Jump to content

Втора употреба или рециклиране на рейка


Recommended Posts

Като начало вчера рейката протечи ,става въпрос за Б4 .Четох много теми ,но само повече се оплетох в + или - на рециклажа.Искам да събера мнения за втора употреба,сам знам че там рисковете са също много големи да се скапе ?И най-накрая знае ли някой дали в Русе рециклират рейки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало вчера рейката протечи ,става въпрос за Б4 .Четох много теми ,но само повече се оплетох в + или - на рециклажа.Искам да събера мнения за втора употреба,сам знам че там рисковете са също много големи да се скапе ?И най-накрая знае ли някой дали в Русе рециклират рейки?

Няма да ти помогна много, но все пак. Втора употреба е по-добре, но ако продавача ти е приятел и ти избере свястна. Рециклирането също става, но само ако се изпълни качествено.

Сложих рециклирана рейка, протече пак след месец. Сложих втора рециклирана, горе-долу биваше. После си напазарувах една втора употреба на 30К км и разликата беше повече от осезаема в лекотата на въртенето на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж цената на новите, защото май не бяха много скъпи за б4. Иначе и аз рециклирах моята (нулев ефект) и после си сложих втора употреба и засега нямам проблеми

Редактирано от daniel.genchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж цената на новите, защото май не бяха много скъпи за б4. Иначе и аз рециклирах моята (нулев ефект) и после си сложих втора употреба и засега нямам проблеми

Цената на нова е 456,60лв.,а ако сложа механична за този модел са 140лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нов въпрос ,ако сложа механична много ли ще се отежни управлението на колата?корсата бе механична и имам някаквъв спомен ,но тя бе друк клас кола(ако е изобщо някакъв клас :unsure: ,но за нея само добро :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нов въпрос ,ако сложа механична много ли ще се отежни управлението на колата?корсата бе механична и имам някаквъв спомен ,но тя бе друк клас кола(ако е изобщо някакъв клас :unsure: ,но за нея само добро :hilezh: )

Според мен ще съжаляваш много ако сложиш обикновена рейка. Радоста от това че си дал само 150лв за рейка ще е до момента в който седнеш да караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще съжаляваш много ако сложиш обикновена рейка. Радоста от това че си дал само 150лв за рейка ще е до момента в който седнеш да караш!

И аз съм на това мнение. Не разваляй колата си!!!

Ако планираш да си я караш още дълго, понапъни се, дай пари за една нова и ще си доволен. При всеки друг случай, филмът скоро ще се повтори(освен ако не си някъв страхотен късметлия). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на нова е 456,60лв.,а ако сложа механична за този модел са 140лв?

Това са цени на заводски рециклаж. Дори на В-3 има вариант на 115 и 124 лв.

E, при мене новата е 1500 лв.

Истината е някъде там .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И носачите са различни при моделите с хидравлика и без. Ако трябва и тях да сменяш си отиваш на цената за хидравлична, иначе и аз съм фен на механичните рейки, но кола с по-големи от 14" гуми не съм карал без хидравлика, та може и да е тегаво :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги,някой да има впечетления от течностите за" Спиране на течове на хидравлика" ? Защото е възможно да не съм още за смяна на рейката :hilezh:

Редактирано от gandalf32
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сипах добавка за спиране теча на хидравликата.Чакам ефекта и ще пиша.

Днес констатирах и определих :ефект -0 :respekt: сълзи както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя щом е протекла е разбита и има и луфт.Не се занимавай с глупости и не се вкарвай в сериозни филми.Купи нова и забрави за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя щом е протекла е разбита и има и луфт.Не се занимавай с глупости и не се вкарвай в сериозни филми.Купи нова и забрави за всичко.

"Нова" имаш предвид втора употреба, нали? Защото нова си е ебати филма(сигурно колата не струва толкова) ,направо си е Сапунка :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето една история на рейка

протече преди 3 или 4 год. първо почнах да сипвам/доливам/ масло от скъпото, постепенно теча се увеличаваше и за да не се ръся често за скъпо масло реших да сложа някакво българско от Кауфланд го взех за 6-7 лв. и ооо чудо няма теч ама това само в началото/както е казал народа - дето е текло пак ще тече/ наистина много по-рядко купувах от това масло, но теча пак постепенно си се увеличаваше.

така до май месец миналата год. когато се реших да я рециклирам/заминавах в чужбина, а колата я оставях на жената/ и ето вече 1 год./толкова е и гаранцията/ няма теч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За да не пускам нова тема да попитам тук.Вярно ли е,че за да се свали рейката на 90-ка 2.0 20В куатро купе трябва първо да се свали двигателя,че ми предстои и на мене процедурата смяна на рейка да знам в какъв филм се забърквам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да кажа,че в момента може би най-добрите за София в рециклирането на рейки са едни момчета при МИ(техническия университет),дотук 2-3 рейки са правили за нашия сервиз,дават 1 година гаранция и досега нямаме нито едно оплакване от клиент. :P

Рейка втора ръка не си заслужава...Първо защото не се знае кво става вътре в нея,второ защото от моргите гаранция не дават :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема да попитам тук.Вярно ли е,че за да се свали рейката на 90-ка 2.0 20В куатро купе трябва първо да се свали двигателя,че ми предстои и на мене процедурата смяна на рейка да знам в какъв филм се забърквам

Никой ли не е свалял рейка от такава кола :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте адрес на сервиза където се рециклират рейките/нови/ защото моята е тръгнала за такъв ремонт въпроса е кога???

тел.:0887501852(за цялата страна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...