Jump to content

Спешен въпрос


Recommended Posts

На единия от моите близнаци в петък му откраднаха gsm Nokia 3220. Класната помолила да не се обръщаме веднага в полицията с надежда да си признае крадецът (той е със сигурност негов съученик). :gaehnen: Обаче и до днес никакъв резултат. :twisted: Знам, че ги проследяват по т.нар IMEI, но имало начин той да се смени. Въпросът ми е колко струва това и лесно ли е при този модел, защото се съмнявам (и надявам), че крадльото все още е успял да направи това. :D:gaehnen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е лесно, друг въпрос е, че никой не се сеща да го прави! Не се бави повече, ами веднага го обявавай за откраднат... Дано имаш всички документи.. Няма да повярваш в какъв висок процент от точно тия кражби телефона бива намерен! Успех от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж колко взимат за "РАЗКОДИРАНЕ"..
Не, не е толкова лесно. Вече питах. :gaehnen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като откраднаха ГСМ- а на брат ми се обадих на оператор(МТел) и за 12 часа блокираха картата да не може да се избира от нея(в случай, че се намери телефона), а след това я спряха и за 12 лв издадоха нова. Предполагам, че и при другите оператори е така.

За проследяването- ако не си важна клечка, не им се занимава, ама хич :gaehnen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проследяването- ако не си важна клечка, не им се занимава, ама хич :gaehnen:
Така е, но има начин да ги накараш да се занимават, дори и без познати в МВР. :gaehnen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, IMEI се сменя лесно, а и има ли значени да ли е лесно, въпросът, е че се сменя. Така че МВР е на ход и побързай, ако вече не е твърде късно. Пробва ли да звъниш на него, в много случаи се намира. Да ти се чуди човек как не си се обадил в МТел да блокират поне карата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ми отговори човек, който се занимава с GSM-и: "emi ako ima poznati kuki da go obiaviava pri tiah...ina4e niama smisul"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за колко годишни момчета става дума? Има ли заподозрени?
Заподозрени има 2-3, но разбираш, че трябва да се докаже. :gaehnen: Става въпрос за 11 годишни хлапета. :gaehnen: Благодаря Ви за съвета за картата, но тя е предплатена на Вивател (подариха ми я, защото съм много стар абонат на Мобиком) и нямаше никакъв смисъл да я блокирам с 11 лв в нея. :wall: Все още имам надежда, защото се надявам, че на такова хлапе няма да се съгласят да му сменят IMEI. :twisted::D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-ти клас :gaehnen: БААААААААААААААААХ МААААМУ. Незнам какво да кажа, колега, ти направо ме закопа. Толкова възмутен и учуден не съм се чувствал скоро. Който го е направил трябва да му се счупят ръчичките- да се научи докато е малък. Иначе по късно и коли ще тръгне да краде и кой знае още какво :gaehnen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KOKO 100 C4 а сештал ли си се за възможноста някои "батко" да е влезнал във ъчебната стая и да е взел ГСМ?защото и това го има като възможност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на ИМЕЙ е фасулска работа - трябва ти софтуер и компютър - в Бургас преди струваше 10лв. Друг е въпроса, че телефона най-вероятно вече е продаден в някоя заложна къща и те най- вероятно са го дали за смяна на ИМЕЙ - в противен случай като го намерят куките и им вземат. Все пак подай си жалбата и чакай - нищо не се знае, може и да го намерят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление нищо не става с куките и ИМЕИ номера :) това е истината

Мои приятел си загуби, тоест забрави телефона в едно такси (беше прекалил с алкохола и се раздели с нокиа 6600) та веднага на сутринта отиде и подаде жалба в полицията, че телефона му е откраднат защото ако беше казал, че е изгубен никои не ти обраща внимание. Занесе всички необходими документи и му казаха ако го намерят ще му се обадят. Но вече 2 години никои не му се е обаждал :)

Та не разчитаите на тези ИМЕИ номера. Здраве да е всичко друго ще си го позволим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах по-горе, мой много близък човек има сервиз за мобилни телефони. Той твърдо ми каза, че има вероятност да ти го намерят през полицията, САМО ако полицаят ти е познат, инак ако го намерят, носят го да му сменят номера и го продават. Говоря за полицаите!!! Да ме прощават, ако има колеги полицаи тук, но това съм го виждал с очите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък с очите си съм виждал точно 3 пъти как връщат телефоните на хора без никакви връзки.... Така че за мен вероятността е много голяма... Да не говорим сега как са се наплашили мишоците, пък и не говорим за скъп телефон... Шансът е много голям, както написах в предния пост, ма кой ли да чете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шансът наистина е голям, но само ако тел не се използва с предплатена карта и не е сменен IMEI. Преди няколко години намериха и върнаха изгубения телефон на майка ми, при това без връзки. Тогава просто не можах да повярвам!!! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах молбата в РПУ-то. Дано имаме късмет. :):) И да похваля Вивател: Ще ми дадат нова карта безплатно до 48 часа с DHL и май с 20 лв кредит. Ако стане така ще Ви пиша и ще викам ВИВА ВИВАТЕЛ :):)

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...