Jump to content

Как да сменим светлините на таблото на А4 B5 '96


Recommended Posts

Моята кола е с такова табло - http://i163.photobucket.com/albums/t305/DR...pg?t=1269686470

Може ли по някакъв начин да стане с такова - http://media.snimka.bg/3148/012552191-big.jpg ?

Най-вероятно ще трябват датчици...

Колата е Ауди А4 Б5 1.6, 96 година

Редактирано от Largito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS, airbag, акумулатор и имобилайзер светят по принцип. От към оборотомера освен късите ти е само имобилайзера - жълта крушка с изображение на ключ. Може да има и други в зависимост от екстрите на модела - колани, подгрев, сигнали за изгорели крушки, чек енджине и др., които може да ги нямаш въобще. Трябва да свалиш таблото и да погледнеш иначе само гадаеме.

Последно има или няма лампичка за късите? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е с такова табло - http://i163.photobucket.com/albums/t305/DR...pg?t=1269686470

Може ли по някакъв начин да стане с такова - http://media.snimka.bg/3148/012552191-big.jpg ?

Най-вероятно ще трябват датчици...

Колата е Ауди А4 Б5 1.6, 96 година

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че някои модели нямат сигнализация за включени габарити. Такава се слага според това за коя страна е направена колата. За темата на колегата мога да кажа само браво-много добре е обяснено всичко. :)

П.С: Сигнализацията за колана само предупреждава шофьора за това, че трябва да си сложи колана преди да тръгне, а не следи дали е закопчан или не. Поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, колеги вече съм собственик на Аudi A4 Avant 1.6 и реших да сменя лампите на таблото, разглобих таблото купих диодни лампи с фасонки и напълних гнездата, но при закачане и проба се оказа, че нито една от новите светлини не свети, а на всичкото отгоре светлината на изминати километри беше изгоряла, та смених и нея тя светна и зглобих всичко, а крайният резултат 0-0. Въпроса ми е тези празни гнезда за лампи захранени ли са или просто за този модел само ги има да дразнят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва да обърнеш фасунгите - диодните лампи са с + и - . Трябва да си голям карък обаче нито една лампа да не светне :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва да обърнеш фасунгите - диодните лампи са с + и - . Трябва да си голям карък обаче нито една лампа да не светне :).

И аз така смятам и за това се чудя дали тези празни гнезда са захранени около оборотомера, те си бяха с тапички аз ги махнах и накичих диодните лампи, но нищо не светна а вечер оборотомера ми е невидим :lol: дали е от модела на таблото и имали вариант да светне. Благодаря предварително!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще светне само там, където няма тапички и то ако си уцелил поляритета на самите светодиоди - просто, където не светва обръщаш фасунгата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще светне само там, където няма тапички и то ако си уцелил поляритета на самите светодиоди - просто, където не светва обръщаш фасунгата.

Благодаря за бързия отговор. Някаква идея как да осветя оборотомера и часовника, че там всички гнезда бяха с тапички, а нощем тези два уреда са невидими. Редактирано от Borgo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11_14.jpg

Извинявам се за "офф-а" предварително :flehan:.Колега Атанасов много бих искал да споделиш ако успееш да "угасиш" малката "изгоряла" крушка,в горната част на дисплея.Понеже и при мен свети(само че "BREMS LICHT",защото е на немски,а при теб таблото е направено на английски-това го знам защото и моето го правих на английски),но всички крушки по стоповете съм ги проверявал и са наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а нощем тези два уреда са невидими.

Вероятно ги слагаш не там където трябва. За осветлението на таблото са по-големи крушки - самите фасунги също са по-големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата plamen.b и аз съм така, и при мен я има тази индикация, а след като натисна педала на спирачката и изгасва и изписва ОК. Бях чел някъде, че е от датчика за стоп светлините, не подава сигнал при контакт и трябва да натиснеш педала, за да пусне сигнала, при светването на стоповете. Но така и не ми стана ясно къде е тоя датчик и каква е връзката, но май е доста често срещан проблем. Според мен си е направено да си свети винаги и няма връзка с каквито и да е проблеми в датчици, все пак като запалиш колата винаги натискаш спирачката, поне аз така правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като запалиш колата винаги натискаш спирачката..

Мерси че се включи по моя проблем Светльо,но вече съм опитвал всичко относно натискането на педала на спирачката,проверявал съм и буксите към стопа(преди време бях пуснал тема за проблема,но така и не намерих решение).Интересното е че в много топло време ту гасне,ту светва и ме навежда на мисълта да не би да е проблем в самото табло,ама знам ли?

Както и да е,няма да пиша по моя проблем повече за да не опорачавам темата на колегата,който я е пуснал. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте евала за темата много ми помогна днеска като свалях таблото само ,че ми излезе малък проблем там където колегата пише за номер "3" да се внимава само ,че някой идиот преди мен е сменял крушките и там тва го е счупел и вземал някаква друга крушка по малка ли беше не се сещам и само че я застопорил с някаква лепка на подобие на дъфка .Та ме интересува тая крушка от къде мога да си я намеря като оригиналната или да го оставя както си беше ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте да ви питам дали имал някой проблем с таблото не мога да го искарам кабелите не ми позволяват да го издьрпам и немога да ги отка4а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко повечко търпение и напипване на ключалките на куплунзите с отвертка става работата. Винаги ми е било чудно защо не оставят кабелите с едно 10-15см за да се вади по-лесно таблото, толкова ли скъпо ще излезе :nixweiss:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не виждам снимките колеги? Излиза ми като обикновен надпис..... публикувано изображение.

Каня се тия дни да отворя моето табло да сменя 2 крушки и исках да погледна за дооточнение за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си само ти и аз трябва да правя тази операция и се надявах на тази тема но уви, но снимки но парти :Х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...