Jump to content

Борба с крадците


spedera

Recommended Posts

Сега четох за тея кражби и ми хрумва да дискутираме "как максимално да затрудним джамбазите,то е ясно че не можем да ги спрем"

Веднъж вече си патих от тия копелета и като ходих да си платя Тия ми викат застраховай колцата щот ще се видим пак.Сега и застраховките не помагат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, казвали са ми го дори и автоалармаджии, че едно скрито ключе може да спаси колата ти в много от случаите.

Ето сега ще дам един пример веднага. В случая не става дума за кражба, а за следното. Един приятел, който е от тези разсеяните, си купува Пасат и веднага слага едно такова ключе, което прекъсва тока на бензиновата помпа. Човека заминава за чужбина и се връща след три години и е забравил за това чудо. Каво ли не прави колата си в продължение на седмице и не... Един сервиз след седмица дирене се усетили що е. :willnicht::flipoff::cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набележат ли ти колата за едно или друго, спасение просто няма :lol: Тъй като преди седмица си изпатих за първи път с откраднати огледало и решетка, проблемът ще си го реша като заменя стандартните решетки по бронята с направени самоделно с мрежа - тип "пчелна пита" и хванати по възможно най-елегантния и труден за демонтаж начин :flipoff:

Иначе, ако имам късмет да видя някой около колата ми и преценя на момента, може и да отнесе баси боя :willnicht: Но и това е шибана идея, щото не са рядкост случаите, собственикът да отнесе тупаници. Не знаеш, дали е сам или са няколко, дали няма да ти извади нож...

Въпреки всичко, ще направя всичко възможно да го вкарам в интензивното, щото така или иначе другаде (разбирай затвора) няма да влезе :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пред един месец ревах по колата си,бяха ми я гепили само докато влеза в магазина и след 1 мин.я немаше.

Хубаво ще е да се намери начин да се предпазим,но ми се струва ако те набележат отърване нема.

Си е...ло майката!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова за скритя бутон вършеше работа преди години (сега опъват две жици до помпата и всичко е ОК)Допалнително като тарсят бутона чупят всичко по пътя си!!!!!

Чувал съм за някво ел заключване на предния капак,казаха ми че ако не отворят предния капак работата е доста по трудна струва около 120$

А по отношение на законите сте прави, но докато ги промени някои не се знае дали ще са ни останали коли!!!

А какво мислите за фабричната аларма?Пичовете от Равена 1.3h се мъчиха и не успяха да я обезвредят!

А и межту другото полицаите са в играта,нали те ми казаха каде да си търся колата(младост 1-2),а после ме питаха колко съм платил за да ми я върнат(беше в Младост 2 в един гараж)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е от вчера и доста сме го разисквали! Проблема е в законодателя и ...... полицая и съда!

Съжалявам за оффтопика, но само не намесвай полицията! Те сега хората си имат друга работа, като например да клечат по храсталаците и да дебнат светлинките на светофара!!! :willnicht:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a в свободното време се хилят и алосват по Околовръстното с курвите...

Това и аз го забелязах... Голямо шоу е, спор няма :willnicht:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип малко радикално но ефективно

ръцете на лицето показало неуважение към прекрасния ти автомобил се слагат на бордюра и скачаш трупешката с двата крака пък да става каквото ще...

оправия няма :willnicht:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и межту другото полицаите са в играта,нали те ми казаха каде да си търся колата(младост 1-2),а после ме питаха колко съм платил за да ми я върнат(беше в Младост 2 в един гараж)

еми убаво де те тия гаражи сигурно се броят на пръсти - не може ли токова да се съберат няколко човека да им драснем по 1 клечка пък после нека се оправят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са малко гаражите,ама със сигурност могеш да скриеш 100 тина коли в Младост-1-2!

Та ако ви изчезне кола от района Дианабад,Дървеница,Студенски град,Витоша да знаете каде е в 99% от случаите!(това е информация от полицията)

А по въпроса с куките-миналата седмица след като застреляха оня пич,на следващия ден едно БМВ час и посовина ги прави смешни в центара на София,и накрая намерили само колата-Е е и това е нещо!!!!!!!!!!!С което тябва да се гордее БГ-полицая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във отговор на вси4ки мнениа по тази тема искам да кажа 4е няма оправиа със тея к*пелата гадни!! сутринта ставам и се оправям за у4илище излизам от нас и какво да видя кабелите от СД-то стър4ат навън,огледалата ги няма все още съм бесен и ако мерна някои такъв ще го убия.няма оправиа във тая скапана държава това е самата истина:willnicht:((((((((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една дума - GPS. Не съм се интересувал колко струва, но мисля, че ще е ефективно.

Колега и това не помага повярвай ми ....

Иначе не е скъпо, предлагат го повечето свестни охранителни фирми, ако не се лъжа беше 20-ина кинта на месец.

Ама не съм чувал за GPS за огледала, кассфони и подобно "консумативи"

Профилактичен бой

Кофтито е че в повечето случай са малки келешчета на по 14-15 годинки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Профилактичен бой

Кофтито е че в повечето случай са малки келешчета на по 14-15 годинки.....

Ми като е тръгнал да гепи няма значение на колко е :dance: Фана ли нек'в такъв ще му разпилея зъбките около колата.... Так съм им набрал, че 'фана ли един - ще си го отнесе за всичките ...

Аз на 15 да не съм гепил по колите а !? Или ти си? Това не е оправдание...

Друг е въпроса на'шта мила рОдина кви ги върши по тоя въпрос - НИЩО!

Хау! Аз казах :)

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих пресен пример от ония ден. Един мой комшия си взе кола преди няколко дена. ( ако трябва да бъда точен Golf 3 1995 за 6500 Аз лично имам друго мнение, че за тези пари можеше да вземе много по святстна кола. Нямам нищо против голфа но се возих и въпреки, че запазен и доста по нов мога смело да кажа, че като комфорт и начин на возене е на светлнни години дори и от моята ( осъзнавам, че са различн клас но все пак аз моята я взех за 3000 лв.) И друго той е доста едър и някак си му е тясна колата. В крайна сметка всеки си има право на избор.) Почерпи ни човека за придобивката и на базик вика " Аз като взема да спра москвича пред него перпендилучрно и не ми трябва гараж" е както каз атака и прави. Всяка вечер гледам голфа спрян предп блока плътно и отпред москвича натикан перпендилулярно. С една дума служи като гражна врата. Сега се замислих че това е интересно решение на проблема. Въпрса е, че няма да е много ефтино да се таралянка и москвича като се ходи някъде в друг град по работа и да се ползва като защита. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ПЕРПЕНДИКУЛЯРНО ти изяде здравето еби му мамата.

:dance:  :)  :)

Сори за офтопика.

Малии като си видях поста и си казах кой кьорав го е писал това. Ама другия път поне ще ги прочитам преди да ги цвъкна такива писания :) . Добре, че принципа на работа на човешкия мозък поозволява да се отгатне каква е думата :P

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги, да обощим максимално как можем да затрудним крадците, ще напиша това което аз зная и което смятам да направя сега през уикенда:

1. с бормашина(видия) ще нарежа рерзбите на болтовете на огледалата - да не моЕ да се свалИ посмъртно...

2. слагам си секретни болтове на джантите( и чак тогава си поставям новите джанти със зимните гуми)

Ако се сещате допълнете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей си скапва болтовете с бормашина - замажи ги с някакво лепило тип "течен метал". Така имаш някакъв шанс да го изчоплиш при нужда. Нали не мислиш че крадеца ще седне да ти чопли болтовете на улицата?

Най-ефективно за защита на цялата кола е централно заключване на предният капак (може и с второ жило някъде на скрито) и централно касово заключване на вратите към купето. Разпробива се вратата към колонката и се слагат щифтове с машинки за централно - управлява се с друго дистанционно или чип-ключ или тайно ключе. Така ако някой отключи колата не може да отвори вратите. Друго приложение на системата е за капан. Влиза гепарда вътре и ти го локваш да не може да излезе. За да избяга ще трябва да се измъква през прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука свалих един кадър от едно филмче ( сещате се коее предполагам :dance: ).

post-1717-1131611237_thumb.jpg

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,проблема съвсем не е в системите за заключване.Това,което е измислено за заключване от човек,винаги може да се отвори от друг човек.Един истински случай:Мястото е в хотел"Кемпински-Зографски",на представянето на мовите модели "Мерцедес" от "Балкан стар"/мисля 1997-8г./.

Та представят най-новата си разработка против отваряне - непробиваема!Да,ама на кого?Един от нашите юнаци/гепарди от висок клас/ взима един вестник,запалва го,мушка се под колата и след 5/пет/ сек. колата се отваря!!! :dance: Германските инженери вградили в колата противопожарна система за спасяване на пътниците,която автоматично отваря колата,за да не изгориш заключен вътре :) .

Мисълта ми е,че повечето от крадците са много технически и практически грамотни и някакви си там наши измислици въобще не ги спират.

Защо полицаите почти "знаят" къде се крият откраднати коли,а не ги намират?

Как и защо открадната кола напуска границата?

Всички фирми за части втора употреба трябва да могат ДА ДОКАЗВАТ произхода на стоката си!

И трябва просто държавниците, особено прокуратура/съд и полицаите да си гледат много по-добре работата /за която всички ние им плащаме данъци/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега това са глобални въпроси на които ние не можем да си отговорим!

Само мога да кажа че ако не си платиш те плаша че ще ти разглобят колата.

Това означава че ако не се крадат коли и части от тях,цената на частите втора употреба би била 2-3 пъти по висока.Не искам да убидя никои,ама кат си купиш 3 пъти огледала те ти излизат колкото нови а плюс това се стимулират пи4овете да крадат!!!!

НЕ СЪМ ПРОТИВ частите втора ръка,ама да е ясно от къде са!!!!! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...