Jump to content

Кой с какъв двигател е на автомобила си


integrale45

Recommended Posts

Различни марки, макар и под една шапка.

Няма начин да няма разлика иначе къде е смисъла едното да е по-скъпо от другото.

Конкретно в случая разликата в цената не е от най оправданите :hilezh:

ABS с еквивалент като кубатура брой цилиндри и клапани и впръскваща система (RP,AAM,и т.н.) и PM

Електронно управление на делкото / Вакуум регулатор

По малка горивна камера, по висока степен на сгъстяване / по дълбока горивна камера по малка степен на сгъстяване

По агресивен разпределителен вал / Сложили са ни вал колкото да не е без хич

Обработката на блока и по конкретно стените на цилиндрите е иновативна за времето си и ни представя технология удължаваща ресурса на мотора с 30-40% / повече от нашия :flehan:

По голям картер- по голямо количество масло - маслото има по голям ресурс

и т.н. и т.н. не винаги цената е определяща !

по темата аз друг не искам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

От няколко дни съм с нов двигател - AAD - 2000 115 коня механична инжекция ( супер пъргав двигател )

До сега бях с 1.8 РМ - и той не беше зле но явно дългите скорости го правят доста муден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет и от мен,карам Ауди от десетина дни и не съм много в крак с кодове и текива истории,на моя мотор пише ''КК'' или не гледам кадето трябва ;) ,иначе не искам друг мотор само един охлюв с надпис ''garret'' на черупката за да помпа повечко петте цилиндъра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Мойта пък е 1.8 S 90 коня, не го знам с какъв инделсд е този двигател, не е бегачка.. пък и годинките са му много. На газ 160 повече не иска, а бензина 190 си прави. И аз като Ауди фен искам 2.6 V6 160bhp или 4.2 BiTurbo V8. Просто тея двигатели са супер! :steinigung: И бихте ли ми казали индекса на моя двигател (1.8S) :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията ;) А явно съм се объркал за 2.6, явно е 150 коня.. Съжалявам за грешката. Иначе, си го бива! :steinigung:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя двигател не го занм , а и не правя разлика от другите :2gunsfiring_v1: . Аудито ми е от зимата на 88-ма . 1.8 90 коня , пълна инжекция ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сегаа.. RS2-ката е мечта на всеки Аудифен, просто ми се иска мойта да е с 2.6. За да не съм чак толкова алчен, а ако някой ден забогатея дотолкова, че да мога да си позволя доста коли безцеремонно бих избрал Audi Rs2 Avant !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@LegendKiller погледни в големия талон там го пише, важни са първите 2-3 букви преди числата :)

Тя е регистрирана 2003-та, още нямаше такъв талон. Талона й представлява една книжка малка. На нея пише БГ незнам си какво.. Та още не съм проверил, но ще се постна, когато проверя. Бъдете спокойни ще докладвам <_<:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя двигател не го занм , а и не правя разлика от другите :) . Аудито ми е от зимата на 88-ма . 1.8 90 коня , пълна инжекция ??

Ако на колата отзад пише 1.8 Е значи е моно инжекция, но пък ако е 1.8 S си е карбуратор. Мойта е от 02.12 1989г. и си го бива. Тя 20 годишната гаранция мина, а дори е блъскана и пак няма капка ръждичка ! На това му казвам кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...