Jump to content

Recommended Posts

Няма как да има завършен цикъл при Андроид поради липсваща употреба на тяхна OS при компютрите, което Епъл от своя страна имат.
Шерването на контакти между устройства е идентично като при Епъл и минава през Gmail.

 

На Moto G-то, което имаме в семейството липсва опция Share contact. Тази сложна функционалност, която 97ма имаше във всички модели Нокиа. Предлага ли се в UI-то на други вендори? Нямам наблюдения - питам сериозно.

 

Липсват други неща: да си грабнеш телефона и да се чудиш как беше онзи сайт дето си отворил на лаптопа или iPad-а вкъщи, където чете нещо интересно и искаш да го видиш отново или просто да го покажеш на друг? Получава ли се с Chrome? Питам сериозно, наистина нямам представа. Тук просто хващам iPhone/iPad-а, тръгвам да отварям нов таб и най-долу виждам табове (не букмарк) отворени на всички други iOS/Mac OS устройства. 

 

Това с писането на мейл от iOS към Mac OS X или обратното, което dhtj така и не го схвана. Започваш да пишеш нещо на лаптопа, но спешно трябва да тръгнеш, а мейла не може да чака. Какво правиш с Андроид телефон/таблет? Нищо не можеш! Просто едно от двете - тръгването или писането на мейл - трябва да получи по-висок приоритет и да приключи за да започне другото. Тук с iOS/Mac OS X отново имаме избор - тръгваме, отварям си iPad/iPhone-а и мейла седи и ме чака там, просто да го довърша.

 

Дори най-елементарното правене на снимка с телефона, което на секундата отива директно на Mac OS X-а и iPad-а - получава ли се така лесно и бързо през Google Picasa или изисква някаква интервенция? Отново не знам, но предполагам, че трябва да го "бутнеш" за синх-не.

 

Ами рестор на телефон/таблет през iCloud? Колко време им отне на Андроид докато вкарат тази опция и отново не завършва процеса както трябва. Пример как се случва при "нас": сменяш си телефона/таблета, въвеждаш си в началото iCloud акаунта и избираш да възстанови бекъп. Това което се случва е следното: връща абсолютно 1:1 всичко както е било! Wallpaper, подредба на иконките, пропуснатите обаждания, набраните номера, SMS-те, абсолютно всички дребни и последни настройки, които някъде си отишъл да направиш. Включително и на 3rd party apps, които са получили достъп до iCloud акаунта ти (Viber, Whatsapp, etc.).

Умрах си от кеф някъде в началото на Android 4.0 където тази опция за синхронизация в облака се появи, но бе за съвсем кратко след като видях какво всъщност успява да възстанови.... смях! Това подобрено ли е сега или още продължава да не успява да върне ВСИЧКО?

 

Четох в самото начало, няколко дни след като излезе iPhone 6, че прехвърляли част от производството на 6+ за да подбутнат 6цата, че се търсела повече. Не мина много време и изведнъж дръпнаха от ресурсите на 6 за да подпомогнат 6+, което и до ден днешен е така. Поне по данни, които чета ежедневно по сайтове. Значи Епъл са имали нужда от по-голям екран и няма нищо лошо. Винаги обаче ще има хора като мен, които 4" им е АБСОЛЮТНО достатъчно и повярвайте ми никога няма да ги видите с по-голям телефон. Без значение Андоид или iPhone. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно само да вметна.... тези всичките неща, които написах, разбира се, че не са върха на технологията, но факта само, че ги имаме на разположение при Епъл и работят безумно добре, без да изискват каквато и да е твоя намеса, се оказва, че "разглезват" и то много. Не им обръщаш внимание до момента, в който излезеш от тази еко система - тогава все едно някой ти е вързал ръцете. Изведнъж оценяваш предимствата им и това като цяло е нещото, което ни кара да НЕ искаме да напускаме кораба майка :) И съвсем последно и за н-ти път: повечето iOS потребители сме ползвали и дори продължаваме да ползваме около нас Андроид телефони и таблети. Аз включително както казах имам в семейството Nexus 5, Nexus 7 MkII, Nexus 10 и Moto G. Получавам последните версии на Андроид на момента и виждам какви подобрения има, но и какво продължава да ми липсва. А от друга страна продължавам да имам усещането, че много от iOS "хейтърите" (пресилено казано) не са отделили достатъчно внимание на нашите телефони/таблети за да имат трезвена представа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж като си логнеш гмеила в хром и вече цялата история я имаш и на телефона и на компютъра, без да се логваш или да правиш каквото и да било. С пикаса е същото при наличие на wifi снимките се качват автоматично и като седнеш на компа те са вече там.

Контактите веднъж записани на телефона вече ги имаш в гмаил акаунта и ако приемем че имаш РС и таблет с въведен този акаунт те са вече там.

Няма я врътката с мейла да си пишеш от едното и да продължиш на другото...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли с Хром да видиш отворен таб (не букмарк) на някое друго устройство вързано към gmail акаунта ти? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може разбира се. При отваряне на нов таб, се цъка долу в дясно часовничето и там са освен скорошно затворените табове, а също стака и отворените табове от Хром на други свързани устройства. Имам и опция за шерване на контактите по 15 възможни начина. Това със снимките също го има. За синхронизирането наистина има още какво да се желае, защото не синква всичко, като при iOS, но върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре ми е ясно какво представлява всичко и какво имаш предвид, но разсъждаваш според себе си , а от хората в темата... на пръсти се броят притежателите на друг Епълски продукт , освен Айфон. 

 

може и да бъркам но по прочетеното из тази и другата тема сме доста хората с поне 2 apple устройства.... 

 

 

Понеже @Wizi спомена за iCloud-a това е най-големият недостатък на Андроидите. Кефа да си видиш старият телефон прехърлен 1:1 на новият е невероятен, тва само с написването на акаунт и парола. 

 

Липсата на iMessage (както и нормален СМС клиент) също ми липсваше страшно много. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се отплеснахте да сравнявате функционалности и ала-бала.

Фундаменталната разлика между Япъл и Гугел е, че първите разчитат на приход

от добавена стойност в/у продукти, а вторите търгуват с информация.

И проблема не е, че гугъл знае колко точно 8 санта ти е оная работа, а в подхода към и начина на създаване

на продукта който ползвате.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схванах аз какво искаш да кажеш......  :nixweiss:

 

 

 

 

пс : Тва че айфонът е признак на благосъстояние единствено Анрдоид юзърите го твърдят постоянно.......след доводите им с цената това е второто най-повтаряно нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Moto G-то, което имаме в семейството липсва опция Share contact. Тази сложна функционалност, която 97ма имаше във всички модели Нокиа. Предлага ли се в UI-то на други вендори? Нямам наблюдения - питам сериозно.

Moйто е точно мото г:

e14ad2ef17b457a5.png

 

За контактите хич не бъркам - какво влизане в какъв г-мейл, за да се "синхронизират"?! Защо е нужно да се логваш където и да е?

Ето как работи при мен - въвеждам си нов контакт в "Contacts" на компютъра и той (автоматично) отива на всички останали устройства (или обратното - от тел/пад - отива на комп), без да влизам, без да се логвам изрично за целта където и да било.

 

Я ми кажи, че деликатно всички дроид фенове пропускате този ми въпрос - как ако си седим с теб в кафето, ми шерваш някой от твоите контакти, по различен начин от това просто да ми го издиктуваш?

Същото е. Логнал съм се веднъж на устройствата си и всичките ми контакти са на тях.

d8c7653d4e8dbba1.pngb4984381884e8b67.png

 

И други "екстри" има :

 

 105808a3c1dc86b38.pngee1d70bc5ff53ce8.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно аз не те разбирам, но от това, което виждам - контактите се синкват с гугъл - и си ги гледаш през браузър в профила, барабар с всичкото Г+ и прочее. Интересува ме дали като си въведеш нов контакт в "контакти" на компютъра, той отива автоматично на телефона, таблета или обратното, а не да минаваш през уеб сървис и да ги гледаш през браузър в някакъв профил... 

 

Т.е., ако разбирам правилно, като си въвеждаш нов контакт от компютъра, ти трябва да го въведеш в гугъл, през браузър, вместо в "контакти"/адрес бук или квото и да се води апчето под виндос (забравил съм ги вече). Ако е така, тогава как синкваш виндовските контакти? Или Гугъл имат решение на въпроса? Push на контакт? Какво се случва с подобна синхронизация, ако ползваш Active Directory? Как се синква този контакт с виндовс сървърите, как Гугъл им го пушва?

 

Пояснявам с пример какво ме интересува - да кажем, че си въвеждаш нов контакт от телефона, 10 сек по-късно сядаш на лаптопа и почваш нов имейл в Outlook (без да си минавал изрично през "синк" с това или онова), въвеждаш "До" току-що въведения контакт от телефона, и той си излиза в полето на мейл клиента, все едно винаги е бил там. Това искам. Да си гледам контактите през някакъв уеб сайт не ми е интересно, нито полезно.

Питам сериозно, не е заяждане.

 

Все по-често по белите държави виждам Apple TV-та по конферентни зали за свободен достъп и презентации, водени от iOS таблети, телефони... без кабели, без да си вързан за бимъра. Това с Андроид как се получава?

И това питам сериозно.

 

Друго - забравих си телефона на едно ОМВ, и се сетих като се качих в колата, но както можеш да предположиш, за тези няколко метра от касата до колата и обратно, вече го нямаше и "никой не го беше виждал". Просто минах през магазина, купих си друг, и 15 мин. след като му боднах сим карта, имах абсолютното копие на (вече) стария си тел., с всичко, ама разбирай абсолютно всичко налично - смси, контакти, хистърита на всичко, приложения, всичко. Това как става там? И тук питам сериозно.

 

П.С. И, за да работи всичко това, което ти си пуснал в предишния пост, трябва ли да ползвам задължително Хром? Ами ако искам да си ползвам IE, щото, да речем, че ми харесва повече, какво става?

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

 

Добре ве, трябваше ли да ни цапаш темата с тея лайна. Знаеме, че некъде съществуват едни много хора, които си ги ползват тея неща.

Доповръща ми се еваси ... Шотчето с хром браузерчето, трябва да е маркирано задължително със 18+   :hilezh:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси, ако верно толкова красиво изглеждат нещата в Андроид света, тия хора са наказани зверски откъм стил, дизайн и естетика...  :huh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, трябваше ли да ни цапаш темата с тея лайна. Знаеме, че некъде съществуват едни много хора, които си ги ползват тея неща.

Доповръща ми се еваси ... Тва шотчето със хром браузерчето, трябва да е маркирано задължително със 18+   :hilezh:

Човека (Алекс) пита културно и му показвам, любопитно му е. Нема да ги украсявам на фотошопа тея снимки заради тебе.  :hilezh:

 

 

 

Сигурно аз не те разбирам, но от това, което виждам - контактите се синкват с гугъл - и си ги гледаш през браузър в профила, барабар с всичкото Г+ и прочее. Интересува ме дали като си въведеш нов контакт в "контакти" на компютъра, той отива автоматично на телефона, таблета или обратното, а не да минаваш през уеб сървис и да ги гледаш през браузър в някакъв профил... 

 

Т.е., ако разбирам правилно, като си въвеждаш нов контакт от компютъра, ти трябва да го въведеш в гугъл, през браузър, вместо в "контакти"/адрес бук или квото и да се води апчето под виндос (забравил съм ги вече). Ако е така, тогава как синкваш виндовските контакти? Или Гугъл имат решение на въпроса? Push на контакт?

Пояснявам с пример какво ме интересува - да кажем, че си въвеждаш нов контакт от телефона, 10 сек по-късно сядаш на лаптопа и почваш нов имейл в Outlook (без да си минавал изрично през "синк" с това или онова), въвеждаш "До" току-що въведения контакт от телефона, и той си излиза в полето на мейл клиента, все едно винаги е бил там. Това искам. Да си гледам контактите през някакъв уеб сайт не ми е интересно, нито полезно.

Питам сериозно, не е заяждане.

Не ползвам outlook, а gmail в хром. Да, като си въведа един контакт в телефона, мога вече да му напиша имейл в gmail на лаптопа. С outlook не знам как стоят нещата. Рядко ги ползвам тези неща, не са ми особено полезни. Аз даже чак сега видях, като почнах да разглеждам, че на компютъра ми в google photos ги има снимките от всичките ми андроид телефони. Не го знаех това :hilezh:

Честно казано от всичката тази "синхорнизация" ползвам само 65 гб google drive, и общите отметки на хрома :D

 

 

 

Друго - забравих си телефона на едно ОМВ, и се сетих като се качих в колата, но както можеш да предположиш, за тези няколко метра от касата до колата и обратно, вече го нямаше и "никой не го беше виждал". Просто минах през магазина, купих си друг, и 15 мин. след като му боднах сим карта, имах абсолютното копие на (вече) стария си тел., с всичко, ама разбирай абсолютно всичко налично - смси, контакти, хистърита на всичко, приложения, всичко. Това как става там? И тук питам сериозно.

 

Визи обясни вече. Като включиш за пръв път нов андроидски телефон той ти иска гмайл и парола и те пита какво искаш да синхронизира с акаунта ти. Същото е като една от снимките, която съм качил - контакти, приложения, app data, фотос, мюзик... всичко без тапета и подредбата на менюто :hilezh:

 

A всичко е толкова постно и грозно, защото съм с "чист" андроид, щото работи изключително бързо и стабилно. Самсунг, Сони и ХТЦ си украсяват андроидите и изглеждат доста по-приятно, но на мен не ми харесват как работят. При тях колкото и рам да имаш, никога не ти стига :hilezh:

 

 

Едит: няма разлика с какъв браузър работиш. Но ако наистина искаш да използваш IE и аз бих поставил под въпрос техническата ти грамотност :D

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, за тва верно са измислили тъчуизите и сенсите ... За да е още по-гнусно всичко ... :hilezh:

 

Сериозно. Няма две икони които да са подобни, освен гугълските 9870989809 приложения, които може и да не ги искаш, ама Нема неискам. Но пък може би са си в некъв извратен собствен стил издържани. :hilezh:

 

Има надежда обаче.

 

Тва новото матириал дизайн може да оправи леко нещата ....   ^_^

 

Еденственият несъществен проблем е, че примерно Гризлито ше го получи най-рано  Q19 2021-ва ... 

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам outlook, а gmail в хром. Да, като си въведа един контакт в телефона, мога вече да му напиша имейл в gmail на лаптопа. 

Едит: няма разлика с какъв браузър работиш. Но ако наистина искаш да използваш IE и аз бих поставил под въпрос техническата ти грамотност :D

Eee, това не е сериозно, сещаш се, нали? Ако си майстор-водопроводчик, спокойно може да общуваш с целия свят по тоя начин, пращайки им мейли@ cuki_puki_63@gmail.com, но няма нищо корпоративно в това. Пробвай с Outlook и ми кажи какво става?

Виндоса & Активната директория знаят ли за тия контакти в Гмейл? Това искам да знам. Интересно ми е как се синкват просто... защото да пращам мейли от гмаил.ком или каквото-и-да-е.ком, различно от моите си домейни, само и само, за да имам инфото с контакти и прочее там, не ме вълнува. Идеята ми е дали Майкрософт и Гугъл се разбират "Native"... без да трябва да ползваш САМО ТОЗИ тул...

 

При Апъл, примерно, подкарваш техния сървър за буквално 30 минути и получаваш всевъзможните им благини даже локално, плюс push на всичко, включително и цялата си корпоративна поща... и знаеш ли - ШОК - не ти трябва да си с познанията на добър сисадмин за целта, нито даже ти трябва сисадмин... нещата просто вървят и правят добре това, което твърдят, че правят :) И счетоводителка с Английски да хванеш, и тя ще се справи.

 

Еденственият несъществен проблем е, че примерно Гризлито ше го получи най-рано  Q19 2021-ва ... 

хахаха, много лош...  :hilezh:  :hilezh:

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли некакво значение, че ме караш да си играя с тъпите майкрософтски програми? Не съм им фен изобщо. Харесвам си линуксa, само пустото visual studio ме държи в тоя винбоз. И некоя игричка де :hilezh:

 

Нямам какво повече да доказвам, на всички е ясно, че това, което го имат Апъл нема как да се постигне, когато телефона ти го прави една фирма, ОС-то му го прави друга, а ОС-то на лаптопа ти е трети вид... Трудно е да се разбират толкова добре и това което го търсиш ти, андроид и майкрософт не могат да ти го предложат.

 

Исках да ти/ви покажа само, че повечето от вас имате слаби и/или стари впечатления относно андроид, а той се развива постоянно. Има си синхронизация на контакти, букмаркове, снимки и т.н., напълно достатъчни, дори излишни за един обикновен юзър. 

И мога да се похваля, че с моторолата (имам я от месец май) не съм имал никакво забиване, лаг, или някакви бъгове. (не мога да кажа същите неща за xperiata и htc-то ми :D) Имаше веднъж хардуерен проблем и ми я подмениха безплатно и гаранционно. Даже и транспорта с DHL си платиха. :D

 

Дано се е получила хубава дискусия, май за пръв път нямаше храна в тази тема :hilezh:

Отворен съм към още въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарваш си гугълския акаунт "байх*й@гмеил.цом" в Outlook и контактите са там, добавяш нов контакт и той е там. Както каза и колегата по-горе. Добавяш си контакт в телефона и го имаш на компа, таблета, другия ти телефон, 3-я ти телефон, и навсякъде където си логнал акаунта. Няма нужда от синхорнизация, тя си върви сама, като си настройваш през какво време и дали въобще да върви. Самия факт, че си мислиш че само и единствено ейпъл имат такава синхронизация показва колко тесногръд си и че въобще нямаш никаква представа какво се случва в андроид дивайсите. Не си и длъжен разбира се, ти си епъл фен и си в правото си да те боли кора за андроид, но пък не си в правото си да тропаш, по андроид че не може да се синхронизира 1 контакт,а да не си прав.
Тъй като аз не съм запознат с всички възможности на аппле системата (имам само iphone, нямам мак и ipad) та затова по написаното от теб разбирам, че цялата схема е много добре развита и явно работи прекрасно, което само по себе си е супер, но не значи, че само ейпъл го има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си пред комютъра, за да ти отговоря подобаващо, но хайде да си коригираш тона, че и квалификациите, молим те! М? Питането ми беше сериозно, а ти ми отговори все едно нещо ти е стиснало ан*са. Ако си толкова добър в психо-портретите, стани ми личен психолог ;) Че ние, тесногръдите, имаме нужда чат-пат ;) Като поспра, ще питам как точно се случва това, което си описал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тона ми няма нищо лошо извини ме ако е прозвучало сякаш нещо ми е стиснало ан*са, нито пък имам нещо против теб. Вярвам, че в последните си мнения питаш сериозно, но преди това не беше точно така. Справка: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=84922&page=382#entry2342664

Обяснения колко е велика стоката стояща зад твоята теза и колко е мизерна тази стояща зад другата теза. 

 

И не се обиждай от квалификацията "тесногръд", като човек може и да си супер пич, но явно за теб друга техно вяра освен ябълката няма, в което няма лошо принципно, но ако е изразена с хейт към конкуренцията не е приятна за публиката.

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moйто е точно мото г:

e14ad2ef17b457a5.png

 

 

 

Тук удряме на камък и то скандално, ма ти пак и пак и пак не се усещаш, но да речем, че ти идва от вътре, не го правиш умишлено. Кажи ми как процедираме когато човек ни е помолил да му пратим СПЕШНО контакт, но:

- не се намира до нас, а на разстояние

- не ползва Андроид

- за зла участ е някаква корпоративна батка и не ползва нито един от изброените шитни като Whatsapp, Viber, Skype и п.р.

 

Излиза, че единственият бърз вариант е да му пратим какво - email!!!! Това за мен е скандално. Не защото е трудно да влезеш в контакта, да дадеш Copy на телефонния му номер, да отидеш да създадеш съобщение, да избереш получателя, да Paste-неш номера на човека, който иска.... а, да - да му напишеш и името все пак, че да не се чуди как се казва "онзи" и накрая какво остава, че почнах да се обърквам!? А, да - да му го изпратиш. Нещо, което както споменах се случва точно с два три клик-а на най-старата Нокиа, която може да ти попадне.

 

Ами ако му нямаме email адреса на тази батка? :) Ко прайм? Молим го спешно първо той да ни го продиктува по тилифона или да ни пусне един SMS с него? Сериозно? :huh:

 

Всичко това не защото iOS или Нокиа са толкова скандално гениални, а по-скоро защото гарантирано не е няколко страници системен код да се напише за да се появи като функционалност, но липсва!

 

Google Hangouts, което реално е алтернативата на iMessage, ми се струва пълен провал. Най-малкото заради това, че трябва още едно приложение да бъде следено/активирано/ползвано. Това обезсмисля абсолютно всичко и хората си ползват Whatsapp, Viber, Skype, etc.

 

 

Добавен gmail адрес към MS Outlook 2010 въобще не се светка да си издърпа контактите.... :( Нещо явно не съм настроил коректно.

 

 

Alex, Google Chromecast е симпатичен wireless HDMI stick, който закачаш на произволен телевизор и мисля може да прави Mirror на презентация от таблет/телефон, но не си залагам главата. Ползвам го за други цели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук удряме на камък и то скандално, ма ти пак и пак и пак не се усещаш, но да речем, че ти идва от вътре, не го правиш умишлено. Кажи ми как процедираме когато човек ни е помолил да му пратим СПЕШНО контакт, но:

- не се намира до нас, а на разстояние

- не ползва Андроид

- за зла участ е някаква корпоративна батка и не ползва нито един от изброените шитни като Whatsapp, Viber, Skype и п.р.

 

Aре веее, 2014та година сме, кой нема скайп? Дядо ми е 39ти набор и има. Не се ебавам! И 95% от контактите ми имат вайбър и/или уатсап също.

 

6 начина има да споделиш контакт, ако все пак един от тях не те устройва го пишеш на листче и го пращаш по БГ пощи, тва е. :hilezh: iOS колко начина има да споделиш контакт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми явно имаш само imessage и си пишеш само масоните дето имат айфони. Един вид отделил си се в по-висш социален кръг :hilezh:

П.С. Знам че имаш скайп, гризли каза да му пишеш по скайпа преди няколко страници :hilezh:

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...