Jump to content

ПРОБЛЕМ С КИЛОМЕТРАЖА!


Recommended Posts

Днес по някое време установих, че не ми работят дневния и основния броячи на изминатите километри. Скоростомера си работи нормално. Пробвах няколко пъти да натискам бутона за нулиране на дневния брояч, но ефект нямаше....

Някой да е имал подобен проблем или пък да даде идея, как се оправя това нещо... Да не би да трябва нов километраж... :puke::bia::f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление и аз имах същия проблем с километража, както си карах и един ден реши, че му е свършил работния процес. Както при теб всичко останало по таблото си работи: оборотомер; скоростомер и др обаче не отчита изминатите километри :puke:

при мен проблема се оказа следния: след разглобяването на целия километраж се оказа, че преди да си купя колата предишния собственик се е опитал да скрие реалните километри но така го е направил (грубо и неграмотно) че счупил едни зъбчета от механизма :bia:

нямаше как да се оправи и се наложи да си купя нов

моя съвет е да го разглобиш и да погледнесх вътре за какво става въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е редовна практика за съжаление, сега трябва да си избереш на колко километра искаш да ти е колата...успех с поправянето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворих таблото и свалих скоростомера. Проблема е механичен - счупило се е пластмасово зъбно колело.

Обазих се на няколко места, но само на едно място имат, при това го продава с цялото табло.... :puke: Въпроса ми е някой да знае къде може да се намери километраж за Ауди 100?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да-Да ама не! Проблема май изобщо не е в тблото. Днес сложих за проба друго табло и ефекта е същия... Това ме насочва към датчика за изминатите километри или каквото е там....(СКОРОСТОМЕРА СИ РАБОТИ!!!).

Та някой да знае от къде взима сигнал брояча на изминатите километри? На схемите видях един датчик G22 ама не знам физически къде се намира...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да-Да ама не! Проблема май изобщо не е в тблото. Днес сложих за проба друго табло и ефекта е същия... Това ме насочва към датчика за изминатите километри или каквото е там....(СКОРОСТОМЕРА СИ РАБОТИ!!!).

Та някой да знае от къде взима сигнал брояча на изминатите километри? На схемите видях един датчик G22 ама не знам физически къде се намира...?

LORD-e неискам да те разо4аровам, но няма такъв датчик.. дат4ика си е един и за скоростомера и за километража, както и на по-старите жилото е едно :)

прости при един оборот на лявото ти колело дат4ика за скоростомера/километража дава два импулса, а производителя знае тези два импулса на колко метра път отговарят, когато си с предписаните гуми де :)

и ето ти километраж, а като включим и времето м/у появата на тези импулси - ето ти скоростомер V = S/t нали така беше? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем и го отстраних по следния начин. Моето Ауди е B2. Модела на километража е W=980. Като се разглоби километража има 1 сиво колело което движи дневния и основния километраж. То трябва да е здраво набито във оста на основния километраж. При мен се оказа, че от много работа това колело се върти без да върти оста. След доста опити да го оплътня нищо не се получи и разглобих километража на 1 Джета и си взех колелото (на Джетата е еднакво по големина и брой зъби, нищо че е различен модела). Това е от мен. Ще се радвам ако съм ти помогнал :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Smith ми даде колелци и го монтирах, но ще го пробвам в понеделник, че ми се отвориха извънредни задачи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите!И при мен възникна същия проблем.Та имам 2 въпроса.Първия е имали нещо за което трябва да внимавам при разглобяването на самото табло щото го смъкнах ама и идея си нямам как да го разглобя.И втория е мога ли да си сложа табло с оборотомер и той да бачка понеже моито е с часовник,а ми казахо че можело направо да си сложа такова с оборотомер.А съм намерил такова табло за 50 лв една морга и се чудя какво да правя.Ако става само със замяна мисля направо да си сложа онова с оборотомера,че с тоя часовник е много скапано,а с оборотомер е друга работа.Колата е тая от подписа.Благодаря предваритерно ако някой ме светне какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успя ли да решиш проблема? Аз имах подобен проблем със километража - скоростомерът работи, ама колелцата не се въртят. Не ми се даваха 50 лева за друг уред и си ремонтирах моя... При мен проблемът беше студена спойка - да не повярваш, че и на BOSH му се случват такива работи :D

Да-Да ама не! Проблема май изобщо не е в тблото. Днес сложих за проба друго табло и ефекта е същия... Това ме насочва към датчика за изминатите километри или каквото е там....(СКОРОСТОМЕРА СИ РАБОТИ!!!).

Та някой да знае от къде взима сигнал брояча на изминатите километри? На схемите видях един датчик G22 ама не знам физически къде се намира...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успя ли да решиш проблема? Аз имах подобен проблем със километража - скоростомерът работи, ама колелцата не се въртят. Не ми се даваха 50 лева за друг уред и си ремонтирах моя... При мен проблемът беше студена спойка - да не повярваш, че и на BOSH му се случват такива работи  :D

Живот и здраве - утре, че днес много бачкане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И втория е мога ли да си сложа табло с оборотомер и той да бачка понеже моито е с часовник,а ми казахо че можело направо да си сложа такова с оборотомер.А съм намерил такова табло за 50 лв една морга и се чудя какво да правя.

Здрасти, сега по празниците 3,4,5 и 6 септември ще съм в Дряново. Ако си на линия може да се видиме хем да ти дам стикерите, хем ако искаш направо да сложиме мойто табло при тебе за проба :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, сега по празниците 3,4,5 и 6 септември ще съм в Дряново. Ако си на линия може да се видиме хем да ти дам стикерите, хем ако искаш направо да сложиме мойто табло при тебе за проба  :P

Здрасти lllubo,

Имам ти номера и ако имам възможност да дойда ще ти звънна.Още незнам къде ще съм почивните дни.Но ако съм тук ще направя всичко възможно да се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го оправих, благодарение на любезното съдействие на SMITH! Оказа се не само счупено зъбно колелце, но и студена спойка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си реших проблема само,че с ново табло.Моето го разглобих само,4е се счупи стрелката на скоростомера а и на колелцата ил.м нямаше нищо и стана още по зле.Та отидох в една морга и си купих за 50 лв друго.Цели 3 пробвах докато намеря да му бачка всичко.Нямаше от В3 и взех от В4 ама пасна идеално.Моето беше с часовник а това с оборотомер и си бачка.Само лампичките не отговаряха всички ма ги нагласих и тях.Единственото дето не ми хареса 3 ,че е с 45 хил.км повече от това което показваше моя ама та и без това не се знае на колко ми е колата в дейсвителност.И едно въпросче:след като е от Б4 километража дали ще лъже в отчитането.По моя преценка поне на брояча мери вярно щото го засякох по разстояние което знам точно колко е и си показа колкото брояча на старото тобло.По ме притеснява скоростомера ма и той мисла ,че е долу горе верен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...