Jump to content

Разход на газ 20/100 км градско


Recommended Posts

Колеги от известно време насам колата ми дава луд разход на газ отива 20 на 100 в града,направо се видях в 4удо?Някои имал ли е подобен проблем и дали е оправял нещата по някакъв на4ин- изпарител,въздушен филтър,свещи незнам и аз какво може да е.АБК обикновена газова БРЦ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време насам колата ми дава луд разход на газ отива 20 на 100 в града,направо се видях в 4удо?Някои имал ли е подобен проблем и дали е оправял нещата по някакъв на4ин- изпарител,въздушен филтър,свещи незнам и аз какво може да е.АБК обикновена газова БРЦ

центровка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си въздушния филтър , може да отидеш и да ти я настроят и ако пак не се оправи , най - вероятно са мембрани на изпарителя . Ако са мембрани , симптомите мисля че бяха и нестабилна работа на празен ход , когато е на газ колата .

Редактирано от Milanski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време насам колата ми дава луд разход на газ отива 20 на 100 в града,направо се видях в 4удо?Някои имал ли е подобен проблем и дали е оправял нещата по някакъв на4ин- изпарител,въздушен филтър,свещи незнам и аз какво може да е.АБК обикновена газова БРЦ

Колега иаз съм на същия хал 18-20 градско а извън 8.5-9 максимум. Направих ремонт на изпаритела и сега ще видим какво ще стане. А ти за да провериш дали ти е за ремонт изпаритела изкарай газовия маркуч от него и сапунисай изхода на газта (на изпаритела) за да видиш дали ще прави балонче (казва се по газаджийски "пуска напред") ако да си за ремонт ако не газанализатор. Успех :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин какъв е разхода? Провери си свещите, въздушния филтър.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с този изпарител брц малко хора могат да се справят. По-добре нов изпарител и една хубава настройка.

п.с. засечи все пак разхода и на бензин за да се види дали проблемът е само на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с този изпарител брц малко хора могат да се справят. По-добре нов изпарител и една хубава настройка.

п.с. засечи все пак разхода и на бензин за да се види дали проблемът е само на газ.

Тва пък отде ти дойде за трудното БРЦ ?!? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях с такъв "готин" разход от 20 на 100 цяло лято:) Смених свещите,кабелите,термостата,мембраните,въздушния филтър,2 пъти ходих на гас анализатор и накрая се оказа,че ми изтърва гас.Банално ,но какво да се прави :) Трябва и това да се види.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви кажа,при мен всичко си е ОК,с изключение на оборотите които са 1100-1200,нарочно са ми така,кранчето и то ми е отворено за да има изненади .... И днес за 120 км градско изминати в час пик и карайки по приблизително 35-40 км. на ден,като тези километри се изминават за около час,час и половина разхода ми е 20-22 на стоянка,ама аз и сутрин си паля на газ,тъй че според мен разхода си е реален! Просто в Сф е малко невъзможно да се кара икономично в часовите пояси м/у 7.40-9.30 и 17.30-19.00! Просто е лудница! Вчера поставих рекорд! 220 метра за 26 минути! По едно време мислех да сляза от колата и да си я чакам на кръстовището!

А и все пак времето застудя,малко е тегаво докато изпарителя сгрее!

Смени и всичко по запалителната (капачка с палец,свещи и кабели,въздушен филтър),мембраните на изпарителя,една центровка и си ти! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени и всичко по запалителната (капачка с палец,свещи и кабели,въздушен филтър),мембраните на изпарителя,една центровка и си ти! smile.gif

Да да вземе да направи и основен ремонт на двигателя най-добре ще е :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Редактирано от karras
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... приблизително 35-40 км. на ден,като тези километри се изминават за около час,час и половина разхода ми е 20-22 на стоянка,ама аз и сутрин си паля на газ,тъй че според мен разхода си е реален! Просто в Сф е малко невъзможно да се кара икономично в часовите пояси м/у 7.40-9.30 и 17.30-19.00! ...

При мен разхода при същия режим на каране, но паля на бензин и я оставям да поработи 2-3 минути, е 12-13/100 градско (зимата до 14/100 max ). Пътувам средно по над 20км в едната посока за около 60-70 минути :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да вземе да направи и основен ремонт на двигателя най-добре ще е :blink::bia::D

Нещо смешно ли казах?! :)

VBI,аз карам малко по друг начин :) ,ползвам си цялата "мощ" на АБК-то :hilezh: Аммм,ти на ГИ ли си,че не помня?!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм,много спокойно го караш това AAD ... :flipoff:

Може и да имам проблем в такъв случай ... И все пак 100-110 кинта на месец за гориво не ми се струват много!!! Ама те 20 лева къде ли не отишли!

Отклонихме се от темата!

Колегата му казах ко да направи,че да спи спокоен,пък аз се запътвам към чича ми Евстати,да види ко става с моето изпарител в такъв случай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам нормално, не се ограничавам в името на икономията :flipoff: , но и не карам "газ газ спирачки" - просто това не ми е стил на каране :flipoff: .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз на твое място бих направил 2-3 контролни засичания на извънградско. Ако разхода е нормален, провери дали нямаш теч на газ. Смени и бензиностанцията, ако вече не си.

Редактирано от nedelcho_iliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм тук но. мисла че мога да помогна. Защо не закараш колата на гас анилизатор да видиш какво куличество изгаря колата вредниет газове и тей подобни. И от там да реголираш изпарителя да намалих разхода. На едно приятелче ауди 80 с обикновена газова сащия проблем и я закара на гас анелизатор и там му го реголираха .. оказа се че някакво болче на изпаритела се отхлабило и променя настройката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф, толкова правописни грешки и то само в един пост - толкова ли не уважавате Българския език :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз на твое място бих направил 2-3 контролни засичания на извънградско. Ако разхода е нормален, провери дали нямаш теч на газ. Смени и бензиностанцията, ако вече не си.

Да споделя и аз нещо за 100-тен път:над 100 пт съм засичал разхада си на газ АСЕ-10/100 извънградско,20/100 градско/стигам много рядко до 17/100 като карам до 2500-3000 оборота/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висок ти е разхода в градски условия - не трябва да превишава 15/100 :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...