Jump to content

проблем с ходовата част на ауди80


autsider

Recommended Posts

Здравейте! Нов съм във форума. Имам Ауди 80 1,8 моно инжекция. Смених предни дискови спирачки, накладки, селеновите втулки на носачите и тампони на предните амортисъори, но след ремонта при завиване на ляво и дясно се чува някакво тропане сякаш опира някъде. ( луп, луп, луп...). Ако може някой да ми даде съвет от какво може да бъде това да ми пише. Иначе колата е във доста по-добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно имам доста сходен проблем ... при пълен десен се получава и при мен същата работа като тебе ...

а нямам проблеми по окачването всичко е здраво ... не е каре 101 % опитах днеска да врътна гуми и се зачудих доста защото лявата врътна, а дясната тропа - дали наистина не са ми затегнали гумата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си всичко което си пипал дали си го затегнал добре.Аз заради хлабав спирачен супорт разглобих половината кола докато разбера окъде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона на макферсона. Въпреки, че ги смених, пак ми тропа единия...

и при мен тутупкаше така,смених ги и край

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона на макферсона. Въпреки, че ги смених, пак ми тропа единия...

Тва е проблема ... и на мен си потропва така , та е вече време за смяна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Тва е проблема ... и на мен си потропва така , та е вече време за смяна. :hilezh:

И при сменени пак ще си потропва :hilezh: "ТЕ"винаги там си потропват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

я да ъпнем малко тази тема ...

днес смених 4 тампона (селенови втулки) и един максерфон.и пак тропа какво ще реше това ... и реглаж и т.н. всичко което трябва е напревено, доста е дразнещо като навия пълен ляв да се чува това как пристъргва ... да търся друга марка???

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж биалетки, тампони стаб.щанга и притегнете за по сигурно лагерите на главините.Виж ако си сменил амортисъори(тоест вече си с пълнители) дали са хубаво стегнати отгоре гайките им( на тръбата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

биалетките са нови ... селеновите втулки са нови и 2-те ... комплект ги взех... утре ще ходя пак при "майстора" :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Здравейте! Нов съм във форума. Имам Ауди 80 1,8 моно инжекция. Смених предни дискови спирачки, накладки, селеновите втулки на носачите и тампони на предните амортисъори, но след ремонта при завиване на ляво и дясно се чува някакво тропане сякаш опира някъде. ( луп, луп, луп...). Ако може някой да ми даде съвет от какво може да бъде това да ми пише. Иначе колата е във доста по-добро състояние.

Благодаря за съветите. Проблемът ми се оказа в двата лагера на главините. Доколкото за затегнатите джанти първо тях съм проверил понеже това ми е професия. Работя във Примекс - Варна сервиз за гуми. Ако мога на някого да помогна със съвет за гумите направо да ме потърси намясто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели подробности за праховия баланс - цени, резултат, траиност и т.н.

Чел съм вашата страница, но друго си е вътрешен човек да разкаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ до ламарината докато не падне нещо те и на коча мъдете са клатет ама не падът :rolleyes: и моита си потропва като си смених с чисто нови тампони на амортисиорите и пак чука щом чука газ до ламарината и музиката на максимом :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги. Аз имам Ауди 80 б-3 пална инжекция и до такава степен се е разбила ходовата част че имам чуството че ще и падне задния мост :hilezh: .Тропа лопа та са пушек дига ама като нямам пари да я оправя карам така :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Альоооооооо :hilezh: .....абе вече и аз не помня колко са темите по повод хлопащите предници на бракмите ни.....тез пачници и всяка седмица да се ремонтират пак тропат.....може би ако в Германия в сервиз на АУДИ ми сменят всичко може и да изкара 1 година без шум :hilezh:

Иначе си е всичко стегнато и здраво....караш 15-20 хил. км. и качваш пак на подемника и бръмчиш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз имам Ауди 80 б-3 пална инжекция и до такава степен се е разбила ходовата част че имам чуството че ще и падне задния мост :hilezh: .Тропа лопа та са пушек дига ама като нямам пари да я оправя карам така :hilezh:

Не си само ти така.Щом върви,добре,като спре тогава ще му мисля. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...