Jump to content

А4 ТДИ 130 к.с. 2001-2002


Recommended Posts

И защо да не е от Италия? Щот нЕкой си е взел някакъв гроб, ма щот бил на най-добра цена. :lol:

Или защото в Германия /примерно/ нЕма турски цигани дет продават коли?

Гледай в какво състояние е колата, това е важното. :hilezh:

Едно нещо може да си сигурен, че кола на малко километри с много екстри и як мотор за малко пари нЕма, нЕма и да има.

п.п. Не карам кола внос от Италия. Само да спомена. :blink:

Ами там просто нямат чуството да си пазят колите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да... кво беше, сменят маслото за първи път на около 100-120 хиляди. :dance:

Незнам дали са врели некипели, НО един приятел майка му е в Италия и той и ходи на гости и да си види за кола. Че той разправя колите само външния им вид бил отврат а си представям какво е с двигателя........ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А 2.0тфси имал ли си, че изказваш такива крайни мнения ?

Всичко това което ти го разправят тук е на база личен опит понеже са имали една кола или са чули нещо отнякъде.

Ми не мога да съм имал всички коли на света бе колега. Що ти имал ли си ги? :dance: Кое му беше трудно-смилаемото на мнението ми? Човекът пита за 1.9 ТДИ и аз му отговарям за 1.9 ТДИ, ако питаше за 2.0 ТФСИ, сигурно щях да си трая щото не го познавам. 1.9 п.д. обаче съм имал и затова изказвам мнение. Не съм имал само една кола и базата ми за сравнение вероятно не отстъпва на твоята, ама ако не си на кеф нещо и ти се заяжда безпринципно, давай! :)

Винаги съм се чудел на самочувствието ти на върховен съдия. ;)

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги не се карайте :f_ck_you: Много ясно че ще се водя от вашите лични мнения, защото Вие имате такива коли и знаете за какво става реч, а не търговците дето гледат да си продадат стоката :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не мога да съм имал всички коли на света бе колега. Що ти имал ли си ги? :respekt: Кое му беше трудно-смилаемото на мнението ми? Човекът пита за 1.9 ТДИ и аз му отговарям за 1.9 ТДИ, ако питаше за 2.0 ТФСИ, сигурно щях да си трая щото не го познавам. 1.9 п.д. обаче съм имал и затова изказвам мнение. Не съм имал само една кола и базата ми за сравнение вероятно не отстъпва на твоята, ама ако не си на кеф нещо и ти се заяжда безпринципно, давай! :hilezh:

Винаги съм се чудел на самочувствието ти на върховен съдия. ;)

Ами няма проблеми да си кажеш мнението за 1.9пд, знам че имаше. Но ти каза, че пд-то е "в пъти по добр" от това се разбира, че си ползвал и двете. Аз добре помня, че си и ползваш само икономични дизели но не и бензини и мнението ти е малко пристрастно но не всички те познават все пак. Оттам и моето "заяждане".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тея години 2001-2002 неакцизните мотори, които залужават внимание са 1.8Т и 1.9ТДИ 131 коня.

Аз пък съм с 2.0 130 к.с. ALT и освен доливането на масло от време навреме други грижи по двигателя си нямам. Знаех си за този проблем като я купувах и вече така си привикнах, че не ми прави впечатление. А в дизел няма да се кача пари да ми дават - имаме една чисто нова Мазда 3, 1.6 дизел, и така бръмчи двигателят (особено при повече от 2000 оборота), че не се чува радиото :flehan: Сега в 1.9 ТДИ 130 к.с. не съм се возил, но от колеги знам, че си се чува двигателят ....

Не знам, аз от колицата си съм доволен, Райно - ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с 2.0 130 к.с. ALT и освен доливането на масло от време навреме други грижи по двигателя си нямам. Знаех си за този проблем като я купувах и вече така си привикнах, че не ми прави впечатление. А в дизел няма да се кача пари да ми дават - имаме една чисто нова Мазда 3, 1.6 дизел, и така бръмчи двигателят (особено при повече от 2000 оборота), че не се чува радиото :flehan: Сега в 1.9 ТДИ 130 к.с. не съм се возил, но от колеги знам, че си се чува двигателят ....

Не знам, аз от колицата си съм доволен, Райно - ;)

Еми лично за мен да доливам по няколко литра масло от смяна до смяна не е признак за особено сполучлив мотор. А доколкото чувам и вървежа му хич не бил очарователен, ама само съм чувал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с 2.0 130 к.с. ALT и освен доливането на масло от време навреме други грижи по двигателя си нямам. Знаех си за този проблем като я купувах и вече така си привикнах, че не ми прави впечатление. А в дизел няма да се кача пари да ми дават - имаме една чисто нова Мазда 3, 1.6 дизел, и така бръмчи двигателят (особено при повече от 2000 оборота), че не се чува радиото ;) Сега в 1.9 ТДИ 130 к.с. не съм се возил, но от колеги знам, че си се чува двигателят ....

Не знам, аз от колицата си съм доволен, Райно - :flehan:

Мисля, че тоя кеф всеки трябва да си го спести ако може. Чакай сега ти вярно ли сравни мазда с а4? Качи се във а4 и тогава прави сравнения моля те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз от колицата си съм доволен, Райно - :flehan:

Как няма да си,долкова внимание съм и отделил като беше в мойте ръце,като писано яйчице си я гледках,даже понякога ми липсва. ;) Радвам се ,че си доволен и надявам се си разбрал че за нищо което съм ти казал като я продавах,не съм те излъгал :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура,това е истината. :rolleyes:

Че какво й е на 2.5 ТДИ 163 коня?

Всичко е въпрос на личен избор - аз на 1.9 дизел няма да се кача посмъртно, сега 2.5 също не ми беше мечтата, но вече почти една година карам колата и съм адски доволен. :( Въпрос на нужди, предпочитания и финансови възможности е този избор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на нужди, предпочитания и финансови възможности е този избор :(
Най-мъдрото и зряло изказване :( Мен лично ме дразни шума на дизела, ако в купето на А4/Б6 1.9 ТДИ не се чува двигателя (или се чува съвсем слабо) - ОК, приемам вашите доводи. Иначе, сори ама аз като по-тъп ще се радвам на бензиновия 2.0
Как няма да си,долкова внимание съм и отделил като беше в мойте ръце,като писано яйчице си я гледках,даже понякога ми липсва. B) Радвам се ,че си доволен и надявам се си разбрал че за нищо което съм ти казал като я продавах,не съм те излъгал :rolleyes:
Знам, колега, продаде ми я в отлично състояние! Щом ти липсва - да се видим някой ден на по бира, тъкмо да ти върна книжката, а ти да ми демонстрираш как се чува двигателя на твоята в купето :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм се возил в Пасат 5 със двигател 1.9 ТДИ 131 коня и не се чува. А нали Аудито е и от с такъв двигател,а Къде е Ауди, къде ВолксвагенАми аз съм се возил в Пасат 5 със двигател 1.9 ТДИ 131 коня и не се чува. А нали Аудито е и от с такъв двигател,а Къде е Ауди, къде Волксваген :rolleyes::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе чува се,но много зависи как му даваш газ.Ако е много плавно и леко,шума е по-усезаем и на натрапчив.Ако я понастъпваш не дразни,но определено след 100 този дизел е по-тих и приятен от бензина защото на 6та с тая скорост си в някви никакви обороти,а бензина си е на 3000.Тея дни се обедих,че консумативите много влияят на шума на мотора,специално на този.Трябваше да сменям масло и филтри,купих си оригинални,сложих ги и колата освен че тръгна да върви доста,стана и много по-тиха.При бензиновата ми чак такава разлика не съм хващал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да сменям масло и филтри,купих си оригинални,сложих ги и колата освен че тръгна да върви доста,стана и много по-тиха.При бензиновата ми чак такава разлика не съм хващал.

Колега,

какво разбираш под оригинални - може ли да дадеш модел на филтъра и името на фирмата производител, а също какво масълце й сипа. Инфото ми трябва само за сравнение - аз моята я обслужих в сервиза на VW - В. Търново "Авточойс". Искам да видя дали и те слагат оригинални. Колите ни са идентични - А4 - 1,9 TDI - 131 к.с. - 6 скорости

Мога да ти кажа, че преди Daks-a да я вземе ходих и аз да я гледам - ама за онова време ми беше малко скъпа, после се минаха 4 месеца и пак дадох почти същите пари за моята, ама нейсе.

Инфото може и на ЛС.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след 100 този дизел е по-тих и приятен от бензина защото на 6та с тая скорост си в някви никакви обороти,а бензина си е на 3000.

А тази 6та скорост е само при комбитата ...нали? При седаните са 5?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази 6та скорост е само при комбитата ...нали? При седаните са 5?

Няма такова нещо - моята си е седанче и има налични точно 6 скорости. Ако искаш мога да ти пратя и снимка за достоверност. Няма да сбъркаш с тази кола А4 - 1,9 TDI - 131к.с. - 6 скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази 6та скорост е само при комбитата ...нали? При седаните са 5?

Бъркаш. Шеста слагат на колите произвеждани само във вторник и петък, но понякога и съботните бройки. През останалото време са петаци ;)

В интерес на истината няма 115 коня с 5 скорости. Дори и седан! Ако щеш ми вЕрвай ;)

(сори, просто не се сдържах. Да не се нацупиш нещо? ;) )

tsvet40, сподели моля те за статистиката - защо така мрачно гледаш на 1.9? Аз с удоволствие бих ти споделил възгледите ми защо не бих взел 2.5 през точно онези 131 коня на 1.9TDI, но това едва ли те интересува ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво й е на 2.5 ТДИ 163 коня?

Всичко е въпрос на личен избор - аз на 1.9 дизел няма да се кача посмъртно, сега 2.5 също не ми беше мечтата, но вече почти една година карам колата и съм адски доволен. :) Въпрос на нужди, предпочитания и финансови възможности е този избор :)

А така, кАжи им. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...