Jump to content

Нокия N97?


Recommended Posts

Като софтуер може да не е най-най.. но да не забравяме всъщност кое прави навигацията читава, картата и само картата.

В случая за България са фаворит, вероятно за доста дълго време напред.

Лошото е че другите не си бутат много дупетата да променят това.

Докато за картата на геотрейд (гармин) бая народ се занимава и продължава доста усилено.

Това го пиша след минати 60к км в България и Македония, всяка следваща версия е по-подробна и оптимизирана.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 172
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе всъщност bgrouting е доста по-подробна от ОФРМ Геотрейд особено в по-малките населени места.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отричам, но не ме кефи и оптимизиран софт без читава карта.

и все пак в какво се изразява бъгавоста?

пак да напиша нямам наблюдения за лаг или кофти респонс на гамин хт

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам бъгав а тежък. Като пусна гармин и телефона умира в ролята си на телефон. Всичко работи ужасно бавно. Като ти звъни докато изкара кой се обажда можеш да изпушиш 2 цигари :hilezh: Самия Грамин също докато рутира ако разцъкваш по менютата или разглеждаш картата лаги та се не трае. Понякога се замисля и ти казва да завиеш в последния момент или дори след това. Разчертаването на картата при зуум и навигиране по нея е ужас бавно дори когато си на минимални детайли. На Нокия Мапс всичко се случва моменталически и просто си е софтуер правен специално за телефони. Има и режим сателитни снимки като при гугул мапс което е адски полезно в непознат район макар за сега да има снимки само на по-големите градове. И до сега ако се налагаше да навигирам из София винаги си ползвах мапса вместо гармин.

ПС: Телефона ми е н78.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е все пак нали трябва да си продават и гарминфона, няма как иначе :hilezh: .

При мен с инаталирана базисна карта на света + топографската (15 мб) движи добре.

Не казвам светкавично но все пак задоволително, единствения кусур е скролването на картата факт.

Но все пак процентно погледнато навигацията и задаваш (казваш) закарай ме до еди къде си и караш.

Докато шофирам нямам навика да бърникам музики, телефони или подобни .

Гледам си пътя.

Е71 е телефона, макар че не мисля чак толкова да зависи... ма знам ли.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там ти е грешката, че много се задълбочаваш :hilezh:

и аз не съм имал проблеми с гармина на 5800 и на е66, върви си доста приятно и бих казал че за мене е фаворит сред алтернативите ... принципно ползвал съм и айго преди и никък не съм доволен нито от работата, нито от лага и каквото и да било :flehan:

гарминчето доста прилично се държи на телефони, леко, не бави и те така ...

и се пак да не забравяме че на телефона също има отворени процеси както на компютъра и когато се натрупат повечко започва да бави и да збъгясва, принципно по 1 рестарт на ден, гарантира по-добра работа или ако не ви се заминава с рестарт един такс мениджър, който да управлява процесите и да може да ги спирате когато не ви трябват, защото има някои програми които остават да си работят нищо че са спрени .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно пътуваш рядко с навигация... затова.

Мен работата ми го изисква всеки ден да я ползвам, макар и не на телефона (нюви 255W с идентична карта).

До толкова съм и се доверил вече че няма на къде, било то в София или не.

Ако си задал коректно настройките да те води по-бърз маршрут и да не прави обратни завивания и т.н повече не я пипаш.

Просто адрес и газ.......но винаги има но.

Няма перфектна карта, случки много... къде ново поставени забранителни знаци и подобни.

Хубавото е че с ъпдеитите се чистят тези неща.

Въпрос на избор дали да се скролва мазно или да имаш надежден навигатор :hilezh: .

п.с не съм фен на гармин в частност но за момента предлагат по-добрия продукт за България било то в лицето геотрейд картата или не.

добавям и друго:

След проведения от мен лично експеримент с нювито и телефона с зададени еднакви настройки нямаше ниакакви отклонения.

Нито от към маршрут нито от към забавяне при рутиране или изговаряне на предупреждения за камери, радари или наближаващи завои.

Просто 1:1.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено след качването на подобрената карта на БГ,НокиаМапс е много добра.Няма никакво забавяне,много е подробна,преглеждането на картата е бързо и лесно,както и другите функции на телефона работят както трябва когато е включена.

Имам един голям минус в сравнения с Гармин и това е,че не може да те известява за камерите по пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е все пак и хората с радар детекторите им трябва хляб :hilezh:

но иначе аз предпочитам да използвам нокиа мапс пред гармин принципно, защото си е направена за телефона и като цяло интерфейсно е едно доста добро предложение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

А да знаете как да си кирилизирам клавиатурата?

Тия дни се сдобих с N97. И се захванах с кирилизацията. Понеже за България е зарязана работата се оказа че руснаците нямат грижи. Съответно телефона получи нов продуктов номер 0576403 (Русия, черен). След ъпдейт на фърмуера през ОВИ - о, чудо! Има вече кирилица (за съжаление на хардуерната клавиатура буквите са разместени). Виртуалната клавиатура е кирилизирана. Никакви драйвери и хакове не съм качвал.

Още му боря настройките. Дразни ме че рути позвъняването през блутута и иска да ми спука тъпначето. Иначе не е забивал и говори отлично. ГарминХТ работи успешно.

А, да. Имал бъгове в GPS антената. Предобрих я. :hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно. Може да си го оправиш сам. Тия дни като я тунинговам ще пусна снимки. :steinigung:

Ремонта ми е "nondestructive". т.е. нищо не се пипа по телефона. ;)

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни като я тунинговам ще пусна снимки. :steinigung:

Надявам се част от оборудването да не е сателитка от два и двайсе;)!

Наистина ако си оправил тая гадост дай да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това сивичкото с дупчиците е гумичката върху ГПС антената.

n97gpsant.jpg

Снабдяваш се с тънко медно фолио, Вероятно и алуминиево за готвене ще стане с някакво влошаване. Изрязваш лентичка с ширина 3мм (прибл.), дължина около 60-70мм и я залепваш с тиксо върху антената в посока нагоре по снимката. Ако се загледате на нея ще видите клупа на оригиналната антена. Там перфорацията е прекъсната. Залепвате лентичката така че да препокрива края на клупа и да стърчи нагоре. Всичкото това без капак. Залепвате батерията да не пада с тиксо. :steinigung:

Поставяте телефона хоризонтално (новата антена стърчи наляво). Пускате ГПСа да показва силата на сателитите в Гармин. Махате лентичката/слагате и гледате има ли подобрение. Може да лъжа?

Сега идва тънката част.

Хващате една ножица и почвате да подрязвате по малко антената както е залепена докато добиете максимален сигнал. ;)

По сметки трябва да е дълга 52мм. Ама реално не е ясно колко трябва да е защото остава и оригиналната антена. Моята в момента е 70мм и се нуждае от подстригване.

Накрая съм я сгънал на "Г" така че да обикаля камерата надолу (минава през една дупка срещу която има стърчушка на капака).

Приятно забавление.

========

Ето от къде е ИДЕЯТА.

Само че там копаят по телефона. И не ми харесва вида на антената. С жичка ще има много загуби от скин ефект. Честотата на GPS е около 1500 MHz. За това ползвам капацитивен ефект за прехвърляне на сигнала и по-широка антена за намаляване на загубите.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро отварях един ТомТом, ако ти кажа колко добре беше опакован вътре с готварско фолио :steinigung:.

Чак ме е яд че не го снимах преди да го дам на собственика и да му кажа че е за кофата.

В гармин 255W няма и следа от фолио, но пък има ебаси и голямата антена ;).

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си поиграх с антената. Е какво и да направите върху нея нещата се подобряват спрямо фабричното решение. Нокиа така са се оакали че не е истина. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но това е "чистата" 97-ца, а при минито как да отворя капака?:hilezh:

Най-накрая ще взема един китаец безпороден и ще мирясам:respekt:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефончето е супер имам го от година и малко .. доволен съм :zustimm: Ако разполагаш с повече пари ти предлагам Nokia N8,Nokia E7 нови модели са от доста време ги чакам ..на скоро почнаха да ги рекламират .. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но това е "чистата" 97-ца, а при минито как да отворя капака?:D

Най-накрая ще взема един китаец безпороден и ще мирясам:zustimm:.

Мога да ти предложа една 97-ца с лош външен вид, но и с пълен комплект нови панели. Ще бъде на символична цена. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...