Jump to content

Recommended Posts

При мен все още го има, дали един рестор няма да оправи нещата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

При мен все още го има, дали един рестор няма да оправи нещата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега нямам никакво време, ама като прочетох последните постове, само заради тоя бъг ше ъпдейтна и ако се наложи ше ресторна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя бъг според мен на повечето хора е породен в някакъв аутдейтед протокол на родните некадърни доставчици някъде в цялата схема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Errrrrr.... HotSpot issues. Не зная дали това е за тук, или за в другата "Аппле" тема...

 

Та, нещо хич не ми става ясно какъв е случая на Personal HotSpot-a в новия OS-X & iOS... 

 

Ето какво меню ми се беше появило днес над Wi-Fi мрежите:

(лаптопът си беше вързан към Тайм Капсулата и Personal Hotspot беше сетнат на OFF в менюто на телефона)

 

Screenshot%202014-10-21%2013.30.36.png

 

Под името на телефона се бяха наредили всички Ви-фи мрежи в района. Това меню така и не се появи повече - самозабегна, без да съм пипал каквото и да е.

 

Следват нормалните въпроси:

1. Защо излиза само iPhone-a в Wi-Fi менюто на OS-X-a? Ами ако искам да си пусна HotSpot@iPad-a, което и предпочитам многократно?

2. Защо това "меню" зачезна и повече не се появи?

3. Само от iPhone ли може да си "самопуска" HotSpot новия OS-X? Може ли да се избере, че искаш от iPad-а? Ако да - как "the hell"?

4. Как изобщо се активира хотспот директно от компютъра (този рекламиран фийчър в новия OS-X), при условие, че в списъка с мрежи iPhone/iPad изобщо не присъстват и при мен менюто просто зачезна... 

5. Доволно се обърквам от различното местонахождение на Personal Hotspot при iPhone & iPad - при първия се намира в отделно меню (Settings -> Personal Hotspot), a при iPad-a е в подменю Wi-Fi (?!) (i.e. - Settings -> Wi-Fi -> Personal Hotspot), откъдето, ОБАЧЕ, мога единствено и само да кажа, че искам iPhone да пусне HotSpot на iPad, което го намирам за меко казано безсмислено, защото он завалията (iPad-a) си има data sim и почти не се сещам за причина на него да му трябва хотспот, вместо той да трябва да пусне такъв на лаптопа... 

 

Много се iОбърках... Any ideas?

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя бъг според мен на повечето хора е породен в някакъв аутдейтед протокол на родните некадърни доставчици някъде в цялата схема...

Не говори така. Нема как само на айфоня да го има и хоп сега при 8.1 да изчезне. А протокола е един и същ и няма друг.

 

Alex - Пробва ли с forget this network на лаптопа? 

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се с казуса "компютър-телефон" - блутута на iPhone-a беше изключен... и даже разбрах аджеба, защо след като OS-X може сам да си пуска хотспот, има изрично "копче" за hotspot на телефона...

(Ако искате хотспота да ви излиза над списъка с вифи мрежите, опцията за hotspot в телефона трябва да е изключена, иначе излиза в списъка с мрежите. При нужда - OS-X си я включва сам). 

 

Нооооо iPad-a вече ме побърка и след малко ще бъде разбит в пода. Просто му изчезна Personal Hotspot switch-a и това е. Никъде го няма по менютата, нито в главното, нито под "Cellular"...  :nixweiss:  

К'во ли не правих, и не, и не - само дето не разглобих дъската и пак го няма. А до вчера си беше там, мамка му долна  :nixweiss:  :lupe:

 

Владо, зарАзен си с изчезващите сетинги  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говори така. Нема как само на айфоня да го има и хоп сега при 8.1 да изчезне. А протокола е един и същ и няма друг.

 

 

Ами може да ти се струва странно, но е точно така. Откакто си взех 6+ имам ТРИ ъпдейта на Carrier settings. Познай дали глупаците от МТел не са насрали някакви натройки някъде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Signaling протокола е един и същ. Това за сетингите е предполагам за регистрацията на сим картата. Звъненето е отделно и самото забавяне при вдигане е поне според мен чисто софтуерен лаг, превключване от звънене към слушалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам като говориш убедено за неща, за които си нямаш грам идея. То ако беше тая работа като оная работа боцни клетка и говори по телефона колко щеше да е по-лесен живота, ама не е. Да ти обяснявам ли, че вървят едновременно амнайсе сигнала и това забавяне може да идва от 10 места. Те щото е толкова лесно за това сто години тестват LTE мтел и не могат да го пуснат да речем...

 

 

ALEX:

 

 

  1. click on SETTINGS
  2. Cellular
  3. Cellular Data Network
  4. under Personal Hotspost (enter any user name, no matter what as it will get deleted)
  5. Go bak to Cellular Data Network
  6. the Personal HotSpot OFF now appears
  7. Go back to Settings and you will see the Personal Hotspot option as it was under iOS7


Освен това като си сложиш user и pass на APN - Cellular data не на хотспота, ти дава опция после да си избереш какво да ползваш за интернет и колс, нещо за което тука се рева много. Сууупер културка :)

 

Отива на Settings -> Cellular -> Voice & Data

 

IMG_0082.png

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде знаеш, че нямам грам идея? Прав си, че вървят ем-найсе протокола и не си прав, че лагването е от тях.

 

Това меню - 

  1. Cellular Data Network

липсва, както споменах преди няколко поста.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя бъг според мен на повечето хора е породен в някакъв аутдейтед протокол на родните некадърни доставчици някъде в цялата схема...

 

Мне. Има(ше) го и при чужди оператори, няма нищо общо с оператора. При получаване на обаждане каналът вече е отреден и резервиран. Изцяло софтуерен проблем на телефона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е тъжно, че го нямаш това меню. Добре, бъга е на телефона. Аз никога не съм го изпитвал, явно имам късмет с партидите просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм имал APN settings(или каквито и да е настройки за мобилни данни) на нито един от Айфоните. Не знам дали причината е, че винаги са били с карта на Глобул, но такова животно в Айфона аз не съм виждал. А, и никога не съм имал проблеми с нета(като наличие, не като скорост).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в 12 си изключих телефона от кабела на 100% заредена батерия, днес е на 55%. Говорене с BT в колата, през вайбър БТ в колата отново разговор, браузене, 4 мейл акаунта, 2 туитъра, фейсбук, браузене на форума и превъртане на Trending страницата на 9gag докато не видя пост от вчера - в момента съм на 55% :)

 

 

Пак да питам някой тествал ли е EU Roaming настройката? Че естествено наще кретени от МТЕЛ пак са назад във времето и не го поддържат...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в 12 си изключих телефона от кабела на 100% заредена батерия, днес е на 55%. Говорене с BT в колата, през вайбър БТ в колата отново разговор, браузене, 4 мейл акаунта, 2 туитъра, фейсбук, браузене на форума и превъртане на Trending страницата на 9gag докато не видя пост от вчера - в момента съм на 55% :)

 

 

Пак да питам някой тествал ли е EU Roaming настройката? Че естествено наще кретени от МТЕЛ пак са назад във времето и не го поддържат...

 

Първото го считаш за добре или за зле не разбрах...? При мен спрямо описанието е аналогично, определено има подобрение при iOS8 спрямо 7.

 

EU-Roaming: При мен дори не излиза такава настройка в менюто, така че спри да плюеш МТел  :) За сметка на това обаче имам (и винаги съм имал) "Cellular Data" меню с настройките за APN! Явно е в зависимост от оператора все пак.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да питам някой тествал ли е EU Roaming настройката? Че естествено наще кретени от МТЕЛ пак са назад във времето и не го поддържат...

Да, и не се случва нищо в роуминг :huh: Глобул явно и те не го поддържат.

 

П.С. Оправих личния хотспот и на iPad-a. Просто един разговор с оператора, рисет на дейтата при тях, рестарт на таблета, малко мислене дали има дейта, или не... и всичко се появи, почти както е на телефона... Засега единствената разлика е, че на таблета не мога да избирам 2G/3G... имам само Cellular Data Enabled/Disabled & LTE Enabled. Нищо повече. Което за пореден път ме убеждава, че всъщност е въпрос на операторски пермишън дали изобщо да имаш Personal HotSpot, и гледам, че Хамбургерите ги цакат и за този фичър :verweis: . Ако утре операторите решат, че за този сървис трябва да взимат по 5лв/месец, ще ги взимат и още как... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мтел толкова ме напрегнаха с простотията си последните няколко дни, че са ми виновни за всичко от глобалното затопляне до шибаното време и стачката на Луфтханза.

 

Мисля, че е много, много добра батерията. За справка, iPhone5 не би издържал на същото натоварване и щеше да се наложи да го зареждам.

 

Ако решат да чарджът за хотспот просто пак ще си джейлвам телефоните :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, аз не съм с 6, но спрямо описанието ти звучи напълно познато! Махнах си телефона днес към 07:30 от зарядното - имам проведени няколко разговора, имам няколко имейл акаунта които се проверяват и съответно прочетох няколко мейла. Телефонът беше известно време закачен към синия зъб, сега е закачен към WLAN. Качвах снимки през дропбокс, сутринта като станах четох глупостите във форума в продължение на поне половин час без спиране... В момента батерията ми е на 91% :) Какъв е проблема? 

Просто iOS8 определено си казва своето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...