Jump to content

разход на гориво 2.5TDI,AFB,автоматик,куатро


djbobara

Recommended Posts

Здравеите,от скоро виждам,че разхода на гориво маи ми се увеличава,на бордкомпа ми показва 16.2 на сто среден разход.Карам пове4е градско,сипвам 50лв. и два дена карам и пак показва 4е няма гориво.По някои път стрелката за горивото постоянно играе.Не е ли много голям този разход?На вас колеги със същите коли какъв ви е разхода на градско? или пък не ми показва вярно стрелката за горивото?

Редактирано от djbobara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е то до сега трябваше да прелее.

Моя разход във Варна е 12-13 на 100 сутрин и вечер карам по 10тина КМ.

Големия студ даже минава малко 13,защото много я чакам сутрин.

Чак 16 не ми е давала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то до сега трябваше да прелее.

Моя разход във Варна е 12-13 на 100 сутрин и вечер карам по 10тина КМ.

Големия студ даже минава малко 13,защото много я чакам сутрин.

Чак 16 не ми е давала.

и аз мисля така това е голям разход!!!На шефа ми S класата S65 AMG-612 коня хар4и 20 на 100 градско!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега моиата нее 4х4 но сега в студовете ми направи впе4етление 4е много вдигна расхода като карам само градско и я 4акам да позагрее малко около 2мин. гори ми над 16 л. :):D

но неми работи термостата дали мо6е да е от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми показва 16.2 като сметнах км.и литрите дизел излиза същия разход не е ли много голям???В тая криза не е за такав разход!!!Сега няма толкова задраствания в София и карам по спокоино???

Редактирано от djbobara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално ли ти загриава колата

мисля 4е нормално,сутрин след 10 мин каране,горе долу толкова!!!даже ве4е и пе4ката не я настроивам като е студено,да не хар4и гориво!!!!!

Редактирано от djbobara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата зимата яко качва разхода - и аз съм така.Иначе като цяло си си взел колаз 1800 кила автоматик ,куатро и чакаш разход на градско да ти е добър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата зимата яко качва разхода - и аз съм така.Иначе като цяло си си взел колаз 1800 кила автоматик ,куатро и чакаш разход на градско да ти е добър :steinigung:

Толкова е някъде :lol: При мен се върти между 13 и 15. Като 13 е при .... супер "пенсионерско" каране а около 15 при нормално каране.

Това за 2.5 TDI (AKE) с автомат. При тоя студ е нормално според мен. Тя за 4-5 километра едва стига 70 градуса на водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

но неми работи термостата дали мо6е да е от това

Да това доста спомага за по високия разход. Но ти как разбра, че не ти работи термостата ? Не ти вдига температура ли ? Щото това е нормално за дизелите зимно време при градско каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термостата качва яко разхода щото няма да загрее колата

моята 6тица е авант куатро АФБ мотора разхода ми е около 11 градско но не е автоматик не ти е наред машината нещо множко е тоя разход

Редактирано от nicora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термостата качва яко разхода щото няма да загрее колата

моята 6тица е авант куатро АФБ мотора разхода ми е около 11 градско но не е автоматик не ти е наред машината нещо множко е тоя разход

Автомата си ги качва 3 литра от раз ,особенно на студено :flipoff: При мен в София разхода е към 12 ,ама прибера ли се в Карлово където отсечките ми до центъра са по-малко от километър и скача на 15-16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е проблема от ГНП-то аз нали го смених с 4исто ново.Данеби да не е настроена както трябва???Сега съм сипал 50 литра то4но и занулих километрите пък ще видим колко е разхода!!!А колко литра побира този резервоар?Бил на две разделен заради кардана???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и не разбирам.Не вярвям на бордове разход изван града 6 нафта в града 8,5.Колата е а6 2000г автоматик 2,5 180к.Каквото искате говорете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и не разбирам.Не вярвям на бордове разход изван града 6 нафта в града 8,5.Колата е а6 2000г автоматик 2,5 180к.Каквото искате говорете

Ти ме застреля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме застреля.

Колегата на гола кукичка иска да ни хване :lol:

Знаеш ли кога ще ти даде 8.5 в града никога виж си каталожния 11.3 (12.9) л/100км ако кажеш 14-5 може да ти повярвам а 6 нафта ще ти даде ако караш с 70-80 зад някои тир и не изпреварваш :nixweiss: Е има и вариант да използваш грешна формула :lol:

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи много ряко пиша във форумя поради тази причина.Значи извънградско на каране Бургас Габрово при скорост 150 при зариждане на ОМВ в Габрово пистолета изключи на такъв разход.6,2.Същата работа и в Бургас.При каране в нащия град не повечеееееееее от 9.Ама това максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,определено ти е грешна формулата за пресмятане на разход.Тоз мотор със скорост 150 гори около 8 на равен път.

В гр. нема как да е под 11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и не разбирам.Не вярвям на бордове разход изван града 6 нафта в града 8,5.Колата е а6 2000г автоматик 2,5 180к.Каквото искате говорете

:nixweiss: Колега, ти ми оправи настроението за вечерта :lol:

Ей тва пише по каталог за тази кола: Fuel consumption 12.9/6.6/8.9 l/100km urban/extra-urban/combined.

Пак като не връща нафта в резервоара добре :)

Редактирано от d00mEr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 TDI автоматик,куатро, А4

градско- 12-14

извънградско- 8-9

и междудругото в мюнхен ми е давала 9 градско явно се дължи на големия град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...