Jump to content

Тонколони на А4 Б5


alexander alexandrov

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Марто, ще ти поизползвам темата за едно питане :bia:

Колеги, фен съм на оригиналната музика, със Симфони съм, обаче съм решил да сменя предните говорители със съвременни,ето и причината:

Преди половин година ми се "разпръцка" предна дясна, смених я с оригинална от морга и сега и тя сдаде багажа.Ясно е че и да я сменя пак с оригинална и тя ще е на 13 години минимум, и просто няма смисъл.

Харесах Hertz ECX 130 и въпроса ми е дали някой е монтирал такива? Дали ще станат като дълбочина? ТУК пише че дълбочината им на монтиране е 56мм, същата е и височината на оемските, но като ги сложих една до друга Херца е малко по-висок около 3мм.

Понеже Херца е 13-а, какъв адаптер трябва да взема ако се окаже че тези стават?

Има и модел без пищялка, но ми се ще да е със.Приемам и предложения за други колони в този ценови клас 90-110лв комплекта.

В сайта на Авител попаднах и на тези Hertz DCX-130.3 гледам че са на половината от цената на другите и понеже не съм много в час със кар аудиото някой може да ми подскаже причината освен ватовете :)

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Относно адаптерите - да трябва да си вземеш такива. Аз си бях взел или от AVAL или от Avitel не помня към 20-25 лв.

За колоните Hertz DCX - 130.3 в момента съм с тях и като ги комбинираш със оригиналните пищялки на вратата ( тези горе) свирят много добре.

Аз съм си сложил и едни елипси 16.9 на херз на кората отзад и съм много доволен.

Иначе имам едно приятелче което си взе Hertz ESK 130.1 с допълнителната пищялка и мога да кажа че свирят по-добре, но все пак цената е двойна ти си преценяш.

Ако имаш колони отзад няма да трябват чак такива ако нямаш моя съвет е да си вземеш по скъпите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, много ще ми е полезно това което написа.

Авант съм и имам колони на задните врати + оригигиналния си буфер в багажника.Свел съм избора до двата херца и тези Ground Zero GZTF 13TX препоръчани ми от колегата DLS с който си побъбрихме на лични и ми даде много ценна информация, за което му благодаря.

А адаптерите от колко към 13 трябва да са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах Hertz ECX 130 и въпроса ми е дали някой е монтирал такива? Дали ще станат като дълбочина? ...

Аз като имах б5-ца, това беше едно от първите неща, които направих, сложих такива отпред и всичко заспа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата Бобу, супер, значи стават без да закачат където и да било.Това ми трябваше най - много като информация, защото тези херци са ми на първо място като желание.

Ти последната година колко ми помогна не е истина :lol::bia:

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам дали някой скоро няма да си поръчва такива фланци и, ако ДА нека ми пише на ЛС за да поръчаме двамата и да делим доставката (за София).

До колегата пуснал темата. Станаха ли фланците и колоните и как е музиката с 13ки ? И ако си направил 1,2 снимки пусни да видим как изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам дали някой скоро няма да си поръчва такива фланци и, ако ДА нека ми пише на ЛС за да поръчаме двамата и да делим доставката (за София).

До колегата пуснал темата. Станаха ли фланците и колоните и как е музиката с 13ки ? И ако си направил 1,2 снимки пусни да видим как изглежда.

Ако се отнася до мен, да станаха си без проблеми, а музиката с 13ки е добре, но сложих 2 елипси на задната кора и останах много доволен от музиката иначе снимки нямам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, в крайна сметка се спрях на Hertz ECX 130 , днес ги купих заедно с едни адаптери и вече ги монтирах на колата. 

Свирят много добре, идеално допълниха фабричната музика на колата  :heiss: 

По голямата им дълбочина на монтаж от фабричните, доведе до по-доброто уплътнение на корите на вратите.

 

Мерси на всички за съветите.

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги знам, че темата е стара, но става дума за същите колони които и аз съм си взел, а именно Hertz DCX 130.3. Та въпросните колони монтирах днес, свирят с един Pioneer deh-1500 ub. Обаче съм разочарован. Свирят много по-лошо отколкото оригиналните Nokia. Звукът е пръщящ и ламаринен. Чуват се повече в ниския-високия диапазон. Опитах с настройки от радиото, но успях да ги докарам до подобен на оригиналните колони звук. Но неможе да става и за по-добро качество. Брат ми също си взе същите, които монтирахме също днес, но при него резултата е дори по-зле. За да сме сигурни, че колоните не са дефектни, пробвахме с други колони 2 комплекта, но резултата беше същият. С оригиналните също има кривене, но доста по-слабо и трудно доловимо, когато са на корите. Някакви идеи и предположения, какво се е объркало? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не че съм очаквал нещо, но от всички мнения които изчетох за тях, очаквах да свирят една идея по-добре от оригиналните. Но те са супер зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фланец са. Нямам на идея как може да се захване по друг начин. Тя кората е крива та крива :D А тези дни си поиграх с настройките по радиото и успях да извадя приличен звук от колоните. Басът малко липсва, но сега поне не кривят толко много, а може просто и да им свикнах. Вероятно ще се слага басов говорител 6.5 някъде по багажника или под жабката, за да изкара малко ниски тонове. Но за сега изчаквам.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото аз сложих Pioneer и на 4те врати и в началото не свиреха добре, но всичко си дойде на мястото като си сложих тубата. Просто имам чувството, че корите не са проектирани добре. Преди във Вентото имах пак такива колони ( даже на задните врати на Аудито са от него 17см) и свиреше в пъти по-добре, а тези Pioneer-ки свирят супер добре в Сеат Леон, но в Аудито хич ги няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корите са си съвсем добре, монтажа като цяло и ограниченото място са проблем. Само със замяната на фабричните говорители с 13см не може да се очаква кой знае какво, не в тоя обем на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Вентото и на Леона корите са направени като кутии за колоните, а на Аудито колоните са праснати просто ей така от вътрешната страна на кората. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази година живот и здраве мисля да облепя вратите, пода и багажника с битумна лента и да видя дали ще се шумоизолира и колко по-добре ще засвири музиката, че сега като карам с 120-140 и ми се струва, че е доста шумна колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С битумна лента няма да успееш да изолираш шума от движението, това е вибро изолация, която трябва да бъде допълнена с друга тип пяна подобно на фабричното решение. Резултата така вече е наистина впечатляващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...