Jump to content

Лепило за тапицерия на таван


Recommended Posts

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=16458&hl=Гео Милев&st=0

Само правене му е майката лепенето е временно.

Момчетата тук работят много добре и на прилични цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз се опитах да си залепя тавана и нищо.Плата беше разлепен изцяло и след като го изпрах и тръгнах да го залепям се беше свил.Освен това лепилото взе да прозира като изсъхна.Беше отлепен и плата на вратите.Свалих корите на вратите и тавана и ги дадох на тапицер.Облече ги с кожа.Цвета си го избрах аз.За тавана ми взе 70лв. и по 20лв. на врата.Стана много добре.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, споделете за временното решение. По-точно ме интересува с какво лепило се прави / конкретна марка /, така че след намазването да няма разлика в цвета на оригиналния плат. Начин на мазане, съхнене, количество на лепилото.

Редактирано от mashsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,може ли някоя снимка,че и на мен ми предстои претапициране. :(

Утре ще кача снимки колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между оригиналния плат и кората има някакъв гаден,лепкав дунапрен.Явно той държи плата и като се разлепи и плата провисва.Трябва да се смени плата с нов или както аз направих,вместо плат залепих кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за временно решение, понеже претапициране мисля да правя лятото.

При мен дунапрена не се е отлепил, само плата е провиснал, Сега ако тръгна да го лепя с нещо от типа на каноконлит, колкото да хване няма да има промяна в цвета, но няма да се прибере покрай тавана. Та затова питам за лепило и то конкретна марка, някой ако е пробвал да сподели :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за временно решение, понеже претапициране мисля да правя лятото.

Нащракай го сега с тапицерски телбод, щом е до лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нащракай го сега с тапицерски телбод, щом е до лятото.

Благодаря за идеята, обаче едва ли ще понеса такава гледка :lol: Пък и това "лятото" трябваше да е преди тази зима, така че може и да се поотложи, знае ли човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази аудита е тези тавани всеки 5 има тоя проблем. и аз го иман но си купих плат за 14 лв м лепило си имах. свалих тавана на а4-ката и махнах старата тапицерия закарах кората на пароструика да махне старото лепило което се беше разкашкало.,кората исъхна залепих плата които е същия кято оригиналния с донапрен от едната страна,лепилото исъхна даже и колонките тапицирах. монтирахго и всичко ми излезе 30 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази аудита е тези тавани всеки 5 има тоя проблем. и аз го иман но си купих плат за 14 лв м лепило си имах. свалих тавана на а4-ката и махнах старата тапицерия закарах кората на пароструика да махне старото лепило което се беше разкашкало.,кората исъхна залепих плата които е същия кято оригиналния с донапрен от едната страна,лепилото исъхна даже и колонките тапицирах. монтирахго и всичко ми излезе 30 лв.

Клега не е само при ауди този проблем, всички коли с таван от плат рано или късно падат, просто от слънцето дунапрена се разкашква и тавана се разлепя. Видях и БМВ и Мерцедес с отлепени тавани.

п.п. Колега veselin velchev тавана и вратите са станали перфектни и майстора ти ги е направил без пари, само цвета е малко крещящ но това си е мое мнение :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз си взех дамаска с дунапрен и лепило,след което свалих тавана ,изчистих го до дупка от всички *айна ,които бяха по него ,след това намазах повърхността на тавана,намаззах и дамаската ,залепих ги и вече почти година не е мръднало,не мисля и че ще мръдне :steinigung:

Купих дамаската и лепилото от един склад към Панчарево за около 50лв

Направх си и вратите,сега ще потърся и снимка...тавана не съм снимал,но КРО и Рулза искат да правиме и техните,което значи че е ок :f_ck_you:

24T.jpg

Редактирано от Yavor20V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клега не е само при ауди този проблем, всички коли с таван от плат рано или късно падат, просто от слънцето дунапрена се разкашква и тавана се разлепя. Видях и БМВ и Мерцедес с отлепени тавани.

п.п. Колега veselin velchev тавана и вратите са станали перфектни и майстора ти ги е направил без пари, само цвета е малко крещящ но това си е мое мнение :f_ck_you:

Снимката я правих с телефона колега в гаража.И телефона има светкавица.Пробвах без светкавица,но стават много тъмни.Не е толкова крещящо червеното,сигурно е от светкавицата.Цвета е почти като цвета на колата.Съжалявам малко,че тапицирах тавана с черна кожа.И то не заради друго ами е малко подтискащо сега,но се свиква.Трябваше да го направя в по-светъл цвят,ама................. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега си реших проблема с провисналия таван с тапетно лепило. От един месец карам така и досега не се е разлепил. Моя таван беше от задното стъкло, кажи речи до средата. Лепилото трябва да е като боза, с четка мажеш върху плата да попие и със суха кърпа забърсваш и търкаш. Почваш от средата към края. Личи си докато изсъхне, после не. Не знам докога ще изкара, но впредвид влагата в колата до момента не е мръднал. Някъде във форума го бях чел това, но там слагаха и лепило С200, но аз като пробвах за проба мястото остана леко светложълто до мръсно бяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз си взех дамаска с дунапрен и лепило,след което свалих тавана ,изчистих го до дупка от всички *айна ,които бяха по него ,след това намазах повърхността на тавана,намаззах и дамаската ,залепих ги и вече почти година не е мръднало,не мисля и че ще мръдне :bia:

Купих дамаската и лепилото от един склад към Панчарево за около 50лв

Направх си и вратите,сега ще потърся и снимка...тавана не съм снимал,но КРО и Рулза искат да правиме и техните,което значи че е ок :flipoff:

24T.jpg

Станало е супер колега!Това с дамаска с дунапрен е по-добра идея май.

п.п. Някой колега от Русе знае ли къде се продава такъв плат?Благодаря. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще кача снимки на моя таван.

а колегата които пита от каде съм го взел ще кажа че имам съсед които е тираджия и тои го продава но само лата, без лепилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Ще се претапицира.

Но някой може ли да ме светне, проблем ли е ако си залепя стария плат. Не за друго, а искам да си е оригиналния цвят. Това, че няма да има дунапрен пречи ли? Колко е дебел този дунапрен? А кората, как се хваща после за тавана след като се тапицира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролята на дунапрена е да "обира" издадените участици по тавана, така че да не набръчкват плата. Стария плат на тавана е много тънък и буквално прозира. Както и да го лепиш, лепилото ще премине от другата страна на плата и ще се вижда.

Готовият таван се лепи за ламарината най-добре с неопреново лепило - здраво, топлоустойчиво и устойчиво на вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...