Jump to content

Децата....


Audi_90

Recommended Posts

Около обяд на един от столичните булеварди наближавам пешеходна пътека и забелязвам до отсрещния тротоар вече стъпило на пешеходната пътека едно детенце, мъничко, сигурно е в първи клас, с ученическа чанта на гръбчето, с червен шал омотан около вратлето му за да не настине, ТОВА ДЕТЕНЦЕ СТРАХЛИВО ГЛЕДАШЕ ПРЕЛИТАЩИТЕ през пешеходната пътека С ПОНЕ 60 км/ч коли И НИКОЙ, НИКОЙ МАМКА МУ НЕ СИ ДАДЕ ТРУДА ДА СПРЕ.....

Някакъв цървул забързан за майка си у путката замалко да ме удари отзад щото бърза да мине, за къде бърза? колко ще изкара? бакшиша до мене и той щеше да прелети през пешеходната пътека за да си изкара заветните 50 стотинки (ЦЪРВУЛИ НЕЩАСТНИ) ако нарочно не кривнах за да го засека за да намали скоростта, едва тогава видя детенцето и спря......

Няма да коментирам защо такова малко детенце е само на улицата, сигурно и родителите му бързат за някъде да у осигурят прехраната и бъдещето но ТО БЕШЕ СТЪПИЛО НА ПЕШЕХОДНАТА ПЪТЕКА и ние всички които се хвалим какви коли караме трябваше да спрем и да го пуснем да мине

първо ЗАЩОТО Е ДЕТЕ, нашето бъдеще, то няма нашия инстинкт за самосъхранение и СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ГО ПАЗИМ дори и извън пешеходната пътека

и второ защото е пешеходец стъпил на пешеходна пътека на която ние, шофьорите трябва да ПРОУМЕЕМ че не сме с предимство колкото и да бързаме, каквато и кола да караме......

Голяма част от хората тук са бащи, те ще ме разберат най-правилно....

Искам да се извиня за емоционалния ми пост но съм бесен, НЕ СМЕ ХОРА, МАМКА МУ.............

ПАЗЕТЕ ТЕЗИ МАЛКИ И КРЕХКИ СЪЗДАНИЯ, ТЕ СА НАШИТЕ АНГЕЛЧЕТА И СПИРАЙТЕ НА ШИБАНАТА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дано в повече нещастни хорица си отключи вратичката към осъзнамането на това, което си казал Audi_90, за да можем ние и децата ни да живеем ведна по-нормална и спокойна България. За това искренно мечтая да се случи и постъпвам по начин по който и ти постъпваш в такива ситуации и се надявам с всеки един изминал ден, поне в главата на още само 1 човек да идва това просветление. Това ако става дори и с този темп - то много скоро ще се оправим, но дали...... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление такова е положението в БГ!

:hilezh:

Някой ден ..... може би някога ще се цивилизоваме, но засега ..... важи "закона на джунглата" по нашите пътища!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се извиня за емоционалния ми пост ..............

Колега, няма за какво да се извиняваш ти си адски прав. Аз имам дъщеря на 10 години и заради такива изроди треперя всеки ден като дойде време да се прибира от училище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление такава е ситуацията в тая смотана страна, не казвам държава щото такава няма от 16 години насам......

Но за какво сме ние ако не се вдигнем и всеки сам да си сложи обичка на ухото как да кара и не променим тая страна В ИМЕТО НА ДЕЦАТА НИ, аз на 37 съм си изпял песента, остава ми да работя именно в името на детето ми и искам да живее в нормална страна, в нормално общество....

Колкото и крайно да звучи ама според мен ако се криминализира за известен период от време неспирането на пешеходна пътека може и да се научим да се съобразяваме с нея, не говоря за нещо от рода на акция ,,респект,,:hilezh: дето е ден до пладне а за период от поне 20 години напред...

Хората градят тези норми на поведение от поне 1 век......смятайте колко ще е трудно.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и да се криминализира за известен период от време резултат няма да има.:hilezh: това е тъжнатаа реалност за съжаление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм съгласен да се криминализира изобщо....Как така в Европа дето уж сме ама се каним да влизаме спират веднага и не се удрят отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е самата истина. Аз вчера вечерта карам с не-повече от 45 и насреща коли на една улица. Събрали се хора и едно малко дете се отксубна от техните и направо не пешеходната изкочи аз скочих на спирачките и веднаха спрях. Отзад като почнаха едни клаксони и викове ( някви бакшиши ) идеше ми да ги :hilezh: . Онова седи на 50 см. от предната ми броня и гледа като препарирано :hilezh: . За какво бяха тия клаксони и простотии от тея тъпанари не знамам, щом съм спрял рязко явно се е наложило. Още по-малко пък от хора дето по цял ден са зад кормилото. Явно простотията е заразна. Познавам и таксиджии дето са си много точни ама май са рядкост на последък и не знам за какво се мислят повечето. Всяка сутрин на работа като отивам знам, че ако се лепна зад някое такси няма да имам проблем с поещеходните пътеки . Ония просто надува клаксон ако види някой стъпил на пещеходната и му минава на милиметри от якето примерно, че и попържа. Не крия, че съм засичал и доста колегиални ( като щофьори ) жестове но са единични случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук в Чехия нещата са точно както трябва да бъде - ако ще огромен булевард да е, ако до пешеходната пътрека има човек, дори и още да не е стъпил на нея, всички спират и му дават път!!!

но пък и е вярно, че тук за един месец не видях нито един пешеходец да притича на червено или не на пешеходна пътека...

кога ще ги стигнем???

в БГ има следната опасност - ти спираш, пускаш детето да мине, то тръгва по пътеката, но този в лявата лента не спира и го отнася... затова много внимавайте - ако отзад идва някой тъпак, намалете, но не позволявайте на пешеходеца да тръгне, за да не му направите мечешка услуга...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като карам винаги си имам шишенце с нещо за пиене в колата - кола, водичка е такива неща, колко пъти съм замерял боклуците дето не спират не е истина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си и аз понеже по-често карам в лявата лента гледам тоя отдясно (като бакшиша днес) да не вземе да го бутне че го убивам на място......

А и мисля трябва да се намалят драстично бакшишите (куцо и сакато бакшиш стана) а маршрутките на не излизат от BUS лентата и да се гонят в лявата лента по Цариградско....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nasti, ами заслужават си го, на такъв дето не е спрял на знак, пешеходна пътека, сфетофар, трябва да му се покаже ,,отблизо,, накарай го да падне на земята за да види пешеходната пътека или му забий главата в знака да му дойде акъла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел в края на '90-те отнесе 2 глоби в Румъния, заради отнето предимство на пешеходната пътека. След което дори мравка да види на пешеходната пътека, спира. Евала на румънците, евала на моя приятел, евала че и мен ме вкара в правия път, евака и на колегите, които спират пред пешеходните пътеки(продължение на тротоара!!!) :hilezh::hilezh::hilezh:

Редактирано от xeterov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия в лявата лента вече два пъти си отварям вратата като спра на пешеходна пътека...да накарам тъпака отляво да скочи на спирачките, въпреки че отнасям псувните.

Само че тази история с пресичането е отговорност и на двете страни. Не може всеки ден да минавам по България със свито сърце дали някой няма да ми скочи на капака от храстите...и то по тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те разбирам, какво значи за тия в лявата лента? Аз самия карам там, имам 19 години зад волана ежедневно каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид тези, които много бързат и, когато спра на пътеката да пусна пешеходец, ме изпреварват. На теб ти се падат отдясно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина така се пада но нека не слагаме всички движещи се в лявата лента в графата ,,бакшиш,, ,,маршрутка,, или ,,рацер,,:hilezh:

Именно затова защото бях в лявата лента в случая видях детенцето но и не карах със 190 защото видях пешеходната пътека. Бакшиша от мое дясно едно че не виждаше детенцето но това не го оправдава защото пешеходната пътека се вижда а има и знаци а и изобщо нямаше намерение поне да намали камо ли да спира заради някакво си дете на някаква си пешеходна пътека. това че един човек кара в дясната лента не означава че кара бавно....

Редактирано от Audi_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убий скоростта,спаси дете! - хората ги налепиха по рейсовете ама кой да чете.......немаш ли си мозък у главата никаква агитация не върши работа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави абсолютно, за съжаление :hilezh:

Но нас българите в по-голямата част ни е такова

манатлитетчето :hilezh: Навсякъде по света има и възпитани хора,

но има и всевъзможни изроди :hilezh:

В България докато не се научим, да се уважаваме и най-вече

да не си пречим един друг ще ни бъде мноооого трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е самата истина. Аз вчера вечерта карам с не-повече от 45 и насреща коли на една улица. Събрали се хора и едно малко дете се отксубна от техните и направо не пешеходната изкочи аз скочих на спирачките и веднаха спрях. Отзад като почнаха едни клаксони и викове ( някви бакшиши )

Ами бате аз за това всеки ден си ги бия тези помияри дето много бързат и свирят насраните кухари с тяхните коли(TAXI) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...