Jump to content

включвател за фарове на Б3 1988г.


viking

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам проблем с ключа за фаровете на Б3 88г /ръбавите лостчета-4бр./,от няколко дни нямам фарове!Въпросните лостчета са капсуловани четирите в един общ блок чиято скромна цена се върти около 240-250 лв. Свалих го с надеждата,че ще е от две половинки /отделно фарове и мигачи и отделно чистачки и аварийни/,но ......нямах късмет! Впръсках WD-40 през един отвор до лостчето за фаровете и заработи,но незнам колко време ще изкара така.....

Дайте съвет???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам проблем с ключа за фаровете на Б3 88г /ръбавите лостчета-4бр./,от няколко дни нямам фарове!Въпросните лостчета са капсуловани четирите в един общ блок чиято скромна цена се върти около 240-250 лв. Свалих го с надеждата,че ще е от две половинки /отделно фарове и мигачи и отделно чистачки и аварийни/,но ......нямах късмет! Впръсках WD-40 през един отвор до лостчето за фаровете и заработи,но незнам колко време ще изкара така.....

Дайте съвет???

Аз продавам такова цената е 60-70 лв самоче моито е от Б 3 91г и лосчетата са заоблени а не с ръбове ако искаш и проявиш интерес пиши едно л.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато включваш фаровете целия товар се поема от ключа.За това и пластинките му нагарят и идава ето този момент,когато спират да работят.Както те е посъветвал колегата Денев ще трябва да се монтират релета,които ще се включват от лоста за фаровете,а самия товар от крушките ще го поеме релетата.Аз също имам релета и всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,отваряне и почистване на въпросните контакти е решение,но временно.Лично аз съм го правил два или три пъти вече.При включени светлини цялото натоварване е върху контактите,те първо се окисляват и в последствие има и нагряване и деформация на пластмасата.Всичко това става с течение на времето(не за един или два часа,а за месеци или години в зависимост от ползването).Като съвет от мен,а вече и от други колеги,монтирай си релета за светлините,като по този начин ще имаш и една идея по-силни фарове.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съветите! <_< Наистина това с релето може би е най-добрия вариант :flehan:

Варианта не е най-добрия,а единствения колега,който като го направиш и приключваш завинаги с този проблем. :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дайте инфо как и къде сте си монтирали релатата може и някоя снимчица сигурно има около 10 такива теми дето съм писал и до сега нещо нито обяснение нито снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дайте инфо как и къде сте си монтирали релатата може и някоя снимчица сигурно има около 10 такива теми дето съм писал и до сега нещо нито обяснение нито снимки

Колега за мен не е проблем да си го направя,понеже работата ми е такава,слаботоков техник съм.В нашия форум съм виждал писано по този въпрос,като имаше препратка към колегите от Фолксваген форума и там беше подробно обяснено техническото изпълнение на монтажа и имаше и схеми на самото свързване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОВА ОТ ФОЛКСВАГЕН ФОРУМА СЪМ ГО ГЛЕДАЛ ХИЛЯДИ ПЪТИ АМА НЕЩО МИ ИДВА РАЗЛ. ДР. Е КАТО ТИ КАЖАТ ТАЗИ ЖИЦА ОНАЗИ ЖИЦА А АКО ИМА И СНИМКИ :respekt:

МОЖЕ БИ Е ТАКА ЩОТО СЪМ ИКОНОМИСТ ПО ОБРАЗОВАНИЕ И ТЕХНИК ПО ПРИЗВАНИЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,бих ти ги снимал,но в момента нямам с какво.Мога да те уверя,че една хубава и ясна схема с подробно и точно описание би ти свършила чудесна работа отколкото една снимка на релетата.Също така трябва да се знае при монтажа и връзването на кабелите кой какво управлява и защо е избрано определено конструктивно решение,а не дали са в наличност материалите.При възможност ще направя снимки,а може би и нещо повече,явно тази тема е актуална постоянно,както тези за маслата,радиатора за парното...

П.П. Аз също правя много несвойствени неща за мен,но първо чета,премислям,оглеждам и когато реша,че съм готов да действам,действам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми сложиха две релета и засега работят фаровете. Дано да е така и за напред..... ;)

колко пари даде за цялата процедура ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...