Jump to content

Как се обучава ключ с VAG COM


mladen99

Recommended Posts

Здравеите, купих си ето този ключ (оригинален на Ауди)

post-37121-1249211175.jpg

Сега ще си направя металната част на ключар, но мога ли да обуча вградената ампула към колата....

Или как става, трябва да правя нова ампула при ключар ли?

Прочетох това но не ми е много ясно за какво става въпрос, може ли някои по компететен да каже.

Имам приятел с VAG COM с които може да го направим, но тои нее запознат с тези опции.

Така че ще съм благодарен ако някои даде компетентно обяснение.

А колата е Ауди А4 ноември 99г. 1.9тди

Това прочетох от Купува/Продава

" ето как се обучава ключът с VAG-COM и какво ви е нужно в зависимост от вида на имобилайзера:

Immobilizer 3 Key Matching

Updated 29 Mar. 2005

Ross-Tech is not responsible for any damage or problems that may result from following these instructions. They are to be used at your own risk.

This procedure details how to match new keys to Immobilizer-equipped VW/Audi vehicles with Immobilizer III (2002+ Golf. Jetta, New Beetle, Passat). As of 11 Mar. 2002, VW and Audi are providing 7-digit Secret Key Codes in place of the earlier 4-digit SKC's. Keys must be coded using the new 7-digit SKC (secret key code) method unless the owner still has the correct 4-digit code.

Immo-3 knows your car's VIN. Access 17-Instruments (or separate 25-Immobilizer on vehicles that are set up that way) and look at the first "Extra" field.

If you see something like: "Immo-ID VWZ7Z0W0648696" You've got Immo-2 (or maybe even Immo-1 in earlier non-US models).

If you see something like "WVZKB58001H231169 VWZ7Z0W0648696" You've got

Immo-3. The first 17-digit string is the VIN. The second 14-digit string in the Immo-ID.

Important Note: Unless you ALREADY have the SKC information for your vehicle and components then you will NOT be able to do any of the Immobilizer functions.

Click this link for more information.

Procedure for matching keys to vehicles with Immobilizer III in the Instrument Cluster:

1. [select]

[17 - Instruments]

Write down the 14 digit Immobilizer ID number from the "Extra" field

2. Take that ID number to your dealer and request your seven-digit SKC, along with the workshop code and importer number (all this information can be found in the upper-right corner of the Administration screen of the dealer's VAS 5051). Additional information about how to find the WSC and Importer Number can be found here.

3. Measure the car's battery voltage, it must be 12.5 V or higher.

4. You can check to make sure a key has the correct electronics in it so that it can be matched to the Immobilizer by:

[select]

[17 - Instruments]

[Meas. Blocks - 08]

Group 022

[Go!]

The value in field 3 must be 1. If value is not 1, the key is not capable of being adapted to Immobilizer. You can check each key in this manner.

5. [select]

[17 - Instruments]

[Meas. Blocks - 08]

Group 024

[Go!]

Any numbers displayed in fields 1-4 represent the time in minutes that must be counted down before the Immobilizer is unlocked. If the fields are all zero, skip to step 6. If the Immobilizer is locked:

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Do not switch off the ignition! Allow the car to sit for AT LEAST the number of minutes that were indicated by the display in Group 024

6. [select]

[17 - Instruments]

[Meas. Blocks - 08]

Group 024

[Go!]

Make sure all fields are zero.

[Done, Go Back]

7. [Login - 11]

[use 7-digit PIN/SKC]

Enter the 7-digit PIN, Date on which the PIN was generated by the dealer, along with the Workshop Code (WSC) and the Importer number of the dealer that generated the code.

[OK]

8. VAG-COM will validate the data you have entered and return you to the Login screen, where the Login Code will show as "XXXXX".

[Do It!]

9. [Adaptation - 10]

Enter 21 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0

[save]

This clears out the old key-matchings.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys

[save]

10. [Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Switch ignition off and remove key

11. Insert next key to ignition and switch ignition on again

The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out

Switch ignition off and remove key

12. Repeat step 11 with each key until all keys have been matched.

Key Matching with 4-digit SKC

Updated 29 Mar. 2005

Ross-Tech is not responsible for any damage or problems that may result from following these instructions. They are to be used at your own risk.

This procedure details how to match new keys to Immobilizer-equipped VW/Audi vehicles. As of 11 Mar. 2002, VW and Audi are providing 7-digit Secret Key Codes in place of the earlier 4-digit SKC's. Keys must be coded using the new 7-digit SKC (secret key code) method unless the owner still has the correct 4-digit code.

Important Note: Unless you ALREADY have the SKC information for your vehicle and components then you will NOT be able to do any of the Immobilizer functions. Click this link for more information.

Procedure for matching keys to vehicles with Immobilizer in the Instrument Cluster:

(includes many 1999+ Golf/GTI/Jetta/New Beetle/Passat, also Audi)

1. [select]

[17 - Instruments]

[Login - 11]

Enter zero followed by the 4-digit SKC.

For example, if your SKC is 1234, enter 01234.

[Do It!]

2. [Adaptation - 10]

Enter 21 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0

[Test]

[save]

This clears out the old key-matchings.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys

[Test]

[save]

3. [Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Switch ignition off and remove key

4. Insert next key to ignition and switch ignition on again

The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out

Switch ignition off and remove key

5. Repeat step 4 with each key until all keys have been matched.

Procedure for adding keys to vehicles with separate Immobilizer:

(Includes 2000+ EuroVan, Cabrio, and many older non-US models)

1. [select]

[25 - Immobilizer]

[Login - 11]

Enter zero followed by the 4-digit SKC.

For example, if your SKC is 1234, enter 01234.

[Do It!]

2. [Adaptation - 10]

Enter 01 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0

[Test]

[save]

This clears out the old key-matchings.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys

[Test]

[save]

3. [Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Switch ignition off and remove key

4. Insert next key to ignition and switch ignition on again

Count to two ("One one-thousand, two one-thousand") out loud

Switch ignition off and remove key

5. Repeat step 4 with each key until all keys have been matched. "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако нямаш код за обучение (генерира се от номера на фабричният имобилайзер и шасито на автомобила), не можеш да го обучиш. Обучават се всички ключове (ако имаш други) заедно иначе, няма да работи липсващият. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре премести ампулата от стария ти ключ в този който си купил. Лепваш ампулата някъде отпред и не се занимаваш с глупости. С ВАГ-КОМ трябва да знаеш ПИН-а на имобилайзера, затова е по-лесно с ВАГ-ТАХО, който го прочита софтуерно.

Искам просто да имам и втори ключ които да си работи и да си пали колата с него (резервен) затова не искам да сменям ампулите.

Пина на имоб. мисля че го имам понеже като купувах колата ми дадоха един пластмасов ключ и едно пластмасово картонче с 7 цифри.

А какво е това "ВАГ-ТАХО" ясно е че е некаква програма като ВАГ Ком, но за какво служи и как рабти.

Ако нямаш код за обучение (генерира се от номера на фабричният имобилайзер и шасито на автомобила), не можеш да го обучиш. Обучават се всички ключове (ако имаш други) заедно иначе, няма да работи липсващият. :grindev:

Обучението като това по горе описаното ли трябва да стане?

Имам само един ключ и сега си купих този, стария е без бутони обикновен, и смятам да си го оставя резерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този 7 (при 3-то поколение на фабр. имобилайзера) или 4 пинов код (при 1 и 2-ро поколение на фабр. имобилайзера) се вкарва в група 11 Login, за да ти отключи и разреши обучението на нови или стари или нов и стар ключове към фабричната система на имобилазера. При четвърто поколение е доста по сложно! :grindev:

Сега като загледам този ключ не ели за американските модели на Ауди. За автомобилте зад океана имат различни системи имобилайзер и не съвпадат в повечето случаи с европейските коли. На много по-нови модели имаше вградени по-стари системи на имобилайзера. Ключът може и да не иска да се обучи. Дистанционното обучихте ли го работи ли към автомобила. По скоро отиди на ключар да ти направи копие на чипа на твоят ключ и да го сложи в новият ти ключ и забравяш горните процедури. :huh:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този 7 (при 3-то поколение на фабр. имобилайзера) или 4 пинов код (при 1 и 2-ро поколение на фабр. имобилайзера) се вкарва в група 11 Login, за да ти отключи и разреши обучението на нови или стари или нов и стар ключове към фабричната система на имобилазера. При четвърто поколение е доста по сложно! :hilezh:

Сега като загледам този ключ не ели за американските модели на Ауди. За автомобилте зад океана имат различни системи имобилайзер и не съвпадат в повечето случаи с европейските коли. На много по-нови модели имаше вградени по-стари системи на имобилайзера. Ключът може и да не иска да се обучи. Дистанционното обучихте ли го работи ли към автомобила. По скоро отиди на ключар да ти направи копие на чипа на твоят ключ и да го сложи в новият ти ключ и забравяш горните процедури. :hilezh:

Нямам представа от къде е дошъл ключа дали е зад океана или не. При мен доиде от София или Пловдив беше колегата които ми го изпрати.

Алармата на колата е допълнително монтиана и все още не съм ходил при алармаджиите да кажат дали ще може да се настрои към алармата или ще трябва да се мъча с платката да я нанаждам на това дистанционно, което ще е трудно понеже бутоните малко не отговарят на местоположение.

Неща да ходя при ключари, по точно 1-во искам да разбера каква е протцедурата и дали въобще е възможно, понеже нямам излишни 150лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа от къде е дошъл ключа дали е зад океана или не. При мен доиде от София или Пловдив беше колегата които ми го изпрати.

Алармата на колата е допълнително монтиана и все още не съм ходил при алармаджиите да кажат дали ще може да се настрои към алармата или ще трябва да се мъча с платката да я нанаждам на това дистанционно, което ще е трудно понеже бутоните малко не отговарят на местоположение.

Неща да ходя при ключари, по точно 1-во искам да разбера каква е протцедурата и дали въобще е възможно, понеже нямам излишни 150лв.

Кат нямаш излишни пари и ако не искаш да влезеш във филми не пипай нищо. Този ключ няма да стане на твоята кола. Освен това номера дето ти е даден на картонче е номера на желязото да си го копираш. В Европа вече не ползват 4 или 7 цифров код, а се работи On - Line

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат нямаш излишни пари и ако не искаш да влезеш във филми не пипай нищо. Този ключ няма да стане на твоята кола. Освен това номера дето ти е даден на картонче е номера на желязото да си го копираш. В Европа вече не ползват 4 или 7 цифров код, а се работи On - Line

Сега като нямам излишни пари мога да си преместя просто ампулата. ОБАЧЕ искам да си направя и дубликат.

И нека се върнем на темата, благодаря много за съветите "не пипаи тук, не пипаи там... не се занимаваи" и други подобни.

Мислях че това е форум за споделяне на Информация, и решаване на проблеми относно марката, но изглежда понеже автомобила е доса масов и има какви ли не хора тук.... Както такива които могат и ти помагат, но изглежда са много малко, едва 10-тина % а останалите са сиирджии, спамаджии, хора които просто еи така си пишат коментари.

Моля нека САМО хора които знаят как става да пишат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на ключар. Прави ти ампула със скачащ код за 150-200 лева и си готов!

Дистанционното вътре, което командва централното няма да може да го обучиш за твоята...

Можеш обаче евентуално да вкараш платката на алармата вътре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да стана банален и да ти поспамя темати, ти казвам - хвърлил си пари на вятъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е хвърлил пари на вятъра!

Просто има още пари да се дадат, за да стане както той иска...

П.С. Все пак сме направили къмто трийсе и повече ключа на колеги от целия форум!!! Не е като да си говоря само...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на ключар. Прави ти ампула със скачащ код за 150-200 лева и си готов!

Дистанционното вътре, което командва централното няма да може да го обучиш за твоята...

Можеш обаче евентуално да вкараш платката на алармата вътре!

Не разбрах кое ще ползва, корпуса ли само? И за тва е дал 100- 150 лв, или грешно съм разбрал. Поправете ме ако греша, но този модел ключ се появява към 2004 г. , за имобилайзер 4, на всичкото отгоре е за американския пазар и кое ще му е ползата от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Визията, колега, визията...

Човек какво ли не прави за едната визия... и нямам предвид само кoли и жени :hilezh:

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове нямам нищо против да си пишете някаде, но нежелая да е в моя пост.

Така че пак ще ви помоля да си оставите глупавите въпроси за себе си.

А ключа дали така или иначе ще го накарам да работи, ако някои ключар не го направи за малко пари ще си го направя сам без 1.стотинка да давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове нямам нищо против да си пишете някаде, но нежелая да е в моя пост.

Така че пак ще ви помоля да си оставите глупавите въпроси за себе си.

А ключа дали така или иначе ще го накарам да работи, ако някои ключар не го направи за малко пари ще си го направя сам без 1.стотинка да давам.

Мислех да ти помогна,но с този си пост ме отказа.Не мога да разбера защо питаш за помощ а после пишеш че ще справиш сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората ти казаха доста пъти че това което искаш няма да стане така - ама според теб те спамят в темата ти.

Колегата Юлиан (juliani) е един от най добрите ключари във форума - не игнорирай мненията с лека ръка.

С няколко думи ще се опитам да обобщя това което се опитаха да ти кажат колегите:

1. "ампулата" на този ключ (имобилайзера му) е еднократна и на теб няма да ти свърши работа каквото и да правиш - тя вече е настроена веднъж.

2. Дори и да беше чисто нова пак нямаше да ти свърши работа, защото е от друго поколение имобилайзер.

Обобщено ти трябва нова ампула за имобилайзер, после чак ще я обучаваш. Колко струва ще ти кажат хората които се занимават с това.

3. Дистанционното за фабричната аларма на аудито на този ключ не става за твоята кола - трябва да местиш от друг ключ/аларма.

Т.е., както ти казаха колегите си си купил само корпус на ключ и е нужно нарязване на ново перо, нова ампула на имобилайзера и нова електроника за дистанционното.

Извиняавай за спама!

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визията в ключа не кара колата и с нищо не помага ...

Аз да има кой да ми направи 2-ключа с старата кутийка-визия за Б5 модела на А4 и на добра цена хич не ме интересува заоблен ли е правоъгален ли е какъв е ... даже на мене оригиналната визия на Б5-сгъваемия ключ ми харесва адски много.

По темата ... колегата пуска теми за разнообразие в тоя форум не за помощ нищо лично поне аз с тъкова впечатление съм останал от постовете му.

Пожелавам ти колега да си направиш ключа и да ти върши работа и да му се радваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно много благодаря на всички "РАЗБИРАЧИ" които ми помохнаха, и още повече на онези които не ми помогнаха и дори и коментари не писаха да ми спамят темата.

Така днес за 15лв. всичко си доиде на мястото, колата има 2-а ключа и с двата пали без ядове. Сега единственото сложно ще е алармата, ама щом съм станал спец ключар, и с алармата ще се оправя.

Пък вии си пазете в таина всико което знаете или по добре вземете изтриите така или иначе никуму ненужния си форум.

Досега наистина само един човек ми е помагал със съвет които беше наистина от голяма полза, всичко останало е пълна боза.

Довиждане и Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не ти аресва форума не влизай бе :bia:

Бахти нахакания разбирач :lol: Жив и здрав да си,ти и ключа ти.Току що откри топлата вода.

С такова неблагодарно отношение нищо няма да постигнеш!

Ае със здраве :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е хубаво да се помага на хора които се разбират от дума и съвети.

Ти не спадаш към това определение ... напротив ти си философ и убеждаваш в всеки един пост в това което е далеч от истината.

И да не се впускаме в подробности както е казал колегата по-горе след като не ти харесва форума не влизай и не пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то май след поста на juliani и ggatwo , колегите наясно с тези детайли по нашите каручки темата се изчерпа , а и човека си е решил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте клеги, този форум нали е да си помагаме е не да даваме по 200 лв за ключове. Един транспондер в китаи струва 3 $ с безплатна доставка , обучава се лесно с ВАГ тачо ако не знаеш пинкода или не можеш да го прочетеш е проблем. MEGAMOSCRYPTO транспондери са еднократни и не се пишат по никакъв начин, освен с сервизна диагностика..

Редактирано от kukov_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте клеги, този форум нали е да си помагаме е не да даваме по 200 лв за ключове. Един транспондер в китаи струва 3 $ с безплатна доставка , обучава се лесно с ВАГ тачо ако не знаеш пинкода или не можеш да го прочетеш е проблем. MEGAMOSCRYPTO транспондери са еднократни и не се пишат по никакъв начин, освен с сервизна диагностика..

Колега аман от глупости.Аз лично ще купя 100 транспондера от теб за по 3 долара-пиши ми на лично да ти кажа какви искам :) Било много лесно всичко -ми и аз знам как Ауди поръчват части навсякъде по света(та дори и в БГ) и накрая сглобяват цяло Ауди и ни го продават за 100000лв. ама не се опитвам да си го направя сам.Има нещо които човек може сам и които не може. Ако колегата беше пуснал темата по нормален начин (питайки как да си помогне в конкретния случай,а не обяснявайки ни как видиш ли е много лесно да се обучи ключ) аз лично веднага щях да му помогна за без пари.И щеше да си свърши работата много по интелигентно от сега-за 15лв. си е нарязал перо на сгъваемия ключ по неговия шифър и после е извадил чипа от оригиналния му ключ и го е залепил на гривната и сега и двата ключа палят :hilezh:

Редактирано от Tunder
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз не знам какво очаква колегата? Ключаря да му каже как става ли? Да бе да... Се едно в някоя тема дето питат как се сменят гумички на клапаните някой майстор да обясни точно как се прави B) Щеше да е прекалено хубаво. А и колегата пита как да обуча ключ а не как да сменя капсулата. За да обучи имобилайзера като не знае кода ще му трябва минимум кабел VAG K+CAN Commander за 120-30 кинта и ако се закучат нещата ноу-хау дето никой ключар няма да си го пусне свободно по форумите :) И те деца хранят тия хора ей... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...