Jump to content

Леко бие в дясно


qckk

Recommended Posts

Здравейте.Преди седмица си взех а4-ка мина през сервиз смениха консумативи и карета и ми взеха 650лв.Казаха ми,че всичко е наред.Днес си карам и реших да проверя дали дърпа на някъде като пусна волана и започна леко да завива на дясно.Въпроса ми е това опасно ли е и дали може да довете до някакви по-сериозни последици или щети по автомобила.Общи взето докато карам не ми пречи и нямаше да разбера ако не бях пуснал волана.От какво може да е ?Когато спирам пред нас в градинката я качвам на един бордюр явно трябва да спра да го правя,че може да прецакам нещо.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите ми казаха,че мога да ги сменя направо със зимни като стане по-студено и,че мога за сега да си карам с тях.То как да разбера дали са неравномерно износени?(шанса да е от това е голям не се бях сетил)Като я взех дясната гума беше по-мека от останалите.Утре сутринта ще я проверя отново нищо,че я напомпихме.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно би ги сравнил на око. Може да пробваш да ги размениш(предни със задни, или имаше там една схема едно време на москвето)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумите ако са криви по мой опит би имало вибрация и то основно между 50 и 70км.ч . , но може и заради разлика в това колко са напомпани. Пробвай реглаж на предница , според мен е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има нужда от реглаж.Аз като смених десния носач и на мен зе да ми завива сама но след реглаж всичко си дойде на място !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

регулиране на предница се прави с хубави гуми и джанти,ако са криви , какъв е смисъла,така че малко налудничево звучи, но ако не си сигурен в гумите си, намери един хубав комплект от познат или приятел и ги смени, за да си направиш регулирането, а като имаш парички ще си купиш нови :shocked:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на някои места носи на дясно и заради наклона на пътя(платното)! Налягянето в гумите също може да е причина. Не се вталявай :shocked:

Редактирано от LaForce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си карам така докато не си взема нови гуми.Като стане студено със зимните ще регулирам каквото трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

регулиране на предница се прави с хубави гуми и джанти,....

Искаш да кажеш само джанти. И то за да ти пречат на реглажа трябва да е минавал валяк през тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си карам така докато не си взема нови гуми.Като стане студено със зимните ще регулирам каквото трябва

абе ти иди си измери налягането в гумите,както ти каза колега по-горе не се вкарвай във филми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе направи си един реглаж на новата кола, 20-30 лв. е, не е милиони. Ако пак дърпа надясно почти сигурно е от гумите, които и така и така скоро ще сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма' мен, и на мен ми дърпа лекинко към мантинелите ама познай - само с летните гуми (с тях я взех). Отначало и аз мислех да ходя на реглаж, ама ха днес ха утре и дойде зимата, купих 4 новички Клебера и колата заспа. Така че, ако не дърпа яко изчакай още 1-2 месеца да сложиш нови гуми и тогава ще си каже... Айде, и да не въртеш гуме и да караш с 200 като мене :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти е сигурно,че е от гумите,защото след като излезна от сервиза за смяна на консумативи и каре ми казаха,че сменяли са и правили реглаж.(питах майстора).Та явно тия гуми са калпави като стане студено и си сложе 4 нови гуми дано да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...