Jump to content

:: Най-добрите зимни гуми... ::


petroff

Recommended Posts

Аз съм в Австрия а на ÖMTC не се доверявам и понеже стана дума за тях ще ти кажа как са правени тестовете тази година Goodyear е тестван на Голф5 101ps а Continental на Пасат 140ps като говориме за гуми в един и същ размер

Редактирано от Vassko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цяла Австрия е село за мен и от там следва, че в ÖAMTC са селяни, а твоя пример само потвърждава това.

Виж, въпреки това аз предпочитам да се доверя на нещо като ADAC, Autobild, Auto Motor und Sport в избора си на гуми вместо на комшията Светльо, кръстен на дядо си Ламбьо. Прекалено субективно ми изглежда мнението на някой си, че "еди кои си" гуми били мноооо хубави. Е добре де, може да е така, но от къде да знам дали е тествал всички останали в този ценови клас и то по един и същи начин за да има ясна оценка и дали всъщност няма някоя друга гума по-добра от това, което той ми рекламира.

Само ADAC и Auto Motor und Sport имат едно по-особено песимистично мнение и не обичат да дават позитивни отзиви. Аутобилд и ÖAMTC са малко като "путита" (диалект на женски полов орган) и като че ли по-лесно говорят оптимистично. Не само за тестове на гуми, говоря като цяло. А си мисля, че доста списания съм прочел... Бих помолил deliverymen да сподели дали съвпада с моето мнение, защото той купува непрестанно списания и то в индустрялни количества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelin Alpin2 Ти ги намирам в австрия в този размер на 69 евро парчето. Относно Тестовете на АDAC съм скептичен има рекламна къмпаниа на Goodyear. Cпоред мен най добрите гуми са Continental и Michelin

Което ще рече, че можем поръчка да ти направим :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз тука попродавам и някоя гума та мога да ти кажа горе долу какво е търсенето във Високия клас са Continental, Michelin а в ниския Dunlop,Semperit. Тука VW-Audi си препоръчват Continental или Semperit в зависимост от желанието за плащане на клиента. А от разни такива списания също съм засичал доста субективни мнения. Според мен човек сам трябва да прецени коя марка му харесва и му пасва като стил на каране. Лично на мен ми допадат най много Michelin и доказано имат най дълъг живот .А и Michelin само си позволяват да дадът на гумата си 2 години Гаранция и пълно каско та дори и за кражба. Не знам дали това го има в България като промоция

Редактирано от Vassko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво искаш да кажеш гумата да отговаря на стила на каране? Гумата трябва да отговаря на пътната настилка и евентуално на някое твое по-специфично изискване - дали държиш да кратък спирачен път на мокро, на странична тяга в завой или примерно на аква планинг - което е моето изискване.

Това кое препоръчва Фолксваген, Ауди, Пежо, Лада, Застава е далеч от това да ме трогне по простата причина, че при такива фирми се поръчват количества в стотици хиляди бройки и се подписват договори за години напред. Е как да ми препоръчат GoodYear ако имат договор само с Мишлин и Семперит??? Ще отскочат спецялно да ми купят гуми каквито аз искам ли? Няка такива филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам зимната гума да е добра колкото се може повече на мокро и най-вече при аква планинг. Дали е толкова добра на сняг... все ще се оправя някак си, надявам се.

Аз пък съм обратно ,ако завали все ще се оправям някк си :hilezh: Преди време и аз мислех, че поведението на мокро е по-важно, но уви след едно ходене до Банско със стари гуми, яко лежане под колата, слагане на вериги и общо 5 часа прекарани на Предела в опити да продължим нагоре, стигнах до извода, че на мокро можеш просто да намалиш, а като затънеш в снега или караш на заледено, спасението е само яка зимна гума.

За това си купувам(и на старата Б3-ка и сега) Гиславед Норд Фрост 3 (преди седмици сложих и на "новата" ми кола 4 броя), на сняг все едно карам лятото. :) Единствения недостатък е, че се износват бързо, защото са суууууупер меки.

Живот и здраве, като завали сняг (ама яко) който иска може да пробва колата ми на Бояна на някоя от срещите и да добие реална представа, щото както казва Уизи всеки си има субектвно мнение и критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Horch-ич, пичага - не си ме разбрал на 100% какво имам предвид.

Когато се тестват гумите на края ги подреждат по overal performance. Няма да дадат първото място на зимна гума, която е била най-добра на сняг, но е е можела да спира на мокро. От там някъде идва и моя начин на мислене: всички гуми са чисто нови и във всички случай по-добра от която и да е полу-летна, всесезонна такава, та предпочитам дори евентуално да направя компромис, но да взема гума, която да покрива най-добре риска на това, от което най-много ме е страх. В случая при мен това е аква планинг. Та дали ще драпам повечко за да стигна до Банско с гуми които са били по-зле от да бест уан-а ми е общо взето все едно - ще спя по-спокойно като си мисля за моя си аква планинг.

Catch my drift, homie? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много в час с гумите, затова с интерес чета темата.

Само че ми се иска да коментирате не само НАЙ-ДОБРИТЕ гуми, а и ОПТИМАЛНИТЕ гуми в смисъл съотношение цена/качество....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ко та ти каза визи замаях се с тези списания....примерно руснаците последните 3-4г класират на първо място Нокиан хакепелита, после 2-ри са Гиласавед нордфрост и после останалите....при адаците,билда са съвсем различни нещата....общо взето пълна мешавица....личната ми кола е с хакепелита от 2г. На служебната кола всяка година си купувам нови зимни гуми да ги тествам лично....ма като трагнем някъде на дълъг път през зимата си пътувам с некое куатро,защото мразим да закъсвам....Общо взето моето мнение за зимните гуми е:за България-нокиан или гилсавед за европата някоя по известна и скъпа марка....за летните гуми там вече за мен се стеснява избора а иммено:Yokohama,Toyo,Bridgestone.Лично мнение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ииий, че тема... Хубава, но не знам що толкова ги усложнихте нещата :hilezh: Wizi вече написа едно хубаво и смятам много вярно мнение. Тестовете в Билд-а традиционно са с комплексна оценка. На който му трябва гума, с която да драпа в дълбокия сняг, гледа именно тази графа и се насочва именно към такъв модел. За нашите условия и за хора, дето карат предимно из града са подходящи гуми, които с надлъжните си канали наподобяват в голяма степен летните шарки. Онези, дето карат основно на ниски предавки и с не високи скорости и предимно из планинските райони, където снежната покривка трудно става киша, предпочитат другите шарки, наподобяващи тези на джиповите гуменетки :hilezh:

Шарка с по-нисък скоростен индекс:

hkpl4_tuote_iso.jpg

Шарка с по-висок скоростен индекс и разликата - надлъжни канали:

wr_tuote_iso.jpg

Wizi споделя, че вторият тип би бил по-подходящ за него, заради аквапланинга.

Това е само илюстративно разграничение на типовете зимни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е също и околните с какви гуми карат, защото може да си с най-добрите а оня насреща или отзад да е някакви галоши и да се качи отгоре ти. Малко хора ги е еня, че има зимни, летни и т.н Докато застрахователите не изискват категорично да се кара със съответната за сезона гума, няма да се оправят нещата. :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление по тестовете не мислят напълно като теб  :)

Wizi,

Само за протокола, без да повдигам спор, моето лично мнение е, че Ауто Билд (за други не коментирам) са доказли, че не са обективни в оценките си, б.р. Мерцедес - просто в някои от сравненията на коли, когато участва тази марка правят мнооооооого субективни оценки. Това не е само мое мнение.

При гумите, нямам представа как стоят нещата.

Повече бих се доверил на ADAC, или организация от този род.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е мн.интересна, поздравления.

Най-добрите според мен са новите, може би по-важно е коя гума колко зими я караш, защото има добри гуми като цена и като шарка, но като трябва да я сменяш след първата зима .....?

Аз карам повече във Варна и региона, тук сняг много не се задържа и гуми от типа на тези с надлъжните канали са по-подходящи.

Преди карах форд, и го бях обул с "ЛАСА" - три зими и ги дадох като нови, бих казал , че улучих с тях.

ега за първа зима ще карам ауди В4 и все още се двуумя между ЛАСА и някоя др.марка.

Виждам, че всеки препоръчва това с което е, но кажете кой колко зими кара с един комплект? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам Дънлоп 3Д и Кумхо- Много корави гуми с мултифункционална шарка за Кумхото. За Варна са супер, тука има повечко киша и дъжд и надлъжните канали за задължителни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... честно да си кажа такива теми ме карат да се замислям дали въобще някога през живота си да давам ЛИЧНА оценка за гума пред някого или още повече пред общество като това тук. Ето защо:

- От къде другите да знаят що за шофьор съм?

- От къде да знаят как точно съм тествал гумите или какви ситуаций съм имал?

- От къде другите да знаят какви други гуми съм имал за да знам точно тези колко са добри от другите, марка Х, модел Y.

- От къде другите да знаят колко ми разбира главата на мен като цяло и до колко съм компетентен да изказвам мнение?

Така че всеки, който предпочита да избегне до някъде случайността при попадане на добри гуми, да си избере някое списание или организация, примерно като ADAC, на което да се доверява и да си пазарува според техните виждания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... честно да си кажа такива теми ме карат да се замислям дали въобще някога през живота си да давам ЛИЧНА оценка за гума пред някого или още повече пред общество като това тук.

PEACE, Brother, eстествено че черпим опит взаимно (аз лично поне го правя от това което ти казваш).

Принципно: Имах предвид конкретно Аудо Билд и тяхната обективност, а не точно теб или как си избираш гумите, защо или т.н. Чат ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бива да го приемаш персонално написаното от мен!!!! Дадох пример защо АЗ не бих дал оценка или съвет - но това далеч не означава, че другите трябва да постъпват като мен. :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън спора, който сте заформили - може ли някой да ми каже откъде да си купя зимни 205/55/16 на Гуудридж и на каква цена понеже в Бургас нещо не намирам, а и цената е направо "одиране"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...