Jump to content

Проблем при Ц4


kinjal

Recommended Posts

Здравейте вийдам че и вие се оплаквате от този проблем при мен е същото когато натисна спирачката от 100 до 80-70 тресе цялата предница.Вчера на магистралата си карам със 160 и изведнъж взе да тресе адки много без да натискам спирачката направо едвам я удържах намалих после реших да вдигна пак толко да видя какво става но не го направи пак :all_coholic: Някой имал ли е такъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много вероятно криви дискове, по- малко вероятно- луфт в рейка или гуми/джанти.

Докато не рециклирах напълно задните апарати (ремонтен комплект, разглобяване, почистване, нови жила, дискове и накладки), не смеех да спра по- рязко. След ремонта колата спира много добре.

Най силно го усещам като покарам Сеата и после се кача на Аудито- увисвам като круша на колана поне 2 поредни спирания :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от кормилен накрайник да го прави!Крива джанта също.А изведнъж да почне да тресе без нищо ей така,освен да е изпаднал баланса на някоя от гумите при по-високата скорост...

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме съмняват и мен дисковете и ще ги сменям защото забелязах че с мака скорост 20-30 при сувсем леко натиснат педал се усеща как спира на пресекулки преди малко вигнах на крик и завуртях колелото на места спира!!Дисковете отделно съмняват ме и тампоните на стабилизиращата щанга.Как да разбера дали са здрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има леко... но карах едно чисто ново митцубиши лансер тъкмо му бяха монтирали и балансирани летните гуми. Големи майстори големи машини............. та там да видиш тресене от 110-нагоре тресене а като натиснеш спирачките ще ти счупи ръцете волана.......... викам му на момчето абе и моята притриса ама това е мега тъпотия..... след което утидохме във МотоЕксперт при Борко и направи отново баланс на 4-те гуми за 22лв и бишито спи. Та се чудя дали да не ида и аз другата седмица. А тоя филм го играх на предната си кола - абсолютно всичко смених и не можах да го оправя в крайна сметка си мисля че беше от разбити карета към скоростната кутия или крива полуоска.......... това е от мен дано помагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! Днес смених дисковете и тресенето като наисна спирачка изчезна направо спи :respekt: .Остана само другия проблем тресенето което се получава при висока скорост.Един приятел който е карал такава А6-ца каза че и при него е било така и проблема е бил от разбит шарнир :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! Днес смених дисковете и тресенето като наисна спирачка изчезна направо спи :respekt: .Остана само другия проблем тресенето което се получава при висока скорост.Един приятел който е карал такава А6-ца каза че и при него е било така и проблема е бил от разбит шарнир :stupid:

Бях влязъл в такъв филм преди време, на 140 км. някъде направо къртеше волана. След смяна на какво ли не по предницата, накрая се оказа че на левия шенкел му е разбито леглото там където влиза шарнира, / направо си беше изяден метала /. Почти съм сигурен че там ти е проблема колега, съветвам те да си насочиш вниманието към шенкелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За левия съм сигурен че нее щото го свалях и едвам го избих и набих но за десния е възможно.Благодаря за съвета утре ще го бишна от дясно и ще го проверя какво е положението :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега оправи ли тресенето при висока скорост,че на мене ми го направи същото вчера.При висока скорост на ляв завой се разтресе яко.Ако си го оправил , пиши как.Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го имаше същият проблем на Опела ми-при спиране от висока скорост,предницата се опитваше да излети от пътя.Оказа се разбит тампон на стабилизиращата щанга от към купето.След като го смених(3 левчета :respekt: ),всичко заспа .

На Аудито ми се появи някакъв гаден шум от предно дясно колело,когато карам направо,но не тресе.Леко като чукна наляво или надясно и изчезва,предполагам че е от апарата.А и тази сутрин забелязах че има разлика в дебелината на диска във вътрешния и външния край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To и новите дискове в магазина са с различна дебелина в двата си края! Най вероятно имаш разбит шарнир на долния носач!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден я карах на сервиз да я погледнат и ми казаха че имам един разбит накраиник и единя шарнир също и тампоните са били разбити малко и предполагам че от това е проблема , но ще ги сменявам след морето че :hilezh: и ще пиша какво е станало. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To и новите дискове в магазина са с различна дебелина в двата си края! Най вероятно имаш разбит шарнир на долния носач!

Е да,ама не и 3мм разлика,а и се е надрал сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобен проблем. Тресеше яко по едно време когато натисна спирачките. Все едно карам по павета. Оказа се разлепено феродо на предните накладки. Като ги видях на какво приличат след като ги свалих....все едно някой беше копал в тях. Липсваха парчета сякаш са изчоплени с нещо. А колата току що беше вкарана от немско. Смених си накладките и предницата заспа на 6. Всяка кола си е конкретен случай но при мен беше това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е,че трсе без да натискам спирачките.Просто както си карах по магистралата и в един от завоите(десен) волана се разстресе доста силно.След това не го повтори,като се опитах да имитирам същите условия дори и при различни скорости.Проблема няма нищо общо със спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема ,....

Миналата година и моята правеше така.Какво ли не гледахме /спирачки,дискове,карета.гуми..../

Накрая се оказаха тампоните на носачите,откъм магарето.24лв. и всичко спи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година и моята правеше така.Какво ли не гледахме /спирачки,дискове,карета.гуми..../

Накрая се оказаха тампоните на носачите,откъм магарето.24лв. и всичко спи.

...Прав си и лагери , лагери на предните главини също....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги относно този зачестил проблем с тресенето.Днес смених носачите (рециклиране на шарнирите),тмпоните откъм магарето и на стбилизиращата щанга и тресенето спря сега спокойно мога да си го надупя по магистралата :) .Но според мен това тресене се получава най вече от разбит шарнир защото единя беше здрав а другия тотал а тампоните бяха щогоде добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем - след 140 при леко навиване в ляво и в дясно на волана колата по магистралата така тресеше че направо имаш чувството че ще се разглоби цялата - оказаха се разбити шарнири - като ги свалиха старите в сервиза направо бяха сдъфкани - сега всичко е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

лолеги пак започна да ми тресе волана при натискане на спирачките дисковете са нови(макар че и старите бяха нови аз ги смених че мислех че е от тях) накладките са нови даже онзи ден носих новите дискове да ги престържат но уви същия к...р направо се шашкам вече немога да си обясня тоя проблем вече се съмнявам да не са криви главините или пък да съм попаднал по някаква случайност на менте дискове които доста бързо се изкривиха вашето мнение какво е? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...