Jump to content

Проблем и въпрос за касетофон concert на А6


BeckoTDI

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с касетофона.

При усилване на звука изведнъж се усилва докрай. Ако вляза в меню за бас и трембъл копчето работи нормално и усилва +1 +2 +3 ... При усилване на звука при много финно завъртане един път към усилване или намаляне звука спира и вече при повторно завъртане независимо дали към намаляне или увеличаване се усилва до край. Преди го правеше от време на време, сега с 80% от времето когато го използвам. От време на време се оправя от само себе си. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и поправим ли е той?

Другия ми въпрос е, ако сменя заводския касетофон audi concert с някой mp3 player, ще мога ли да вържа заводската музика(8те колони, суб-а и cd changer-a) към афтърмаркет плеъра?

Също така се сетих, че в стаята ми се подмята една бас каса + усилвател, тях мога ли да ги свържа към заводския audi concert или само към афтърмаркет cd с изход за усилвател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...проблема е всеизвестен за тези модели музика....става въпрос за износване на флаш паметта в чипа на Моторола благодарение на некадърни разработчици на софтуер....работата се оправя с подмяна на чипа ма май цялата галимация излиза 120-150 лева и не знам дали ще ти се дават тия пари. Имаше тук във форума и някакви други магии и предложения от един колега, ма съм загубил темата...

Чипа е Моторола MC68HC05 и не е кой знае колко скъп, ма проблема е от де ще намериш програмата с която да го флашнеш...

Чат пат се прилага следното решение /подгряване на чипа/, ма тва е отлагане на неизбежната му смърт само...

http://www.ewetel.net/~uwe.reil/ConcertLSrep.JPG

Още по темата:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...&hl=concert

http://audibg.com/forum/lofiversion/index.php/t28190.html

Та от тея теми по-горе намерих и това:

За отстраняване на проблема с усилването се използва Audi Volume Repeare.

Работи с Chorus и Concert

За информация 0898772303 mail: asen_shishev@abv.bg

Можеш да звъннеш и да питаш какво що....и после да разкажеш, че и при мен е такава драмата...ма в по-ранен стадий още :respekt:

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото като ходих към морето в големите жеги го правеше много рядко и беше поносимо.

Сега от как застудя, в 90% от случайте усилва до край.

В темите които ми даде(за което ти благодаря) прочетох как 'писва' изведнъж до край и после се намаля.

При мен проблема е по-дълбок, пива до край усилен звука и накъдето и да въртиш си е усилен. Много неприятно, а като прочетох вариантите за ремонт не ми се занимава.

Интересува ме ако монтирам купер плеър, то той трябва ли да има изход за усилвател и може ли да ми свирне заводската музика(bose колоните+буфера) на афтърмаркет плеъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......При мен проблема е по-дълбок, пива до край усилен звука и накъдето и да въртиш си е усилен. Много неприятно, а като прочетох вариантите за ремонт не ми се занимава.

Интересува ме ако монтирам купер плеър, то той трябва ли да има изход за усилвател и може ли да ми свирне заводската музика(bose колоните+буфера) на афтърмаркет плеъра?

Значи като ти писне до края веднага го изключи от бутона за увеличаване....при повторно включване пак е силно, ма не е до края поне...някакви средни стойности избира....инак е много кофти...всички подскачат като ужилени :bia: . По втория въпрос не мога да ти отговоря, но предполагам, че има начин да се направи. Проблема е,че фабричната музика си е екстра....и като осветление, и като размери...всичко останало ще трябва да го "подобравяш" + задължителното махане и мъкнене на панела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага го изключвам и включвам ама омръзва така. Също ми омръзна да запивсам аудио дискове. Върнах се в миналия век :flehan: В старата кола имах усб+блутут , а сега с тия аудио дискове. Реших плеър ще вземам, само че някой колега който е махнал касетофона босе да препоръча подходящ. Разбира се с червено осветление и стилен дизайн. :respekt:

Излезе и 1 вариант за ремонт на касетофона, ако стане ще споделя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човек,който поръчва чиповете от турция и ги сменя.Последно ми каза,че чипа струва 40 лв обаче не разбрах с работата по смяната му или без.Ако имате интерес ще го попитам и ще пиша за точна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човек,който поръчва чиповете от турция и ги сменя.Последно ми каза,че чипа струва 40 лв обаче не разбрах с работата по смяната му или без.Ако имате интерес ще го попитам и ще пиша за точна цена.

Няма да е лошо да проучиш въпроса, че иде зима и студ :bia:. Инак аз съм забучил един емулатор на CD-changer в жабката с флаш карти и музика има в изобилие.

За информация 0898772303 mail: asen_shishev@abv.bg

...... Аз също си купих от него "рипейр китче" 20 лева. С монтажа ....не знам колко ще е, но мисля, че няма да е много. ......

Какво представлява туй китче и трудно ли се монтира/запоява?

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързах се с човека и ще си ремонтирам касетофона при него :stupid:

Разгледах емулатор на CD Changer наиситна това е вариант вместо афтърмаркет CD.

http://bgcaraudio.com/component/virtuemart...;category_id=12

Този добър ли е или да препоръчате някой друг?

Също имам въпрос, как да свържа към касетофона допълнителен усилвател, който да захранва друг суб, защото този на "bose" играе допълваща роля, а аз се кефя на бас и искам малко повечко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asen_shishev@abv.bg :)

30 лв с монтажа и проблема с увеличаването на звука се решава, днес цял ден се наслаждавам на музиката си отново :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито! Колкото до емулатора на чейнджър...аз ползвам Xcarlink....ей тоя http://www.xcarlink.bg/audi.shtml Набил съм му една карта 4 GB и музика има доволно много :hilezh:

ПС: Колко време отне процедурата по ремонта информативно?

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтажа отнема около 15мин, но аз бързах и му оставих касетофона, на другия ден си го взех :hilezh:

Сега след като оставам с ауди концерт искам да попитам има ли колеги с допълнителен subwoofer, искам да свържа към касетофона още 1 усилвател, който да храни допълнителния суб, но нямам идея как да стане, от къде да взема сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте колеги! Имам Audi A6 95г. и с касетофон този големия.Някой може ли да ми каже от каде мога да зема панел за да мога да си сложа CD ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам Audi A6 95г. и с касетофон този големия.Някой може ли да ми каже от каде мога да зема панел за да мога да си сложа CD ???

C4 ли е колата? Има доста панели, които са за няколко модела ауди а3/а4/а6. Ако искаш премери крайните размери, аз може да има панел/и.

А по темата на колегите - ако ще се заменя оригиналната музика, то само със замяна на плеъра няма да се стигне далеч - задните врати и суба са заедно. Отделно оригиналните говорители както са на годинки ще заминат за норматив след замяна на сд-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

За отстраняване на проблема с усилването се използва Audi Volume Repeare.

Работи с Chorus и Concert

За информация 0898772303 mail: asen_shishev@abv.bg

Можеш да звъннеш и да питаш какво що....и после да разкажеш, че и при мен е такава драмата...ма в по-ранен стадий още :respekt:/>/>/>

Това някакъв сервиз ли е?

Писах му преди малко,че днес,надали му е до работа на някой.

А и след 2г.дали се занимава още с това :help:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мдаа и тук ударих на камък <_</>/>

п.п някой с ново предложение за майстор или доставка на въпросния чип :rolleyes:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Мдаа и тук ударих на камък <_</>/>/>

п.п някой с ново предложение за майстор или доставка на въпросния чип :rolleyes:/>/>

Обади се ако не и решил проблема

тел 0899983333

Асен Шишев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Беше късно да звъня , та затова.

Свързах се днес. За съжаление колегата е преустановил с ремонтите им. Нямам представа дали някой друг все още се занимава . Не знам и дали има и от тези платки , които Шишев е предлагал. Не ми се ще да слагам в колата неоригинално радио, но май натам отиват нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...