Jump to content

Климатик за вкъщи


Recommended Posts

Панасоник - тих, икономичен и без вибрации колкото митсубиши и доста по-евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Jivko, ти къде го видя този нов Дайкин за 700 лв? Човека пита за втората употреба. Не са лоши, защото това не е единствената марка която си заслужава парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този форум е добър, но има и маркетингови агенти, така че не приемай фактите за чиста монета.

Най-сигурния начин според мен си е приятели и познати с доволни\недоволни и модели\фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панасоник - тих, икономичен и без вибрации колкото митсубиши и доста по-евтин.

На предишната работа бяхне с 2 Panasoniс-a, скъпи...

За никакъв не стават! Обледяват се, размразяват се...

Краен резултат-студ и грейки...

Колегата отиваше да ги включва един час по-рано,

стопляха чак по обяд :)

Без пари да ми го дадат, не го ща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Панасоници навсякъде, вече 2-ра зима никакви проблеми. Топлят за нула време и са икономични. Същото важи и за лятото - никакви проблеми. Важно е да са подбрани с необходимата мощност, ако не отговарят на кубатурата на помещението нито ще топлят както трябва нито ще изстудяват :) .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти и сбита информация от препатил.за да си сигурен,че ще те топли -смятай 80вата на куб.м. имам дайкин и елит и повярвай ми-никога повече не бих си купил БОКЛУК.по-добре вземи на лизинг или пари на заем,но си купи качествена машина.в момента за 1150лв.,можеш да си купиш този

http://v-clima.com/prod.php?id=klimatici_daikin_ftyn_ryn35gx

аз съм с него и наистина е икономичен и топли.японските(втора употреба)са по-добри,но все пак риска със стара машина е по-голям.изясни си ........

1.за какво ти трябва машината

2.до колко пари си склонен да дадеш

3.но не по важност кажи точните размери и тип на имота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SHARP имат интересен йонизатор...

А иначе това е климатикът от който всеки ще остане много доволен - Клас А/А, скрол компресор, тих, за парите си няма равен! На топлене работи доста по-добре от скъп модел Панасоник! Личен опит! http://v-clima.com/prod.php?id=panasonic-cs-cu-ue-12-jke

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След щателно проучване миналата година си купих Fuji Electric, DC Inverter. Критериите ми бяха следните: предимно за топлене на къща в подножието на Витоша (ок. 850 м надморска вис.), енергийно ефективен и надежден (не китайски:rolleyes:), оптимална цена. Доволен съм от избора, защото цяла зима ми беше топло и на големите судове машинката пак се справяше. Нещо на които искам да ти обърна внимание - да ти сложат тампони под крачетата на външното тяло, за да не ти се тресат стените. ;)

Н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое да повярвам?

http://serviz-klima.com/index.php?page=sho...rt&Itemid=2

http://www.klimatici-fujitsu.com/page/37

Едните пишат Китай другите пишат Япония. Едните дават СОР 4.12 другите 4.27

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае стига с тез климатици от Япония за 1000 лв. Китайски са. При нас даже съм им махнал лепенките на LGC "Made in Japan", за да не подвеждам клиентите. Инъче са си хубави парчета за цената, с малко недостатъци, но е добра машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де тез дайкини по 1200 пак ли са китайчета. Или повечето са Кореа???

тези дайкини се произвеждат в европейски и някой в тайландски заводи,но качествения контрол е на японско ниво.машините за японският пазар са различни(много по-високи изисквания)но и цената е доста по-голяма.купи си този ,който ти предложих(не изключвам митсубиши и фуджитсу)и няма да съжеляваш.при минус 13 градуса си работеше и ТОПЛЕШЕ без да се задъхва.но пак ти казвам -купи си по-голяма машина(да има запас).то е като при колите-голям мотор по-трудно износване.НЕ СЪМ СПЕЦИАЛИСТ,всичко това ти го казвам от личен опит и много четене(и питане).............. и запомни,не КОП а правилното оразмеряване ще те топли

Редактирано от dundurma
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера се разходих до технополис и си харесах един Hair с безплатен монтаж. Клас А/А. Някой дали има преки впечатления от конкретния модел? Климатика представлява ТОВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа, за хаера пак да си помислиш.

Пък за презапасяването с мощност на климатика е също неправилно. Пак няма да разтягам теория, ако щете вярвайте. Само ще кажа, че за това си има хора които да ви консултират какво ви трябва и затова има безплатни огледи на място. Изобщо няма нищо общо с колата и нейната мощност, ама нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го купих. В петък ще ми е монтажа понже е на промоция и е безплатен. Искам да попитам компетентните лица колко е минималното разстояние което вътрешното тяло трябва да устоява от тавана. При мен някъде ще се получи около 7 - 8 сантиметра. Достатъчно ли е? Искам да го монтират в средата на стената над отваряемото крило на прозореца - има ли проблем? Ако може да ми даддете някакви напътсвия на какво да обърна внимания за качествено изпълнение на монтажа а не само да кажат готово е и после.... :hilezh: Тоест има ли някаква специфична грешка която може да се допусне при монтаж, климатика да работи но не на 100% ефективност а в следствие на което неразбиращ човек като мен от климатична техника да си мисли, че всичко е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа, за хаера пак да си помислиш.

Пък за презапасяването с мощност на климатика е също неправилно. Пак няма да разтягам теория, ако щете вярвайте. Само ще кажа, че за това си има хора които да ви консултират

И това ни е известно без да се възползваме от консултантите, които така горещо препоръчваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не ти препоръчвам банка, че протестираш? Казвам, че има хора на които работата им е да съветват кое е достатъчно и кое не и тези хора ги има във всеки уважавщ себе си магазин за подобна техника. И го написах по повод мнението малко по-горе, че колкото повече, толкова по-добре. На теб къв ти е проблема?

Replay те монтажниците ако дойдат без вакуумпомпа, няма да ти го вакуумират и да ти кажа, или ако са решили да го монтират с краката нагоре, за по-бързо, пак най-вероятно няма да ги разубедиш.Поне виж фирма за монтажа от която са доволни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото помня на информация в Технополис ми казаха, че фирмата която ще го монтира е "Комфорт Клима" или някоя друга Клима беше но ми звучеше известна фирма - не вярвам да се излагат. За другите ми два въпроса ще има ли кой да отговори - дали разстоянието от тавана до вътрешното тяло от 7-8 сантиметра няма да е пречка и дали монтирането на централно място в стаята над отваряемото крило на прозореца пак няма да му влияе нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, слагай го този Хайер и не му се впрягай толкова. Нали не очакваш за беплатен монтаж да получиш съвършенството на труда и вложените материали? При този клас машини нищо няма значение. Молиш се да работи и да има читав сервиз, за всеки случай. Като вземеш машина за > EUR2k, тогава почваш да мислиш дали ще ти сложат крепежи от неръждавейка, тампони от "еди-коя-си" японска фирма, стойки от титан и разбира се - избираш фирма, която да го монтира, като държиш да работят с корони, а не с къртачи :respekt:

:icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е безплатен от страна на Технополис. Не вярвам фирмата която полага монтажа да не взима пари от Технополис за това. Климатика е на промоция и предполагам вместо да му смъкват цената с едно 100 лева и клиента да си търси после монтаж за 150 те го дават като промоция, което за клиента според мен е по-добре. Мисълта ми е, че обикновен клиент ако си поръча монтаж в същата фирма при същите условия ще му вземат цена от 150 до 200 лева а ако е през фирма която дава на ден по минимум 10 монтажа на климатици като Технополис към фирмата извършваща монтаж предполагам цената за монтаж към технополис ще да е към 100 лева т.е. нещо като едрова цена за монтажи :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технополис им извива ръцете за цени на фирмите за монтажи и им плаща смешни пари. Те, от своя страна можеш да се сетиш, че точно толкова ентусиазирано подхождат към подобни монтажи. Все пак това е България... Съблюдавай ги задължително какво ще свършат. Гледай да не ти бутнат половината къща, а горещо ти препоръчвам крепежите да си ги купиш ти (разбира се - хубави). Hope it helps.

P.S. Малко късно ти виждам темата, но вместо Хайер да беше взел Мидеа... поне са със старо поколение Тошиба хардуер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технополис им извива ръцете за цени на фирмите за монтажи и им плаща смешни пари. Те, от своя страна можеш да се сетиш, че точно толкова ентусиазирано подхождат към подобни монтажи. Все пак това е България... Съблюдавай ги задължително какво ще свършат. Гледай да не ти бутнат половината къща, а горещо ти препоръчвам крепежите да си ги купиш ти (разбира се - хубави). Hope it helps.

P.S. Малко късно ти виждам темата, но вместо Хайер да беше взел Мидеа... поне са със старо поколение Тошиба хардуер...

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно ти виждам темата, но вместо Хайер да беше взел Мидеа... поне са със старо поколение Тошиба хардуер...

Както се казва в случая - Късно е чадо да се каеш. И мен ме е яд, че не дадох поне още 200 лева и да беше инвертор ама...? От друга страна четох, че на повечето китайски инвертори им е била скапана електрониката и бързо здухвала колко е вярно по-опитните в тази сфера могат да се изкажат.

За крепежи мисля за вътрешното тяло аз да си купя, че като гледам тез в комплекта какви са турили ако тръгнат да хващат с тях няма как да стане поне имам изолация на вътрешната стена от 2 см. и те ща са прекалено къси. За външното тяло какви бихте ме посъветвали да взема дюбели, анкери нямам си и на идея с какво ги монтират тези чудеса. Дайте идея какви да са като размер и вид Предполагам планките за монтаж и тампоните са си от тях не съм гледал в кашона на външното тяло обстойно но може да има тампони. Планки не видях! За напред хубаво ли ще да е да направя някакво навесче на външното тяло я от ламарина или поликарбонат или са излишни инвестиции? Най-вече за крепежите какви да взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...