Jump to content

Проблем при Ц4


kinjal

Recommended Posts

Подобни проблеми се срещат при Голф 4 с неделящ супорт,който е на шенкела.Сменяват дискове и пак тресе , но при смяната (заради ъпгрейд на по големи дискове и апарати) на този шенкел с делящи супорти проблема изчезва,та според мен може там е проблема-главина или шенкел :rolleyes:

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега от форума ми услужи с чисто новите си дискове(за което съм му благодарен) и ...всичко спи :) Никакво тресене и абсолютно гладко спиране ;) ,мамка му пак са се изкривили.Още са почти нови и отново криви,потресен съм (нещо и стругаря не я е свършил както трябва).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при стругаря да му кажа че положението е същото и той ме увери че на 100% дисковете са прави пък и досега не съм имал проблеми с него престъргвал ми е и преди и понеже тази вечер не ме свърташе реших да сваля диска запалих колата включих на скорост и като погледнах главината ми се видя че леко бие и според мен от нея идва целия проблем но немога да съм на 100% сигурен просто вече взех да се съмнявам във всичко но 2 пъти да попадна на калпави дискове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти добре с телена четка леглата на дисковете и челото на фланеца на главината - може да има ръжда, която да ги надига и затова да бие :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти добре с телена четка леглата на дисковете и челото на фланеца на главината - може да има ръжда, която да ги надига и затова да бие :rolleyes:

също така след почистването може да се провери биенето на главината с индикаторен часовник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес занесох дисковете при друг стругар който видя къде е грешката на първия и се надявам да я е поправил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих в Юнитрейд за цената на дисковете-АЛТЕРНАТИВНИТЕ струват 202лв което се ядва и казаха че са добри, а за истинските бяха някъде над 300-360 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас имате машина за дискове , като няма нужда да се свалят и от колата...Това е в сервиз Хонда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас имате машина за дискове , като няма нужда да се свалят и от колата...Това е в сервиз Хонда.

Много ми се иска да чуя мнението на някого ползвал услугите на въпросния сервиз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам приятел с Акорд , който само там си прави колата и като цяло е доволен. Ако питаш относно процедурата с дисковете...нямам идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лолеги пак започна да ми тресе волана при натискане на спирачките дисковете са нови(макар че и старите бяха нови аз ги смених че мислех че е от тях) накладките са нови даже онзи ден носих новите дискове да ги престържат но уви същия к...р направо се шашкам вече немога да си обясня тоя проблем вече се съмнявам да не са криви главините или пък да съм попаднал по някаква случайност на менте дискове които доста бързо се изкривиха вашето мнение какво е? :flehan:

И аз съм като теб Колега, сменил съм всичко, но пак тресе при спиране, мисля че е от криви главини, друго не се сещам :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз при всяко тресене вече ще акцентирам пръво върху дискове.Втори комплект кривя за около година и понеже ми писна, вече ще ги прекарвам през стругар и когато поизтънеят тогава ще се сменят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз вчера купих втори комплект дискове и днес щте ги монтирам дано са по читави от FERODO.Дисковетае са REMSA 140лв комплекта ако и тези се изметнат незнам просто :gut:;):lol:Просто според мен трябва да се пазят повечко докато олегнат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега,първите които изкривих бяха феродо,тъй като и цимермана се е изкривил скоро след като е сложен на колата останах с впечатление че проблема не е в дисковете а в колата.но ето след като и тези минаха през стругар и всичко е наред.Явно при нашите коли дисковете са си температурно натоварени и естествено податливи на изкривяване.За REMSA мога да дам добри отзиви от накладките им,надявам се и дисковете им да са хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вальо още ли си с този проблем?

Аз вече година се мъча да открия шибания проблем и сега открихме че май е от тампоните (задните) на предния мост(магарето),дадоха ми цени до 94лева за единия,намерих ги на 25лв. с отстъпката и сега във вторник ще ги сменям!

ако се реши проблема значи са те гадините...................

иначе предницата чисто нова а нещо тропва и тресе тази кола та се къса........

шенкелите засега отпаднаха като вариант(здрави са),както си мислехме в началото.

а въпросните тампони маи никой не ги взема на серозно а то реално задния край на носача се захваща именно за този тампон.

като ги сменя ще ти пиша какво е станало и дали се е оправило всичко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, и аз имам същия проблем, но усещам като натисна спирачката и педала леко ми пулсира. И при вас ли е така или ви тресе предницата само?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вальо още ли си с този проблем?

Аз вече година се мъча да открия шибания проблем и сега открихме че май е от тампоните (задните) на предния мост(магарето),дадоха ми цени до 94лева за единия,намерих ги на 25лв. с отстъпката и сега във вторник ще ги сменям!

ако се реши проблема значи са те гадините...................

иначе предницата чисто нова а нещо тропва и тресе тази кола та се къса........

шенкелите засега отпаднаха като вариант(здрави са),както си мислехме в началото.

а въпросните тампони маи никой не ги взема на серозно а то реално задния край на носача се захваща именно за този тампон.

като ги сменя ще ти пиша какво е станало и дали се е оправило всичко!!!

:respekt: Хмм...За тези тампони не се бях замислял колега.Онзи ден като сменях дисковете видях че единя точно този задния на магарето където влиза носача е скъсан.След смяната на дисковете(ТРЕТИ КОМПЛЕКТ!!! <_< ) тресенето при натискане на спирачка го нама но усещам едно претрисане прискорост над 140 а това ме дразни адски много.Колега пиши какво е станало ако ги смениш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сега майстора се освободи за събота,живот и здраве като ги сменим ще и направя един тест драйв и ще пиша какъв е резултата.......но след смяната им несе ли оправи вече не виждам друго от което да прави така!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не е проблема в качеството дисковете, а някъде другаде.

Всеки комплект Zimmermann Sport има собствен сертификат и под никакъв предлог не може да бъде еди какво си качество.

При Ferodo, ако са истински също не би трябвало да има проблеми, но има сигнали за преопаковани ментаци.

Като взимам Ferodo на колеги ги умолявам задължително да унищожат оригиналната опаковка. :flehan:

Визирам случките с Вальо - кинжала!

Дисковетае са REMSA 140лв комплекта

Колега, аз за съвсем мъничко отгоре щях да ти взема АТЕ или Zimmermann и то от поцинкованите. ;)

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кокич скоро ще пазарувам цел багажник части за АЕЛ-а,защото не проумявам как още се движи откакто го кара дъртия.Секи месец му изправам по 3-4 джанти сметни за кво говорим :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокич,аз съм на мнение че колкото и да е марков диска, той винаги е изложен на риска от изкривяване.Все пак е желязо и при нагряване и рязко охлаждане резултата е ясен.Затова хората са измислили техника за пристъргването и коригиране на кривините по тях(такива пък като мен ходят на стругар)все пак не можех да прежаля почти новите ми дискове цимерман и отново да ги сменя.И благодаря ти че винаги ми обръщаш достатъчно внимание като те занимавам с прищевките си :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...