Jump to content

Някой да помогне, моля


Recommended Posts

Преди седмица си купих чисто нов принтер НР Laserjet 1022 и оттогава стои като паметник и не мога да го инсталирам, въпреки че имам оригинален драйвер и 4 ЧЕТИРИ пъти преинсталирах Windows-a оттогава досега - не може и не може да го детектне. Ако някой знае как да си реша проблема моля да ми помогне :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в Device Manager-a и виж дали има секцията с една жълта въпросителна за иконка и вътре някъде детектнат принтер. Мисля секцията се казва Other devices. Ако случайно имаш принтер в тази секция - триеш го с бутончето delete така че повече да го няма в списъка и правиш рестарт. След като ти се зареди Windows-а ще ти каже, че е намерил нов хардуер, който е принтер и ще те накара да му дадеш драйвер.

.... пробвай така да го направиш. Ако не стане свиркай пак да го мислим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, че се отзова. Проблема е следния: при включване на принтера системата изписва за ново устройство, обаче не го разпознава като принтер UNKNOWN DEVICE. И по никакъв начин не мога да го подкарам, а със 100% принтера е ОК. Просто явно ХР-то не го разпознава, а е НР все пак. Помислих, че имам проблем с регистрите и затова преинсталирах Windows-a но резултата е същия. Направо не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става когато ръчно му кажеш от къде да си изтегли драйверите и му посочиш драйв и директория?

Пробва ли автоматично да си изтегли драйвери от интернет? Самия асистен за инсталиране ти предлага това още в началото всеки път като намери нов харуер.

Ако го е запаметил като unknown device, то със сигурност ще седи като такъв в device manager-а. Иди и го изтрий от там както ти обясних и виж дали при следващото стартиране няма да упееш да го инсталираш.

Помни: ако седи в device manager-а като unknown device няма да успееш никога да го инсталираш докато не го разкараш от там с елементарно изтриване (DEL бутона яко в игра да влезне).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не съм ти обяснил както трябва: докато инсталирам драйвера в един момент ми казва включи принтера за да завърши инсталацията. Включвам го обаче инсталацията не го открива, а системата ми го дава като unknown и инсталацията не завършва. Изтривам го и опитвам от Settings - Printers & Faxes и ръчно го инсталирам се появява такава иконка за принтер, обаче принтера не получава информация за печат и съответно пак нищо не става. Ако USB портовете ми не работят то тогава няма да реагира като го включвам принтера.

Дори и да не го изтрия от Device Manager в момента в който изключа принтера Unknown Device сам изчезва оттам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем със скенер EPSON. Точно 1:1. Ядосах се, отивам в сервиза и чудо: Точно същото правиха и тръгна. И до ден днешен не си го обяснявам. Никакви преинсталации, никакви вируси и прочее :D:gaehnen::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре, ама още същия ден извиках човек от фирмата от която го купих, ама и той не можа да го направи. Иначе на техния компютър в офиса си го разпознава от раз и без никакви драйвери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си дал подробна информация. Например Win а да не е 98? Защото ако е такъв има пач за USB от микрософт. Иначе има проблеми.

".... Дори и да не го изтрия от Device Manager в момента в който изключа принтера Unknown Device сам изчезва оттам..."

Това че ще изчезне е така, но си го знае във списъка с устройства. Така че иди в SafeMode и изтрий всички подобни устройства (Unknown).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ако наистина си опитал с друг кабел и порт (имах един скенер Канон който отказваше категорично да работи с оригиналния си кабел, но работеше идеално с кабел от 2лв.) опитай с други драйвери. По-нови или по-стари. Друго не се сещам.

Едит: Да не е изключена някоя потайна функция в БИОСа като например поддръжка на USB2.0? Знам ли къде е зайчето?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що проверих и Биос-а - портовете са enabled. Що се отнася до драйверите - дръпнах го от сайта на НР обаче не завършва инсталацията защото не открива принтера- one of the USB devices attached to this computer has malfunctioned and Windows cannot recognize it

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш принтера :D

Ако всички други у-ва включени към USB-то ти бачкат и се разпознават безпроблемно и проблема не е в кабелите. Носи го откъдето си го купил да го подкарат пред теб...друг акъл незнам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не става с друг кабел, порт или драйвери и си преинсталирал операционната система, най-добре взимай двете неща и отивай във фирмата от където си го купил да го инсталират там пред теб!Безплатно!Ако го инсталират и тръгне - ок.Ако не искай да ти подменят принтера с нов.Ако се опъват и твърдят, че не е в тях проблема можеш да им споменеш за комисията за защита на потребителите/трябва фактурата за него обаче да е издадена на твое име, демек на частно лице, а не на фирма, за да можеш да се обърнеш към гореспоменатата комисия/.От коя фирма си го купил, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 начин. Пробвай да го направиш през printers>add printer и виж дали са се записали драйверите... в повечето случаи дори и при неуспешна инсталация ... самите драйвери остават във архива... В смисъл - не ползвай инсталатора на фирмата, а майкрософткия. Или намери къде на диска се намират файловете с драйвери и насочи да търси от там. Не мисля че е необходимо да е включен по време на инсталацията.

2 начин. Включваш го и когато напише, че е намерено ново устройство му посочваш правилната директория от диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не става с друг кабел, порт или драйвери и си преинсталирал операционната система, най-добре взимай двете неща и отивай във фирмата от където си го купил да го инсталират там пред теб!Безплатно!Ако го инсталират и тръгне - ок.Ако не искай да ти подменят принтера с нов.Ако се опъват и твърдят, че не е в тях проблема можеш да им споменеш за комисията за защита на потребителите/трябва фактурата за него обаче да е издадена на твое име, демек на частно лице, а не на фирма, за да можеш да се обърнеш към гореспоменатата комисия/.От коя фирма си го купил, ако не е тайна?

City Comp e фирмата, а те са го взели от JAR, обаче в техния офис два пъти на различни компютри си тръгна без проблем. Фактура имам и е на мое име, така че сигурно ще се възползвам от съвета ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 начин. Пробвай да го направиш през printers>add printer и виж дали са се записали драйверите... в повечето случаи дори и при неуспешна инсталация ... самите драйвери остават във архива... В смисъл - не ползвай инсталатора на фирмата, а майкрософткия. Или намери къде на диска се намират файловете с драйвери и насочи да търси от там. Не мисля че е необходимо да е включен по време на инсталацията.

2 начин. Включваш го и когато напише, че е намерено ново устройство му посочваш правилната директория от диска.

И това пробвах, 1 добавя принтера обаче не му подава нищо за печат; 2 дава ми, че във въпросната директория няма информация касаеща това устройство

Отново благодаря на абсолютно всички, които се опитват да помогнат със съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от компютри... Ама да спомена нещо. Имам лаптоп, принтера минава през USB. Винаги го разпознава, но пуска за печат само когато съм го закачил на 1 определен порт. На другите не ще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пореден път. Ето я и развръзката:

След като отидох отново във фирмата и там принтера без проблем тръгва на двата им компютъра и никакъв шанс да тръгне на моя случайно им подхвърлих да пробват с друг кабел, въпреки че с този тръгваше на техните компютри. И чудо - с новия кабел принтера беше успешно разпознат и проблема решен.

Още не мога да си обясня как така кабела за един компютър е перфектен докато за друг е пълен боклук?!

Моля някой от админ-ите да затвори темата. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...