagas. Няма такава рядкост. Доволен съм.

Иначе съм карал Голф3 с ловато много добре беше. Един глас за Ловато от мен :lol:

Спокойно колега,

Не си единствения с Тартарини. И аз съм с такава и засега съм много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз още се двуумя. Видях добра цена във Варна за Dream Jet, а и машината каза, че е доволен....Май това ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Софтуера, компютрите, кабелажа, маповете и ключетата на Dream Jet са изцяло български и се произвеждат в огромни количества от БСМ по поръчка на италианците и съответно слагат името каквото им поръчат или Dream Jet , после в Италия ги комплектоват с тяхни изпарители и рейки и ни ги връщат обратно като ИТАЛИЯНСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, и понеже ние сме поклонници на чуждото и наможеме да повярваме че нещо създадено в БГ може да е добро.....онези са си направили едни огромни складове и печелят доста добре като ни препродават нашенския Dream Jet, разбира се изнасят го и за много други страни с голям успех ?

Версията на софта Dream Jet е доста орязана и стара и ако я сравниме с последния софтуер на Бардолини 7.5 е като куц кон и породист жребец, разликата е че Бардолини се ъпдейтва през няколко месеца с нови неща, а Dream Jet си е един и същ ???

Бардолини има поне десетина настройки повече, плюс калкулатор за дюзи, възможност за OBD връзка и наблюдение в движение на реалните параметри от бензиновия комп, четене и чистене на записани грешки по OBD чрез газовия софт и много други екстри на уредба от висок клас които клиента на у нас Бардолини получава на цената на Dream Jet ?

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАКС КАН ОБД версията има корекция в цената и тя е надолу, освен това пазарувам на цени под най-ниските обявени за дистрибутори и в крайна сметка на мен ми струва с 50 лева над Бардолини, но друг е въпроса че при по-сложни коли така или иначе ползвам стандартен ЕOBD четец и в движение получавам тази информация от него без да доплащам за МАКС КАН.

Разликата е че без МАКС КАН трябва да събирам два екрана на монитора и да връзвам два кабела, единия за кодочетеца и втория за газовия софт, ако имам МАКС система виждам всичко от един екран на газовия софт, абе глезотии.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги някой слагал ли е от ГИ от тук:

http://www.btg-gas.com/

има ли отзиви и що за марка са (цена-качество)........имаха щанд на Пловдивския панаир и бяха монтирали ГИ на Тойота Тундра.

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой слагал ли е от ГИ от тук:

http://www.btg-gas.com/

има ли отзиви и що за марка са (цена-качество)........имаха щанд на Пловдивския панаир и бяха монтирали ГИ на Тойота Тундра.

Ако не се лъжа там работят Мишо (2.0 16v се пише в Опел Форума) и компания - определено професионалисти в областта си :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Дали не трябва да се добави и Бардолини най-отгоре при марките в анкетата, мисля че заема сериозен пазарен дял у нас, щом Фобос присъства редно е и БСМ да са там, още повече БСМ изнася над 6000 системи на месец за 6-7 държави по света една от които е Италия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...