Jump to content

Прецаках осветлението на таблото ...


Nikkie

Recommended Posts

Днес нямаше какво да правя и реших да подменя изгорелите лампички по таблото.Свалих го без проблем, проверих всичките лампички, извадих тия които бяха изгорели и отидох до магазина да взема нови.Сложих новите и таблото първоначално си светеше отлично, втория път когато го включих нищо не светна.След което свалих отново таблото и видях че новите лампички са 12V 2W, а изгорелите са по 1.1W.

Всичко друго по таблото си работи добре лампичката за габаритите си свети, за дългите светлини също, стрелките на мигачите си мигат всичко наред само дето няма осветление на самото табло.

От къде може да идва проблема и евентуално от морга за колко пари мога да си взема табло ?

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи едната крушка и иди в магазина и виж дали слагаш правилните крушки ...

Според мен ще трябва да ги подмениш всичките (тези които са за осветлението на таблото).

Що се отнася до цена ... аз си взех наскоро табло с оборотомер за 60 кинта ... така че ... ако не се оправи бих казал , че лесните неща ... винаги излизат скъпи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално в магазина отидох с една от изгорелите крушки, за да мога да покажа какво точно ми трябва.След като се прецака осветлението, пробвах със старите(изгорели) крушки и пак не светеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е нали са изгорели как да свети с тях :hilezh: ...

отиди до магазина и земи крушка която си сигурен, че работи и сложи нея да видиш дали ще има ефект ...

виж дали си и вкарал буксите на таблото както трябва и до край ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгорели са няколко(3), а не всичките.Дори без тия 3-те, когато отивах към магазина с колата таблото си светеше, с изккючение на местата на които нямаше ламба разбира се.Като вариянт остава да са ми изгорели абсолютно всички лампички от осветлението по таблото, но силно ме съмнява...

Буксите си влизат 100%, няколко пъти специално тях откачах и закачах.Явно нещо друго съм прецакал, какво обаче ... :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам такъв проблем...не е нито от таблото, нито от крушките!някъде инсталацията е увредена.смених крушките и светна за малко после изгасна.като разглобя таблото ще кажа къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално в магазина отидох с една от изгорелите крушки, за да мога да покажа какво точно ми трябва.След като се прецака осветлението, пробвах със старите(изгорели) крушки и пак не светеше.

Колега първо намери правилните крушки от оторизиран магазин , и ако

пак не свети размърдай наляво / надясно една стърчаща врътка на таблото

под оборотомера която регулира силата на осветление на таблото (нарича се реостат).

Врътките на парното светят ли ,или само таблото не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да е бушон ?

Колега първо намери правилните крушки от оторизиран магазин , и ако

пак не свети размърдай наляво / надясно една стърчаща врътка на таблото

под оборотомера която регулира силата на осветление на таблото (нарича се реостат).

Врътките на парното светят ли ,или само таблото не свети.

Крушките са каквито трябва, с единственната разлика, че са не 1.1W както оригиналните, а са 2W.Първоначално като ги подмених, пак ще повторя, всичко си светна както трябва, тогава и завъртях врътката на таблото за силата на осветлението, да видя дали е до край(до край си беше) след което изгасих всичко и сглобих изцяло таблото, малко по късно обаче включих габаритите и само осветлението на таблото не светна.Всичко останало си е ОК включително и врътките на парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да е бушон ?

Номер 14

Ако е бушон няма да имаш светлина и в жабката и на задния номер. Бушончето е 5 ампера, номера го писах по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да е бушон ?

Крушките са каквито трябва, с единственната разлика, че са не 1.1W както оригиналните, а са 2W.Първоначално като ги подмених, пак ще повторя, всичко си светна както трябва, тогава и завъртях врътката на таблото за силата на осветлението, да видя дали е до край(до край си беше) след което изгасих всичко и сглобих изцяло таблото, малко по късно обаче включих габаритите и само осветлението на таблото не светна.Всичко останало си е ОК включително и врътките на парното.

Мисля ,че бушона е №14 - 5 А.

На него освен осветлението на таблото , е вързано и осветлението на задния номер.

Провери дали свети отзад номера , и като цъкнеш на габарит дали свети крушката

която осветява жабката като я отвориш.

А гледам ,че колегата sloter ти е казал за бушона.

Редактирано от и.николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е от бушона.

Преди минути слязох до колата да видя как стоят нещтата.Та, не светна лампата в жабката и номера, но забелязах, че и врътките за парното не светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще е той ...

аз когато си връзвах запалка до ръчната спирачка и по невнимание (понеже ме мързеше да сваля бушона) и го изгърмях и процедурата беше същата ... :flipoff:

Явно ще трябва да намериш същите крушки ... че с тия другите явно не става номера :flipoff:

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно проблема е в това че са 2W, а не 1.1, както старите.Жалко за крушките, бяха по 1.50лв бройката, но пък в магазина ми казаха, че ще ми ги подменят ако не стават, ще видим утре какво ще се получи.

Благодаря на всички отзовали се :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още две, възможни причини да не светят, ако не е от бушона. Едната е от по-силните крушки да ти е изгорял реостата на таблото за който колегата ти е споменал по-горе. Другата възможност е проблема да е в лоста за включване на светлините, случвало ми се е след разглобяване за профилактика да не включва именно светлините на таблото, едва ли при тебе е това защото ако не си го пипал ще е голямо съвпадение да се повреди със смяната на крушките, по-скоро dominator-а да провери него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли е от крушките По скоро някъде е дало на късо по невнимание при вкл табло-бушона заминава(непрофесионално мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...